تعرفه‌های اپراتور دوم تغییری نمی‌کند

علیرضا دزفولی ضمن اظهار کرد: سیاست‌های ما در تعیین تعرفه‌ها همانند گذشته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در حوزه دیتای همراه نیز این اپراتور تصمیمی برای ایجاد تغییر در تعرفه‌ها ندارد، توضیح داد: در این بخش میزان و نحوه‌ی تقاضای مشترکان خود از جمله حجم مصرفی آنها را در نظر گرفته و تمایل آنها به قیمت بسته‌ها و هزینه تمام شده خود را نیز بررسی می‌کنیم تا در نهایت به جمع‌بندی مطلوب رسیده و قیمت را براین اساس تعیین کنیم.

مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی در ارتباط با موضوع تعیین کف قیمت اینترنت موبایل که طی هفته‌های اخیر از سوی رگولاتوری مطرح شده، اظهار کرد: علت این‌که چنین بحثی مطرح شده را کم‌وبیش می‌دانم و تصورم این است که در هر زمان و هر موضوعی از جمله قیمت اینترنت وقتی بحث کف یا سقف مطرح می‌شود، لازم است که این حدود برای تمام بازیکنان یک عرصه مشخص شوند، چرا که نمی‌توان برای گروهی خاص از عرضه‌کنندگان یک قانون خاص در نظر گرفته و مابقی آنها را فراموش کرد.

دزفولی ادامه داد: ما بر این باوریم که چه در زمینه‌ی کف و چه در خصوص سقف قیمت اینترنت باید قدرت خرید مردم، وضعیت اقتصادی آنها و قیمت تمام شده برای هر ارائه‌دهنده خدمات تناسب داشته باشد. برهمین اساس این‌که بخواهیم صرفا ضرر برخی از تامین‌کنندگان را مبنای تصمیم گیری قرار دهیم اتفاق درستی نخواهد بود.

وی در ارتباط با این‌که آیا تعیین قیمت کف اینترنت در نهایت موجب بالارفتن هزینه اینترنت موبایل برای کاربر نهایی نخواهد شد، گفت: این موضوع بستگی به رقمی که برای کف قیمت تعیین می‌شود دارد و اگر این رقم عادلانه باشد کاربر نهایی متضرر نخواهد شد.

مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی در ارتباط با صحبت‌های برخی از اپراتورها مبنی بر این‌که در خصوص ارائه‌ی اینترنت موبایل در موارد متعدد اپراتورهای رقیب اقدام به دامپینگ کرده و اینترنت را با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده ارائه کرده‌اند، اظهار کرد: دامپینگ مربوط به زمانی می‌شود که فردی پس از اعلام تعرفه‌ای آن خدمت را با قیمت پایین‌تر ارائه کند، اما ما معمولا در این زمینه پیشرو بوده و اولین‌بار قیمت را اعلام کرده‌ایم بنابراین این موضوع در مورد ایرانسل صدق نمی‌کند، چرا که ما متنوع‌ترین بسته‌ها را از نظر حجم و تناسب با نیاز مصرف‌کنندگان ارائه داده‌ایم.

دزفولی با بیان این‌که ایرانسل در ارائه بسته‌های تخفیفی اینترنت نیاز و مصرف مشترکان خود را تجزیه و تحلیل کرده و برهمین اساس بسته‌های مختلف را طراحی می‌کند، متذکر شد: گاهی در برخی تبلیغات دیده می‌شود که قیمت یک گیگ اینترنت به 700 تومان می‌رسد که اگر این قیمت را در نظر بگیریم این همان قیمتی است که اینترنت را از شرکت زیرساخت تحویل می‌گیرند و اگر قرار است در این عرصه اقدامی شود باید با چنین شرکت‌هایی برخورد صورت گیرد.

مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی در ارتباط با صحبت‌هایی که گاهی مطرح شده و بر اساس آنها عنوان می‌شود برخی اپراتورهای همراه اینترنت را زیرقیمت تمام شده عرضه کرده و برای از میدان به در کردن رقیب متضرر می‌شوند، عنوان کرد: به هر صورت اطلاعات مالی و صورت حساب اپراتورها در رگولاتوری وجود دارد و من فکر می‌کنم شرکت ایرانسل مخاطب این موضوعات نیست و اپراتورهایی که در این زمینه مخاطب هستند می‌توانند از خود دفاع کنند. سازمان تنظیم مقررات نیز قطعا می‌تواند این موضوع را اعلام کند که آیا اپراتوری درارائه‌ی اینترنت موبایل به گونه‌ای برخورد کرده است که متضرر شود یا خیر.

دزفولی در پایان صحبت‌های خود با تاکید بر این‌که ایرانسل حاضر به اجحاف در حق مشترکان خود نیست، اظهار کرد: حدود 10 سال است که ما در تعرفه‌گذاری خود سهامداران، اهداف دولت و مشترکان را مورد توجه داشته و تلاش داریم به هیچ یک از آنها اجحاف نشود، اما در نهایت به این نکته تاکید داریم که نمی‌توان به‌طور چشم بسته یک بخش خاص را در نظر گرفته و افرادی که از حقوق مشترک دفاع می‌کنند را متهم به دامپینگ کرد.

5656

 

پیروزی 7 بر 5 فراکسیون ولایت بر امید در انتخابات هیات رییسه دائم/نواب رییسی به امیدی‌ها رسید

به گزارش خبرآنلاين، صحن علنی مجلس شورای اسلامی امروز شاهد انتخاب هیات رییسه دائم دهمين پارلمان برای سال اول بود.

در رقابت بر سر کرسي ریاست مجلس علي لاريجاني نامزد فراکسيون ولايت از 276 رای اخذ شده با 237 رای بر مصطفی کواکبیان که تنها 11 رای کسب کرده بود، پیروز شد تا اینگونه هم حضورش در ریاست مجلس را به 9 سال برساند و هم رکورد پیشین خود در کرسی ریاست مجلس را ارتقا بخشد.

لاريجاني چند روز پيش هم در انتخابات هيات رئيسه موقت با کسب 173 راي از محمدرضا عارف با 103 راي پيشي گرفته بود. امروز عارف وارد اين رقابت نشد و در عوض کواکبيان اعلام نامزدي کرد. او دقايقي بعد منصرف شد اما چون راي گيري آغاز شده بود، نتوانست انصرافش را به کرسي بنشاند.

کرسی های نواب رییسی به فراکسیون امید رسید
اگرچه در کرسی ریاست مجلس دهم تغییری به نسبت هیات رییسه موقت رخ نداد و ریاست در دست اصولگرایان باقی ماند اما کرسی نواب رییسی با یک جابجایی همراه شد.

محمد دهقان و حميدرضا حاجی‌بابایی از سوي فراکسيون ولايت و علي مطهری و مسعود پزشکیان نامزدهاي فراکسيون اميد، براي انتخاب نایب رئیسی مجلس، کانديدا شده بودند. از ميان 273 راي ماخوذه، مسعود پزشکيان با 158 راي و علي مطهري با 133 راي نواب رئيس اول و دوم مجلس شدند. اما حاجي بابايي با 123 راي و دهقان با 118 راي از ورود به هيات رئيسه دائم بازماندند.

براساس این نتیجه، نامزدهاي فراکسیون امید پیروز رقابت بر سر کرسی های نواب رییسی بود.

گفتني است در انتخابات هیات رییسه موقت مجلس از ميان 279 نماينده حاضر، پزشکيان با 154 راي نايب رئيس اول و محمد دهقان با 136 راي نايب رئيس دوم شد. علي مطهري با 132 راي و حاجي بابايي با 122 راي از حضور در هيات رئيسه موقت بازماندند. براین اساس محمد دهقان با ریزش 18 رای آخرین رای را در بین چهار کاندیدا بدست آورد و علی مطهری تنها با یک رای بیشتر نسبت به هیات رییسه موقت توانست به جایگاه ویژه مجلس برسد.

فراکسیون ولایت 4 بر دو پیروز رقابت کرسی های دبیری شد
نتیجه رقابت دو فراکسیون در 6 کرسی دبیری هيات رئيسه هم با نتیجه 4 بر 2 به نفع فراکسیون ولایت به پایان رسید.

از میان 275 رای اخذ شده از سوی نمایندگان، کاتب با 146 راي، قاضي زاده با 146، رنجبرزاده با 140 رای، يوسف نژاد با 135 راي، اميرآبادي با 128 راي، وکيلي با 124 راي به عنوان دبيران هيات رئيسه انتخاب شدند. از اين ميان تنها وکيلي و يوسف نژاد از نامزدهاي فراکسيون اميد بودند و ما بقي از اعضاي فراکسيون ولايت.

یوسف نژاد و وکیلی جایگزین حسین زاده و موسوی لارگانی شدند که در هیات رییسه موقت حضور داشتند.

این درحالیست که فراکسیون ولایت در کرسی دبیری هیات رییسه موقت با نتیجه 5 بر یک پیروز شده بود ولی فراکسیون امید باوارد کردن یوسف نژاد به لیست جدیدش توانست او را در کنار وکیلی راهی هیات رییسه کند.

یک نماینده اهل سنت در بین ناظران هیات رییسه مجلس

به گزارش خبرآنلاین در انتخاب کارپردازان هیات رییسه نيز از 278 راي ماخوذه، به ترتيب آشوري با 165 راي، نعمتي با 154 راي و عثماني با 138 راي ناظر هيات رئيسه شدند. نتیجه ای که براساس آن سهم فراکسیون ولایت از کرسی ناظری 2 (نعمتي و آشوري) و سهم فراکسیون امید یک صندلی(عثماني)  شد. نکته جالبتر حضور عثمانی نماینده اهل سنت در بین ناظرات هیات رییسه مجلس است.

گفتنی است بهروز نعمتي، محمد آشوري، و محمدقسيم عثماني، روز يکشنبه هفته جاري به ترتيب با 175 ، 168 و 136 راي ناظر هيات رئيسه موقت مجلس دهم شده بودند.

27216

 

شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور؛ نخستین بازی ایرانی پلی‌استیشن 4 / عکس

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، استودیو فن‌افزار شریف، سازنده این بازی، حالا به عنوان اولین شرکت بازی‌سازی ایرانی شناخته می‌شود که بازی خود را برای یکی از کنسول‌های نسل هشتمی منتشر کرده است.

سبک بازی «شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور» اکشن سکوبازی و شخصیت اصلی بازی یک نینجا است. «آخرین جنگاور» در واقع نسخه تکامل یافته و بزرگ‌تری از بازی «شمشیر تاریکی» است که پیش‌تر تنها برای دستگاه‌های هوشمند عرضه شده بود. از ویژگی‌های جدید در «آخرین جنگاور» می‌توان به ویرایشگر مراحل اشاره کرد که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد خودشان برای بازی مرحله طراحی کنند.

غزال زرین بهترین بازی اکشن، غزال زرین بهترین صداگذاری، غزال زرین دستاورد هنری، غزال زرین دستاورد فنی و غزال زرین بهترین بازی سال از جمله جوایزی است که این بازی کسب کرده است و حالا امروز لقب نخستین بازی ایرانی پلی‌استیشن 4 را نیز از آن خود خواهد کرد.

5656

 

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی: افزایش شهریه تا مهرماه ۹۵ نخواهیم داشت

او تاکید کرد: این افزایش شهریه حتی در ترم تابستان نیز وجود نخواهد داشت، بنابراین افزایش شهریه متغیر دانشجویان موجود دانشگاه از مهرماه 95 طبق روالی که از گذشته در دانشگاه وجود داشته اعمال می شود و هیچ افزایشی در شهریه ثابت دانشجویان موجود دانشگاه نداریم.

علوی فاضل ادامه داد: این گفته به این معناست که شهریه ثابت دانشجویان موجود دانشگاه مثل سال گذشته هیچ افزایشی نداشته و تنها شهریه متغیر می تواند حداکثر به میزان 15 درصد افزوده شود.

او با تاکید بر این نکته که سقف افزایش شهریه متغیر حداکثر تا 15 درصد است، گفت: طبق مصوبه هیات های امنای استانی این اختیار به استان ها داده شده که افزایش شهریه در رشته محل های استان از صفر تا 15 درصد اعمال شود. به همین سبب ممکن است با تشخیص استان ها شهریه متغیر دانشجویان فعلی یک رشته محل هیچ گونه افزایشی نداشته و یک رشته محل حداکثر تا 15 درصد شهریه آن افزایش پیدا کند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی علیرغم داشتن مجوز افزایش 15 درصدی کل شهریه برای تمامی رشته محل ها ، این افزایش را به خاطر حمایت و کمک به خانواده دانشجویان اعمال نکرد و از سوی دیگر به خاطر اینکه بخشی از درآمدهای دانشگاه از محل فعالیت های سرمایه گذاری و اقتصادی دانش بنیان محقق شد، این توان ایجاد شد که به جای افزایش کل شهریه تنها شهریه متغیر افزایش یاید اگر چه این اقدام موجب کاهش درآمد حدود 200 میلیارد تومانی سالانه دانشگاه از محل شهریه شده است یعنی در دو سال دانشگاه از دریافت حدود 400 میلیارد تومان شهریه قانونی خودداری کرد.

۴۲۲۳۶

دولت حمایت کند،دوبله زیر زمینی ها حذف می شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی در این نشست و گفتگوی صمیمانه هیات مدیره انجمن اهم مسائل و چالش های پیش روی هنر دوبله را به تفصیل مطرح کردند و ضمن اشاره به برنامه های در دست انجام برای توسعه فعالیت های صنفی، خواستار حمایت سازمان سینمایی از برنامه های پیش بینی شده گردیدند.
به موجب این گزارش حمید رضا آشتیانی پور رئیس انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم با اشاره به این نکته که حمایت دولت از دوبله های با کیفیت، سبب به حاشیه رانده شدن دوبله های زیر زمینی و نازل می شود، خواستار حمایت دولت برای بازسازی استودیوی انجمن جهت گسترش فعالیت های انجمن شد و نیز چاره اندیشی برای شناسایی صادرات حرفه ای و پخش قانونی دوبله های اعضای انجمن را با هدف تقویت و گسترش زبان فارسی در جهان و نمایش هنر و مهارت گویندگان ایرانی امری ضروری دانست. وی تشریک مساعی و مشورت با صنف گویندگان در صدور مجوز به متقاضیان تاسیس آموزشگاه دوبله و یا استودیوی دوبلاژ را حائز اهمیت دانست و از فقدان روابط و تعامل لازم با انجمن در ادوار گذشته انتقاد کرد.
در ادامه حیدری خلیلی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی ، هنر فاخر دوبله را یکی از مزیت های سینمای ایران است و علاقه و تعلق خاطر اقشار مردم ایران به فیلم و سریال را تا حد زیادی مرهون قدرت و خلاقیت هنرمندانه دوبلورهای کشورمان دانست. وی تعامل و تشریک مساعی با اصناف مختلف سینمایی را یکی از سیاست های جدی سازمان سینمایی دانست و یادآور شد سازمان سینمایی هر ساله در تدوین و تنظیم سیاست ها و راهبردهای سینمایی نقطه نظرات و پیشنهادات ارزنده ای را از رهگذر ارتباط با خانه سینما دریافت کرده است.
این گزارش می افزاید، معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی از هیات مدیره انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم خواستار حضور و مسئولیت پذیری بیشتر در قبال آموزش دوبله و هدایت استعدادهای جوان شد و تاکید کرد، برخورد منفعلانه و بی عملی، زمینه فعالیت را برای کسانی فراهم خواهد کرد که به اندازه اعضای انجمن شایستگی حضور در عرصه آموزش و تاسیس استودیو را ندارند. ایشان با توجه به اقبال فزاینده جوانان برای ورود به عرصه گویندگی از انجمن خواستار برنامه ریزی های هدفمند برای پاسخگویی به این میل عمومی و هدایت آن شد و آمادگی سازمان سینمایی برای برخورد با گروه های غیر مجاز دوبله را به استناد گزارش های مستند انجمن اعلام نمود.
حیدری خلیلی پیشنهاد کرد انجمن طی نامه ای با قید اولویت اهم مطالبات و نیازهای خود را جهت بررسی به معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی منعکس نماید.
همچنین در این نشست هم اندیشی ؛ به ضرورت ایجاد تنوع صدایی ، توجه به جایگاه دوبله و گویندگی و ضرورت غنی سازی آن برای تاثیرگذاری مثبت بر جامعه و فرهنگ کلامی مردم ، نیاز به مترجم و ترجمه خوب در عرصه دوبله ، توجه به امنیت شغلی فعالان دوبله و گویندگی و … تاکید شد .
خاطر نشان می شود در این نشست علاوه بر محمد حسین فرج مدیر کل دفتر توسعه فناوری سینمایی، شوکت حجت ، حسین عرفانی، شروین قطعه ای، بیژن علی محمدی و عطر چی به ارائه دیدگاه های خود پرداختند.

58245

طرح جدید عربستان برای مقابله با ایران

نشریه بلومبرگ در گزارشی نوشت:

عربستان تلاش می کند متحدانش در خلیج فارس را با خود همراه کند تا مطمئن شود، پس از بیش از چهار ماه از برداشتن تحریم ها علیه جمهوری اسلامی، ایران راه همواری برای باز کردن اقتصاد خود به روی جهان در پیش نداشته باشد. ماه گذشته سعودی ها در برابر حرکت در جهت تثبیت قیمت نفت مانع تراشی کردند، زیرا باعث می شد سهم دشمن خونی شان در بازار نفت بیشتر شود. و در دبی، جایی که زمانی دروازه اصلی ایران به جهان بود، حالا تجار ایرانی در گفتگوهای خصوصی از افزایش محدودیت ها گلایه می کنند.

برای عربستان این آخرین دفاع در موقعیتی است که آمریکا را در حال ارزیابی دوباره نقش خود در خاورمیانه می بیند، و از آن سو سرمایه گذاران خارجی را شاهد است که در طمع ورود به آخرین بازار بزرگ دست نخورده جهان خود را آماده می کنند. با این حال، هنوز موانعی بر سر راه تجارت با ایران قرار گرفته که به سعودی ها در رسیدن به مقصودشان کمک می کند: بانک های اروپایی همچنان از ترس تحریم های احتمالی آمریکا نسبت به فعالیت اقتصادی در ایران تردید دارند.

به عقیده پاول پیلار، استاد دانشگاه جورج تاون، چه ایران در انزوا قرار بگیرد، یا به عنوان بازیگر عادی منطقه ای پذیرفته شود، رقابت بر سر جایگاه ایران در منطقه در طول چند سال آینده همچنان ادامه پیدا می کند. او می گوید:« سعودی ها در اردوگاه انزوا-خواهی نمی توانند به پیروزی مطمئن باشند. اما آن ها متحدانی از افراد تندرو در آمریکا دارند که با توافق هسته ای مخالفند».

از زمان کاهش تحریم ها در اوایل سال جاری، نگرانی اصلی سعودی ها این بوده که ایران موج بالقوه ای از سرمایه گذاری را به راه اندازد تا حضور خود در درگیری های منطقه ای را افزایش دهد. این یکی از دلایلی است که سعودی ها تمام تلاش خود را می کنند تا مطمئن شوند سرمایه های خارجی هیچ گاه به ایران راه پیدا نکنند.

هنری اسمیت، مدیر موسسه تحلیل ریسک جهانی در دبی می گوید: «آنچه باعث نگرانی مردم شده، بعضی سخنان سعودی ها درباره قطع تجارت با ایران، و انواع مکانیزم ها و موانع رسمی و غیررسمی است که می تواند از سوی آن ها برای اعمال فشار روی سرمایه گذاران برای وارد نشدن به ایران استفاده شود».

دبی شهری است که همیشه روابط نزدیکی با ایران داشته، اما این روزها تمدید جواز فعالیت اقتصادی برای ایرانی ها دیگر به سادگی گذشته نیست. همچنین دریافت اقامت برای شهروندان دشوار شده، و بنا به گفته فعالان اقتصادی ایرانی، حساب های بانکی ایرانی ها تحت نظارت شدید قرار گرفته اند.

بلومبرگ در تماس با مسئولانی در عربستان و امارات نتوانست اظهارنظر مستقیمی دریافت کند.

شرکت تایمز ایرواسپیس که دفتر اصلی آن در انگلیس بوده و در دبی اقدام به برگزاری رویدادهای مختلف می کند، همایش صنعت هوانوردی ایران را به دلیل تنش های سیاسی لغو کرد. مارک براون، مدیر این گروه در مصاحبه ای گفت: « در حال حاضر حساسیت های بسیاری نسبت به ایران در میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس وجود دارد. به اعتقاد ما اکنون زمان نامناسبی برای برپایی رویدادی مرتبط با ایران است».

عربستان از نفت هم به عنوان سلاحی برای حمله به ایران استفاده می کند. پیش از اجلاس دوحه در ماه گذشته، که تولید کنندگان قصد تثبیت سطح تولید را داشتند،جانشین ولیعهد محمد بن سلمان در دو مصاحبه جداگانه با بلومبرگ گفته بود سعودی ها تنها زمانی با این برنامه پیش می روند که ایران هم در آن شرکت کند. همین باعث شد به آنی این توافق [در لحظات نهایی اجلاس دوحه] برچیده شود، زیرا ایران بحث کاهش تولید را به کلی منتفی اعلام کرده، چون در تلاش است تا بازارهایی که در طول سال های تحریم از دست داده را بازیابی کند.

مصطفی علانی، رئیس واحد دفاع و امنیت مرکز تحقیقات خلیج فارس می گوید: «سیاست نفتی فقط یکی از ابزارها بود. روش دیگر مقابله با سرمایه گذاری ایران در منطقه است. این سیاست تحت حکومت ملک سلمان کاملا روشن و صریح شده. هیچ تردیدی در این باره نیست».

همچنین در ماه گذشته عربستان مانع از گذر پروازهای خطوط هواپیمایی ماهان از حریم هوایی عربستان شد. بر اساس گزارش موسسه کنترل ریسک در ماه آوریل، شرکت های بیمه حمل و نقل و کشتی رانی و کارگزاران از ماه فوریه به مشتریان خود هشدار داده اند به کشتی هایی که نفت ایران را حمل کنند اجازه ورود به آب های عربستان و بحرین داده نمی شود. طبق این گزارش، کشتی هایی که ایران یکی از سه نقطه آخر ورودشان بوده نیاز به دریافت تائید ویژه دارند.

حاکمان سعودی علاوه بر این اقدامات در تلاش برای عمیق تر کردن انزوای سیاسی ایران در خاورمیانه هستند.

ماه گذشته، اردن پس از ملاقات کوتاهی از سوی محمد بن سلمان، سفیر خود را از تهران فرا خواند. ده روز بعد، قراردادی را به امضا رساند که می تواند زمینه ساز سرمایه گذاری چندین میلیارد دلاری سعودی ها در این کشور باشد. در ماه فوریه، عربستان توافق ارسال سلاح به ارزش 3 میلیارد دلار به ارتش لبنان را باطل کرد، زیرا از افزایش نفوذ حزب الله ناراضی بود.

شاشنگ جوشی، پژوهشگر ارشد موسسه خدمات رویال یونایتد در لندن در گفتگوی تلفنی گفت سعودی ها نمی توانند در سطح جهانی کار چندانی برای متوقف کردن ایران انجام دهند، اما «هرجا که بتوانند بر ایران فشار وارد می کنند، تا نفوذ سیاسی و اقتصادی آن را محدود کنند».

اما یکی از مشکلات عربستان آن است که ممکن است دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس آن چنان با عربستان همراهی نکنند.

بحرین تنها کشور عربی دیگر در میان 6 عضو شورای همکاری بود که به همراه عربستان روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرد. کویت در ماه ژانویه سفیرش را از تهران فرا خواند، و امارات سطح روابط خود را به کاردار کاهش داد.

امارات چیز بیشتری برای از دست دادن نسبت به عربستان دارد: ایران پس از هند و چین در رده سوم بزرگترین شرکای تجاری امارات در سال 2015 بود.

جوشی گفت: «ما شاهد مخالفت های اساسی در شورای همکاری خواهیم بود. ایران همین حالا هم در نظام اقتصادی خلیج فارس ادغام شده، و فکر نمی کنم هر کاری هم عربستان بتواند بکند، به این نظام همکاری ها آسیب جدی بزند.

5252

شوخی خانوادگی لاریجانی با مطهری از تریبون مجلس/تابش:آقای لاریجانی تبریک بگوتامشکل خانوادگی پیش نیاید

به گزارش خبرآنلاین، با رایی که نمایندگان مجلس دهم امروز به گلدان های انتخاب اعضاي هیات رییسه دائم ریختند، داماد و فرزند شهید مطهری بر صندلی ریاست و نایب رییسی مجلس دهم تکیه زدند.

علی مطهری که در کنار مسعود پزشکیان از سوی فراکسیون امید برای نایب رییسی مجلس دهم به صحن معرفی شده بود، علیرغم شکست در انتخابات هیات رییسه موقت، این بار توانست با یک رای بیشتر، برای اولین بار بر کرسی نایب رییسی مجلس بنشیند. همین امر باعث شد نمایندگان یکی بعد از دیگری برای تبریک و روبوسی به سمت مطهری بروند.

امری که با شوخی و کنایه علی لاریجانی همراه شد، وی با کنایه و شوخی به نمایندگان گفت: مراقب آقای مطهری باشید و خیلی به او فشار وارد نکنید! لاریجانی در جایی دیگر نیز شخص مطهری را خطاب قرار داد و به او گفت: آقای مطهری من نگران حال شما هستم! خیلی فعالیت نکنید، جواب همشیره تان را چه بدهم؟

آنگونه که از راديو مجلس شنيده مي‌شد، محمدرضا تابش نیز که برای تبریک گفتن به جایگاه هیات رییسه رفته بود، به شوخی به لاریجانی گفت از تریبون هم پیروزی مطهری را تبریک بگویید که مشکل خانوادگی برایتان ایجاد نشود!

27216

شمارش معکوس برای خداحافظی پرویز مظلومی با استقلال

 

داریوش سعیدی – خبرگزاری خبرآنلاین؛ جلسه هیات مدیره
استقلال از ساعت 13 روز سه شنبه در وزارت ورزش برگزار می شود. جلسه ای که برای
اتفاقی مهم آغاز می شود. تعیین تکلیف سرمربی استقلال. پرویز مظلومی که یک سال دیگر
با آبی ها قرارداد دارد ، در 90 همگفت خودش را مربی تیم می داند چون در برنامه اش
تاکید داشته سهمیه آسیایی می گیرد و البته این سهمیه را گرفته است. او قراردادی
900 میلیون تومانی دارد که حالا دیگر برایش مهم است به پولش برسد. این را تقریبا
همه هیات مدیره ای که فصل قبل قراردادش را دو ساله بسته اند ، برای پرداختش ، خیلی
هم مشکلی ندارند. از نظر آنها استقلال مثل تیمی سیل زده است. حالا اگر قرارداد
مظلومی فسخ شود ، او دو یا سه سالی باید دنبال گرفتن پولش باشد و در نهایت هم
بالاخره یا ناچار به بخشش می شود یا بخشی از آن را مدیران آینده تیم می پردازند.
مثل همه این 5 یا 6 میلیارد تومانی که استقلال امسال به خارجی های بی مصرفی داد که
مدیران قبلی روی دست استقلال گذاشته بودند.

جلسه هیات مدیره برای عبور از مظلومی از قبل به
جمع بندی رسیده است و اصلا اعضا تقریبا قبل از نشست ، همگی مواضع شان را گفتند.
نجف نژاد ، سبک دست و شهاب جهانیان که رسما از این گفته اند که استقلال باید آینده
اش را در گزینه علی منصوریان بجوید ، البته همین ها اسکوچیچ را هم گزینه ای مناسب
دانسته اند. افشارزاده و کردنوری هم که گفتند استقلال با مظلومی به بن بست رسیده و
مسعود معینی هم که مدت هاست می گوید مربی استقلال باید یک خارجی باشد. البته مسعود
معینی و منصوریان از دوره آکادمی استقلال با هم خرده حسابی دارند که باعث می شود
معینی منتقد سرسخت این مربی جوان باشد و او اصرار به زوج اسکوچیچ و مجیدی برای
نیمکت آبی ها دارد. برآیند این جلسه در ابتدا گذر از مظلومی است و اینکه طوری برای
قرارداد فصل بعدش تعامل شود که با کمترین هزینه او را کنار بگذارند. برنامه بعدی
اما انتخاب مربی بعدی می شود. حتی اگر منصوریان بگوید قرار نیست فعلا اتفاقی بیفتد
و در یک ویدئو که دو شنبه شب در اینستاگرام منتشر شد به صراحت گفت:«نه بابا قرار
نیست فردا مربی استقلال شوم.»

او روز سه شنبه جدی ترین گزینه آبی ها بود و
احتمالا روی نیمکت این تیم می نشیند . منتهی او قبل از هر چیز باید روی جدایی
نهایی مظلومی تعامل شود. اینکه وزیر بپذیرد این دین به دیون معوقه استقلال افزوده
شود. این مجوز اگر صادر شود ، از میانه جلسه ممکن است حتی منصوریان به جلسه هیات
مدیره فراخوانده شود و توضیحاتش را ادا کند. حرف های مظلومی در دفاع از خود که چند
عضو مدیریتی باشگاه را افشاگرانه هدف قرار داد ، حالا شانسش برای ماندن در تیم را
کمتر و کمتر کرده است.

4141

 

 

زیر و بم مرکز ناباروری جمعیت هلال احمر/۷۰۰ خانواده صاحب فرزند شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ خدمات فراگیر و رو به توسعه جمعیت هلال به اشکال گوناگون و متناسب با نیازهای مردم و اقشار آسیب پذیر در همه حال و در همه جا در بالاترین سطح ارائه می‌شود. این خدمات در بخش درمان پیشرفت‌های چشمگیری داشته است، به طوری که از کشورهای دیگر هم برای دریافت خدمات پزشکی و درمانی مراجعه می‌کنند.

مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران واقع در شرق تهران یکی از مراکز مهم هلال‌احمر در رساندن خدمات درمانی به هموطنانمان است. مرکز ناباروری رویش از شاخص‌های مهم این مجتمع است. خدمات و خوب و تحسین برانگیز این مجتمع در زمینه ناباروری آن را به قطب ناباروری در منطقه تبدیل کرده است. طبق آخرین آمار 700 خانواده با مراجعه به این مرکز صاحب فرزند شده‌اند. دکتر حمید چوبینه، مدیرعامل مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران در زمینه خدمات مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری رویش بیشتر توضیح می‌دهد.

لطفا درباره فعالیت‌های مرکز رویش در حوزه ناباروری توضیح دهید.

در این مرکز در چند حوزه فعالیت‌های مربوط به درمان ناباروری انجام می‌شود. در نخستین مرحله نسبت به ارائه مشاوره به خانواده‌هایی که نابارور هستند یا زوج‌هایی که قصد باروری دارند اقدام می‌شود. همین طور کسانی که قصد ازدواج دارند یا ازدواج آنها در فاصله زمانی طولانی صورت می‌گیرد باید با انجام معاینات به‌موقع، از سلامت دستگاه تولید مثلشان آگاهی پیدا کنند تا از این طریق از وجود بیماری‌های زمینهای که ممکن است باعث ناباروری شود با اطلاع شوند. اینها موضوعاتی هستند که در بحث مشاورهای مرکز رویش انجام می‌شود. در مرحله دوم، فرآیند درمان آغاز می‌شود. مرکز «رویش» توانایی انجام تمام اقدامات لازم در عرصه درمان ناباروری را دارد.

پروسه درمان ناباروری در این مرکز به چه صورت است؟

بیمارانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند در چهار سطح تحت درمان قرار می‌گیرند. ما در ابتدا با ارائه راهکارهای تنظیم سبک زندگی زوج‌های مراجعه‌کننده به باروری آنها کمک می‌کنیم که همراه با تجویزهای دارویی و لوازم مورد نیاز است. برخی از زوج‌ها در همین سطح بارور می‌شوند. کسانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند با پرداخت کمترین هزینه نسبت به سایر مراکز درمانی می‌توان گفت زیر 200 هزار تومان خدمات درمانی مورد نیازشان را دریافت می‌کنند. در مرحله بعد، درمان در سطح تخصصی‌تر انجام می‌شود. انجام عمل IUI به خانواده‌هایی که می‌خواهند صاحب فرزند شوند کمک می‌کند. با استفاده از این روش فرآوری اسپرم در محیط آزمایشگاه انجام می‌شود و در روز مقرر، زمانی که همسر آمادگی انتقال اسپرم را دارد با شرایط تخصصی لازم به این کار صورت می‌گیرد. در مرحله سوم، بیماران امکان دارد که نیاز به فعالیت‌های فوق‌تخصصی پیدا کنند و باید تحت جراحی‌های IVF و میکرواینجکشن قرار بگیرند. در این پروسه سلول‌های جنسی زن و مرد را در آزمایشگاه لقاح می‌دهیم. در برخی مواقع لازم است که اسپرم از طریق سوزن‌های میکروسکوپی به تخمک منتقل شود تا لقاح صورت بگیرد و جنین شکل گرفته به رحم مادر منتقل شود.

آیا در انجام این پروسه امکان بروز مشکلی هم وجود دارد؟

امکان دارد برخی از خانواده‌ها برای استفاده از این تکنیک‌ها یکسری اشکالات آناتومی در مسیر دستگاه تولیدمثل‌شان وجود داشته باشد و نیاز به کارهای مقدماتی مثل جراحی‌های لاپراسکوپی، هیستروسکوپی، واریکوسل و وازکتومی داشته باشند. برای انجام جراحی‌های فوقتخصصی مقدماتی وجود دارد که باید قبل از پروسه درمان انجام شود.

یکی از روش‌های باروری فریزکردن است. آیا این روش در این مرکز انجام می‌شود بهچه صورت است؟

با استفاده از روش فریزکردن از جنین‌های مازاد در بانک مربوطه در مرکز رویش برای فرزنددار شدن استفاده می‌شود. خانواده‌هایی که به بیماری‌های خاص مانند سرطان مبتلا شده‌اند و نیاز است که دوره‌های شیمی‌درمانی را طی کنند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. در این روش با تجویز پزشک، اسپرم و تخمک فریز می‌شود تا آسیب نبینند تا در زمان مناسب از آن استفاده شود.

آیا اهدای جنین هم انجام می‌شود؟

اهدای جنین روند بسیار بسیار سختی است و تا به حال از این موضوع استقبال خوبی از طرف مردم صورت نگرفته است، چون سختی‌های خاص خودش را دارد. برای این کار باید همه شرایط قانونی و اخلاق پزشکی وجود داشته باشد تا بحث اهدا انجام شود. در جلسات متعدد باید تصمیمگیری شود و روند حقوقی و قانونی را طی کند و از همه مهم‌تر باید اهداکننده وجود داشته باشد.

در این مرکز، کلینیک سلامت مادر و جنین نیز فعالیت دارد. چه خدماتی در این بخش ارائه می‌شود؟

بحث‌هایی فراتر از درمان ناباروری وجود دارد که یکی از آنها وجود مشکلات و اختلالات کروموزمی و ژنتیکی است. این اختلالات باید قبلا توسط متخصصان مربوطه شناسایی شوند. با انجام آزمایش‌های لازم اختلالات و مشکلات جنین‌های تولید شده مشخص و قابل تشخیص می‌شود، بنابراین انجام آزمایش‌های موردنیاز در جنین‌های تولید شده برای بررسی اختلالات ضروری است. پس از شناسایی اختلالات و وجود مشکل در جنین‌ها اجازه انتقال جنین‌های ناسالم به مادر داده نمی‌شود و نگرانی خانواده‌ها هم بر طرف می‌شود. افرادی که در میان اقوام و نزدیکانشان یا در بین فرزندان خود اختلالات کروموزومی وجود داشته باید برای پیشگیری از ابتلای فرزند بعدی اقدام کنند.

برای پیشگیری از ابتلا به ناباروری در برخی موارد چه توصیه می‌کنید؟

فرآیندهای مراقبت‌ بعد از باروری وجود دارد. خانواده‌ها در صورت تمایل می‌توانند ارتباطشان را با پزشکان متخصص ما حفظ کنند و سلامت جنین‌شان را با مشاوره با پزشکان این مرکز دنبال کنند. خانواده‌ها حتی پس از زایمان باید با انجام آزمایش و مراجعه به متخصصان اطفال، ارولوژی و زنان از سلامت دستگاه تولیدمثل نوزادشان آگاه شوند. بعضی از نوزادان پسر وقتی به دنیا می‌آیند بیضه‌هایشان ئارد کیسه نمی‌شود. برخی از بیماری‌ها اگر در سال‌های اول و دوم تولد شناسایی شوند در آینده دچار ناباروری نمی‌شوند. مثل باقی ماندن بیضه در حفره شکمی که باید پدر و مادرها به این موضوع توجه کنند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

تعیین جنسیت فرزند به چه صورت انجام می‌شود؟

اول اینکه ما به خانواده‌ها پیشنهاد انجام این کار را نمی‌دهیم و بعد هم از منظر دینی و انسانی هم فرقی بین فرزند دختر و پسر وجود ندارد. با این حال خانواده‌هایی هستند که برای تعیین جنسیت فرزندشان به مرکز رویش مراجعه می‌کنند و امکان این کار در این مرکز وجود دارد و ضوابط قانونی خودش را دارد. برای تعیین جنسیت فرزندان دوم به بعد یا کسانی که دو دختر دارند و می‌خواهند فرزند سوم آنها پسر باشد این کار عملی است. از نکات مثبت این موضوع محفوظ ماندن ترکیب جنسیتی جامعه است، البته پروسه آن سخت است. خیلی از زوج‌ها هستند که به اشتباه دست به کارهای خطرناک می‌زنند یا به جادو متوسل می‌شوند و از داروهای خطرناک استفاده می‌کنند و جنین را در معرض خطر قرار می‌دهند. به خاطر رفع این مشکلات و به خاطر اینکه خیلی از خانواده‌ها به کشورهای دیگر مراجعه می‌کنند یا دست به کارهایی میزنند که به لحاظ پزشکی تایید نشده است ما به این مسئله ورود پیدا کردیم و از این دانش تا حدی که قانون و اخلاق پزشکی اجازه دهد برای خدمت به مردم استفاده می‌کنیم.

تاکنون چه تعداد از زوج‌های ناباروری که به مرکز رویش مراجعه کرده‌اند پروسه درمان آنها با موفقیت انجام شده و صاحب فرزند شده‌اند؟

کسانی که به ما مراجعه می‌کنند به نوبت وارد سیکل درمان می‌شوند. در حال حاضر 2000 نفر وارد سیکل درمانی شده‌اند و از این تعداد هم 39 درصد صاحب فرزند یا باردار شده‌اند یا فرزندانشان به دنیا آمده است. حدود 700 خانواده با مراجعه به این مرکز صاحب فرزند شده‌اند یا فرزندشان در آستانه تولد است.

در حمایت از زوج‌های نابارور با چه سازمان‌هایی همکاری دارید؟

در بحث حمایت از زوج‌های نابارور سازمان‌های بیمه گر دولت و مجلس باید کمک کنند. به نظر من اختصاص یک بودجه مشخص برای حمایت از زوج‌های نابارور لازم است و در این خصوص باید تدبیری اندیشیده شود. خانواده‌ها نباید دغدغه و نگرانی پرداخت و هزینه فرآیند درمان را داشته باشند. مرکز درمان ناباروری رویش سهم زیادی در انتقال خواسته‌های مردم به مسئولان در این زمینه داشته است. اضافه بر این در اینجا هزینه‌ها خیلی کمتر از بخش خصوصی است و سطح خدمات در حد بهترین‌های بخش خصوصی است در این زمینه کارشناس‌ها می‌توانند بیایند و ارزیابی کنند. ما هلال احمری هستیم و یکی از وظایف اصلی ما حمایت از مردم و ایجاد امید در مردم است. وظیفه ما رفع بحران‌های مختلف است و یکی از این بحران‌ها نداشتن فرزند در خانواده است که خود باعث ایجاد استرس و افسردگی می‌شود. ناباروری در بسیاری از مواقع منجر به سردشدن روابط زن و شوهر و فروپاشی بنیان خانواده می‌شود.

برنامه‌های مهمی که به آن می‌پردازید؟

در آینده سعی می‌کنیم به سمت پژوهش محورکردن مرکز پیش برویم و از تمام تکنیک‌های روز دنیا هم بهره مند شویم. خوشبختانه وجود پژوهشگاه رویان در کنار ما باعث می‌شود در مجموعه مرکز ناباروری رویش در زمینه‌های علمی و پژوهشی هیچگونه خلائی احساس نکنیم. جمعیت هلالاحمر همیشه و در همه حال در رفع بحران‌ها کنار مردم بوده و خواهد بود. ما دوست داریم به مردم کمک شود و خدا هم به ما کمک کند. مجتمع دارویی و درمانی هلال متعلق به همه مردم است. در اینجا با تعرفه‌های پایین درمانی در خدمت مردم، همکاران و اعضای خانواده هلال احمر هستیم. این آرزوی ماست که این مجتمع دارویی امن‌ترین جا برای مداوای افراد مراجعه کننده باشد.

۴۲۲۳۶

قانون تغییر کرد/ شانس المپیکی شدن والیبال ایران زیاد شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛بر اساس خبری که از ژاپن رسیده است در صورتی که یکی از تیم های آسیایی در جمع سه تیم برتر انتخابی المپیک ریو باشد تیم دوم قاره آسیا اگر در رده چهارم قرار بگیرد می تواند سهمیه المپیک را کسب کند. با این حساب تیم ایران اگر در جمع چهار تیم برتر قرار بگیرد به المپیک صعود خواهد کرد.

 

 

256 41