معاون شهردار: تعداد کارتن خواب‌های همدان در حال افزایش است

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ مجید درویشی، معاون شهردار همدان که در کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل شورای شهر سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: ساخت گرمخانه در مدت یک سال گذشته در سطح استان، مطرح بوده و صحبت‌های مختلفی در این راستا صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در چند شب گذشته با برودت هوای بی‌سابقه و سخت شدن شرایط برای کارتن‌خواب‌ها، محلی توسط شهرداری همدان برای اسکان آنها در نظر گرفته شد.

درویشی، تصریح کرد: در شب نخست پنج نفر در این محل نگهداری شدند ولی شب‌های بعد، این تعداد به 25 نفر رسید که پیش‌بینی می‌شود تعداد آنها در شب های آینده افزایش یابد.

وی گفت: همدان نیازمند احداث مجتمع اردوگاهی برای نگهداری کارتن خوابها است.

46

 

 

فروشنده ۶ کیلو " گل " در دام پلیس

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ سرهنگ هادی قزوینه، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: با اقدامات اطلاعاتی که توسط نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر در روزهای اخیر انجام شد، این جوان توزیع کننده مواد مخدر که به تنهایی اقدام به تهیه و توزیع مواد در محدوده میدان آرامگاه بوعلی تا میدان جهاد می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: برخی افراد با کم‌اطلاعی از آثار مخرب ماده گل و تصور اینکه این مخدر اعتیادآور نیست به مصرف آن روی آورده‌اند.

سرهنگ قزوینه، یادآور شد: گل، همان ماده مخدر شاهدانه است که با تغییر ژنتیک فرآوری و عرضه می‌شود و برخلاف شاهدانه پرگل‌تر بوده و آثار مخرب و اعتیاد بالایی دارد.

وی تاکید کرد: ماده مخدر گل 7 برابر توهم‌زایی بیشتری نسبت به شاهدانه داشته و سوء مصرف آن آثاری از قبیل توهم عصرگاهی، بی‌انگیزگی و فراموش‌کاری به همراه دارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان در آخر گفت: جوانان و خانواده‌های آنها باید بدانند که این ماده مخدر با وجود تبلیغات جعلی مبنی بر عدم اعتیادآوری و عوارض سوء، آثار مخرب و اعتیاد بالایی دارد، بنابراین اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در این حوزه به خصوص از سوی رسانه‌ها بسیار حائز اهمیت است.

46

چند نفر کردستانی امسال در تصادفات جاده ای فوت کردند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کردستان؛ از کل فوت شدگان هفت ماهه امسال 185 نفر مرد و 54 نفر دیگر زن بودند، این در حالی است که از کل فوت شدگان حوادث رانندگی مدت مشابه سال گذشته 211 نفر مرد و 64 نفر دیگر زن بودند.

براساس این گزارش؛ از کل 239 نفر فوت شدگان هفت ماهه امسال 33 نفر درون شهری، 185نفر برون شهری و 21 نفر دیگر در جاده‌های روستایی بوده است، این در حالی است که از کل فوت شدگان مدت مشابه سال گذشته 39 مورد درون شهری، 212 نفر برون شهری و 24 نفر دیگر نیز در جاده‌های روستایی بوده است.

46

 

دیدار مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با فرماندار سروآباد

به گزارش خبرآنلاین کردستان، فرماندار سروآباد ضمن تقدیر از خدمات شرکت برق گفت: ارائه خدمات به شهروندان و مردم مطمئنا بدون همدلی و تعامل بین سازمانها انجام نمی شود و بر این اساس خدمات انجام شده در سطح شهرستان در اثر تعامل خوب مدیر عامل و همکاران ایشان و رئیس اداره شهرستان با فرمانداری و مجموعه ادارات انجام شده است.
فرماندار سروآباد در ادامه خواستار توسعه شبکه برق روستای بیساران شد و گفت : روستای بیساران بزرگترین روستای سروآباد و از روستاهای پرجمعیت استان کردستان و حتی کشور است که می طلبد در اولین فرصت نسبت به توسعه شبکه برق این روستا اقدامات لازم صورت گیرد.
مفاخری در ادامه با توجه به پتانسیل ها و استعدادهای مناسب در حوزه کشاورزی ،خواستار تامین برق محور ژریژه شد که یکی از خواسته ها و نیاز های اساسی مردم این محور است که این موضوع باعث مهاجرت معکوس در این مناطق خواهد شد.
مفاخری در ادامه به هه وار نشینی مردم منطقه اورامان اشاره کرد و افزود با توجه به بازدید میدانی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان از این هه وارها در سنوات گذشته برای تامین برق این هه وارها لازم است چاره ای اندیشیده شود،که مدیرعامل شرکت توزیع برق دراین رابطه استفاده از سلولهای خورشیدی را باتوجه به پرتابل بوده و جابجای آسان در فصل سرما پیشنهاد داد وخاطر نشان کرد که برای استفاده کنندگان از این سلولهای خورشیدی در صورت تحقق تلاش براین است که مزایای در نظر گرفته شود.
در ادامه مهندس نجفیان مدیر عامل توزیع نیروی برق استان کردستان تامین برق با بهترین کیفیت به مشترکین را هدف اصلی وزارت نیرو عنوان کرد و افزود این مهم در استان و شهرستانها در اولویت کاری و به حداقل رساندن خاموشی است.
مدیر عامل توزیع نیروی برق استان کردستان در ادامه به تخصیص اعتبار 6میلیارد ریال جهت تقویت شبکه برق 20کیلو ولت سروآباد اشاره کرد و افزود که تامین برق کارخانه قارچ سروآباد در مرحله اجرا است که انشالله تامین برق این کارخانه قارچ مرتفع و به بهره برداری برسد.

46

۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار به دهیاریهای استان اردبیل اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اردبیل؛ اکبر طوبی در نشست مشورتی فرمانداران، بخشدارن و مدیران کل دستگاههای اجرایی در اردبیل اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام رهبری و نیز رسیدن به اهداف اقتصادی و توسعه اشتغال پایدار، کشت زعفران در 80 روستای محروم شهرستان گرمی با سطح زیر کشت 350 هکتار و اشتغال‌زایی برای 304 نفر اجرا شده است.

وی افزود: با برنامه‌ریزیهای انجام شده 750 میلیارد ریال اعتبار به دهیاریهای استان اردبیل با هدف تکمیل طرحهای هادی، حصارکشی گورستانها ،خرید ماشین‌آلات واحداث ساختمانهای دهیاری اختصاص یافته است که هم‌اکنون در مناق مختلف استان اردبیل اجرا می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اردبیل گفت: کشت زعفران در 80 روستای شهرستان گرمی با 150 میلیارد ریال تسهیلات در حال انجام است که امیدواریم بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت استان اردبیل با تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی و افزایش تولیدات داخلی باشیم.

طوبی تصریح کرد: در حال حاضر فرمانداران شهرستانهای استان اردبیل 406 طرح تولیدی در روستاها را به استانداری معرفی کرده‌اند که از این تعداد 48 طرح به بانکها معرفی شده و بقیه طرح ها هم در حال معرفی هستند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون یک هزار و 855 روستا در استان اردبیل وجود دارد که 857 دهیاری در این روستاها ایجاد شده و خدمات لازم را به روستائیان ارائه می‌دهند که از زمان تشکیل دهیاریها 62 درصد اعتبارات دهیاریها در طول سه سال گذشته تامین شده و از 375 ماشین‌آلات موجود در دهیاریها 135 مورد آن در سه سال گذشته خریداری و مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اردبیل اظهار کرد: اشتغالزایی در روستاها یک امری لازم و ضروری برای جلوگیری از مهاجرت است و بنابراین در حال حاضر واحدهای تولیدی با مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی شده‌اند تا شاهد رونق و توسعه بیشتر روستاها در زمینه‌های مختلف باشیم.

46

معاون وزیر مهمان ژووری مانگ کردستان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، شرکت “ژووری مانگ” مجری طرح تکاپو و انستیتوی تولید بازی و انیمیشن استان کردستان میباشد.
در طی این بازدید تولیدات شرکت از جمله بازی رایانه ای “شوفر” ، واقعیت مجازی “میراث کورد” ، انیمیشن های “صلح جهانی” ، “ژست” و سریال انیمیشن “گنجینه” به نمایش در آمد و همچنین از پروژه های در حال تولید مانند “شوفر دریفت” ، انیمیشن “جشن خونین” و انیمیشن “گل سر” رونمایی شد.
و همچنین از کلاس های آموزش بازی سازی و بخش فروش اینترنتی محصولات و کارگاه استاپ موشن دیدن کردند.
در این بازدید نماینده مجلس و همچنین مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان و مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان کردستان و نمایندگان پارک علم و فناوری استان کردستان دکتر براری را همراهی کردند.

46

 

طلاق پدر و مادر چه تغییراتی در رفتار فرزندشان بوجود می‌آورد

واکنش کودکان به جدایی والدینشان از یکدیگر ممکن است شامل اضطراب، خود سرزنشی و عملکرد ضعیف در مدرسه شود که به سن کودک، شرایط طلاق و عملکرد روانشناختیِ والدین بستگی دارد.

در واقع طلاق اغلب برای والدین و کودکان استرس‌زاست و به همین دلیل کارشناسان، والدین را تشویق می‌کنند که برای کمک به آنان به منظور گذراندن این دوره گذر سخت از پزشکان و روان‌شناسان کمک بگیرند.

همچنین از آنجایی که فاکتور عملکرد روان‌شناختی والدین بر توانایی کودکان برای کنار آمدن با طلاق والدین تاثیر می‌گذارد، والدین در صورتی که دیگر چاره‌ای به جز جدا شدن نداشته باشند باید مطمئن باشند که می‌توانند به احساسات خود در رابطه با جدایی‌شان از هم، کنترل داشته باشند و به این قابلیت دست پیدا کنند که از کودکانشان در چنین شرایطی حمایت کنند.

دکتر «کارول سی ویتزمن» یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشکده پزشکی ییل آمریکا گفت: هر چه والدین احساس توانمندی بیشتری برای کنترل شرایط داشته باشند بیشتر قادر خواهند بود نیازهای فرزندانشان را رفع کنند.

کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند بزرگ‌ترها به ویژه والدین باید کودکشان را مطمئن سازند که همیشه از او حتی پس از جدایی حمایت می‌کنند.

علاوه بر این، والدین نباید اجازه دهند در فعالیت‌های روزمره فرزندشان همچون انجام تکالیف مدرسه، فعالیت‌های فوق برنامه و ارتباط با دوستان و فامیل خللی ایجاد شود.

۴۷۴۷

غائله بازداشت نماینده تهران چگونه ختم بخیر شد؟

محمودصادقی دوهفته قبل در جلسه علنی مجلس در باره شفاف سازی برخی حسابهای قوه قضاییه تذکر داد و پیرو آن، مسئولان قضایی،اظهارات وی را توهین و تهمت دانستند . اظهارات صادقی و واکنش مسئولان قضایی در فضای مجازی، ابعاد گسترده ای پیدا کرد و رسانه های رسمی کشور نیز له و علیه آن ورود کردند.

همزمان،چندشکایت دیگر علیه محمودصادقی مطرح و قوه قضاییه آن را پیگیری کرد که نتیجه آن صدور حکم جلب بود. این حکم قرار بود یکشنبه شب اجرا شود که نماینده تهران با پناه بردن به خانه خود و بیان این استدلال که بازداشت نمایندگان صرفا باید از طریق “هیات نظارت بر رفتار نمایندگان” اعمال شود،از حضور در دادسرا امتناع کرد.

اجرای حکم جلب در ساعات شب، جنجال رسانه ای تازه ای را درست کرد و بحث وگفت وگوهای موافق و مخالف فراوانی را به وجود آورد. محمودصادقی اعلام کرد با اقدامات انجام شده،حکم جلب منتفی شده و متقابلا دادستان تهران،بر بقای حکم تاکید کرد.

سرانجام روز سه شنبه محمودصادقی به طور غیرمنتظره به دادسرا مراجعه کرد و پس از ادای توضیحات با قرار کفالت آزاد شد.

به نظر می رسد موضع مرجع قضایی درباره محمودصادقی ، ظرف دیروز تعدیل شد و نهایتا به قرار کفالت که از قرارهای سبک شناخته می شود کاهش یافت. از آن سوی،نماینده مزبور و حامیان رسانه ای و سیاسی او نیز نوعی آتش بس علیه دستگاه قضایی را به مرحله اجرا گذاردند.

روند مطلوب خاتمه غائله، دست کم در این مرحله نشان می دهد که به احتمال زیاد، تدابیری در سطوح کلان در قوه قضاییه و مجلس اندیشیده شده تا فضای سیاسی جامعه بیش از این ملتهب نشود. به نظر می رسد این تدبیر موجب شد، روندی که در ۳-۴روز گذشته به چشم می خورد،و تضعیف و وهن هردو قوه مقننه و قضائیه را به همراه داشت،متوقف گردد.

۲۹۲۹

سانحه‌های هوایی در جهان ورزش

به نقل از آس، بامداد سه‌شنبه هواپیمایی که حامل تیم فوتبال چاپه کوئنسه بود در کلمبیا سقوط کرد تا دوباره جهان فوتبال شاهد حادثه دلخراش و غم‌انگیزی باشد. تیم برزیلی که برای دیدار فینال جام آمریکای جنوبی به کلمبیا سفر می‌کرد، تقریبا همه بازیکنان خود را از دست داد و تنها سه نفر از این حادثه جان سالم به در بردند. جهان ورزش در سال‌های گذشته شاهد چنین اتفاقات تلخی بوده است. در این حوادث ورزشکارانی جان خون را از دست دادند. در ادامه به این سانحه‌های هوایی اشاره می‌شود.

سقوط تورینو بزرگ در سوپرگا

در ۴ می سال ۱۹۴۹ هواپیمای حامل تیم فوتبال تورینو به علت بارش برف به دیوار کلیسای سوپرگا برخورد کرد. تیم ایتالیایی برای برگزاری دیدار برابر بنفیکا به لیسبون سفر کرده بود اما در راه بازگشت در نزدیکی تورین با سانحه هوایی رو به رو شد. در این حادثه ۳۱ نفر درگذشتند که بیشترشان عضو تیم تورینو بودند. در میان قربانیان نام اعضای تیم ملی ایتالیا نیز دیده می شد. والریو باچیگالوپو(دروازه بان) و برداران آلدو و دینو بالارین و والنتینو ماتزولا در این هواپیما حضور داشتند و جان خود را از دست دادند. همچنین اگری ارباستین، سرمربی تیم و روزنامه نگاران تورینی جز قربانیان بودند.

حادثه مونیخ و خداحافظی با دانکن ادواردز

ششم فوریه سال ۱۹۵۸ هواپیما منچستریونایتد پس از برگزاری دیدار یک چهارم نهایی جام اروپا برابر ستاره سرخ بلگراد در مونیخ توقف کرد تا سوخت گیری کند. اما وضعیت بد ( یخ زدگی) باند فرودگاه باعث شد تا تیم فوتبال یونایتد هرگز به مقصد نرسد. در این حادثه ۲۳ نفر جان خود را از دست دادند. بازیکنان، روزنامه نگاران، خدمه هواپیما و مدیران باشگاه انگلیسی از قربانیان بودند. راجر بیرن، مارک جونز و دانکن ادورادز از بازیکنان برجسته تیم نیز جز آن ها بودند. ادوادرز ستاره تیم یونایتد چند روز پس از حادثه به علت شدت جراحات وارد شده درگذشت. برخلاف حادثه سوپرگا و هواپیمای حامل تیم چاپکوئنسه در این سانحه هوایی افراد زیادی نجات پیدا کردند. در میان این ۲۱ نفر نام مت باسبی سرمربی تیم و بابی چارلتون ( بازیکن) دیده می شد. هر دو نخستین جام اروپایی شان را به همراه منچستریونایتد در سال ۱۹۶۸ ( ۱۰ سال پس از آن حادثه) فتح کردند.

پرواز ۵۴۸ سابنا

۱۷۲ نفر در ۱۵ فوریه سال ۱۹۶۱ پس از سقوط هواپیما بروکسل- زاونتم جان خود را از دست دادند. در میان جان باختگان ۱۸ نفر از اعضای تیم اسکیت آمریکای جنوبی حضور داشتند. آن ها قرار بود یک هفته بعد در رقابت های جهانی اسکیت پراگ شرکت کنند. این بازی ها به علت این اتفاق برگزار نشد.

پرواز DC-۹ پورتوریکو را بدون تیم والبیال گذاشت

در فوریه ۱۵ سال ۱۹۷۰ مشکل فنی یکی از موتورها دومینیکن باعث شد هواپیما لحظاتی پس از بلند شدن سقوط کند. ۱۰۲ نفر در این سانحه درگذشتند که در این میان اعضای تیم والیبال پورتوریکو نیز حضور داشتند. همچنین کارلوس تئو کروس، بوکسور دومینیکنی جان خود را از دست داد.

تراژدی آند

پرواز ۵۷۱ اورگوئه که ۴۵ نفر مسافر داشت در ۱۳ اکتبر سال ۱۹۷۲ در رشته کوه‌های آند سقوط کرد. در این هواپیما برخی بازیکنان تیم اولد کریستین حضور داشتند. ۱۶ نفر از مسافران پس از ۲ ماه زنده پیدا شدند! آن‌ها پس از سقوط و زنده ماندن سرمای آند را تحمل کردند و از گوشت قربانیان مصرف کردند تا به خاطر گرسنگی جان خود را از دست ندهند.

تراژدی اوکسی

پرواز اوکسی ورشو در ۱۴ مارس سال ۱۹۸۰ هنگام فرود دچار مشکل شد و سقوط کرد. ۲۲ بوکسور آمریکایی در این حادثه جان خود را از دست دادند. هفت سال بعد هواپیمایی که حامل  ۱۶ بازیکن و سرمربی تیم آلیانسا لیما بود در دریا سقوط کرد.

یتیم شدن فوتبال زامبیا

در ۲۷ آوریل سال ۱۹۹۳، ۳۰ مسافر هواپیما زامبیا پس از سقوط در دریا کشته شدند.  در این پرواز ۱۷ بازیکن به همراه سرمربی تیم ملی فوتبال زامیبا جان خود را از دست دادند.

تراژدی در رشته هاکی روی یخ

بازیکنان تیم هاکی روی یخ لوکوموتیو در ۷ سپتامبر سال ۲۰۱۱ پس از سقوط هواپیمایشان در یاروسلاو درگذشتند. علاوه بر آن ها ۳۷ نفر مرتبط با تیم هاکی و خدمه هواپیما جان خود را از دست دادند.

دیگر ورزشکارانی که دچار سانحه هوایی شدند

ورزشکاران زیادی در سانحه‌های هوایی جان خود را از دست داده‌اند. خواکین بلومه ( ژیمناست اسپانیایی)، گراهام هیل (قهرمان فرمول یک)، تیری سابین فرانسوی (راننده و خالق رالی داکار)، کمیل موفات ( قهرمان شنا در المپیک) و الکسیس واستین ( بوکسور) از جمله آن‌ها هستند.

43 43