۲۰۱۶، سال حضور کمرنگ "اون" در انظار عمومی

به گزارش خبرگزاری آسیا، این ادعا از اطلاعاتی کسب شده که وزارت اتحاد کره‌ جنوبی اقدام به جمع آوری آنها کرده است.

براساس این اطلاعات، کیم جونگ اون،‌ رهبر کره شمالی طی سال ۲۰۱۶ تنها ۱۳۲ بار برای بازرسی و سرکشی به کارخانه‌ها، ‌مزارع یا تاسیسات نظامی این کشور اقدام کرده است؛ اقدامی که تمامی رهبران این کشور به آن مبادرت می‌نمایند.

این در حالی است که کیم جونگ اون طی سال ۲۰۱۵، ۱۵۳ بار اقدام به بازدید و سرکشی کرده بود.

این اطلاعات همچنین نشان می‌دهد که تعداد حضور وی در انظار عمومی از سال ۲۰۱۳، تاکنون روی رقم ۲۱۲ ثابت بوده است.

ماهیت دشوار دولت کره شمالی که از سوی شخصیت و فرهنگ خاندان کیم تاثیر پذیرفته است؛ امکان هرگونه تحلیل جامع درباره فضای داخلی این کشور به ویژه در قبال رهبری آن را دشوار می‌کند.

برخی تحلیلگران علت عدم حضور بیشتر کیم جونگ اون در انظار عمومی را تلاش وی برای جلب توجه بیشتر می‌دانند.

52311

تراکتورسازی فینالیست جام حذفی شد/ جان‌سخت‌ها

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی میزبان تراکتورسازی بود. ذوبی ها در دقیقه 45 توسط احسان پهلوان دروازه تراکتورسازی را باز کردند. این گل تا آخرین دقیقه مسابقه حفظ شد و در حالی که ذوبی ها آماده بودند تا جشن صعود به فینال را برگزار کنند، فرزاد حاتمی دروازه این تیم را باز کرد.

با گل دقیقه 90، تراکتورسازی به بازی برگشت و مسابقه در پایان 90 دقیقه به تساویی کشیده شد تا دو تیم مجبور شوند برای تعیین تیم فینالیست، در وقت های اضافه به مصاف هم بروند.

با شروع وقت اضافه، تراکتورسازی خیلی زود به گل رسید. دقیقه 92 بود که محمد ابراهیمی دروازه ذوب آهن را باز کرد تا تراکتورسازی بازی باخته را تبدیل به برد کند. 

این بار تراکتوری ها گل زده خود را تا آخرین دقیقه حفظ کردند اما در دقیقه 120 جری بنستون از روی نقطه پنالتی دروازه تراکتور را باز کرد تا مسابقه مساوی شود. اما محمد نوری در دقیقه 121 برای تراکتورسازی گلزنی کرد تا تراکتوری ها با نتیجه 3-2 این مسابقه حساس را ببرند.

این مسابقه پر حاشیه دو بازیکن اخراجی هم داشت. ابتدا در دقیقه 70 مرتضی تبریزی از ذوب آهن اخراج شد و در دقیقه 111 کرار جاسم از داور دومین کارت زرد را گرفت و اخراج شد.

43 43

قرارداد گازی ایران و ترکمنستان تا کی ادامه دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران حميدرضا عراقی ضمن تشریح اهداف سفر به ترکمنستان طی سه روز گذشته و انجام مذاکرات و ملاقاتهایی با معاون رئیس جمهور ، وزیر انرژی ، وزیر خارجه و مدیر عامل شرکت ترکمن گاز ترکمنستان با حضور سفرای دو کشور گفت : در این مذاکرات تفاهم نامه ارتقاء همکاریهای دو کشور درخصوص واردات گاز به ایران ، سوآپ و همچنین تدوین استراتژی های ارتباطات آتی دو شرکت بررسی شد و مقرر شد موارد اختلافی توسط کمیته های مشترک دو شرکت طی دو ماه آینده با برگزاری جلسات بررسی و نتیجه نهایی جهت تصمیم گیری اعلام شود . 

وی ارتباط دو کشور را براساس حسن همجواری و استراتژی های دو کشور برای مشارکت در تجارت جهانی گاز و نه به عنوان نیاز ایران اعلام و گفت : قرارداد واردات گاز از ترکمنستان به ایران همچنان تا 5 سال آینده برقرار خواهد بود و هر دو کشور متعهد به اجرای کامل آن هستند و در این مذاکرات برای ارتقاء همکاریها برای پس از 5 سال آینده نیز بحث شد . 

مهندس عراقی همچنین به موقعیت بسیار مناسب ایران برای سوآپ گاز ترکمنستان به دیگر کشورها اشاره و گفت ما آمادگی خود را برای سوآپ گاز این کشور به مقامات رسمی ترکمنستان اعلام کردیم. 

وی در پایان امضای این تفاهم نامه را براساس همکاریهای دو جانبه دو کشور عنوان و خاطر نشان کرد این تفاهم نامه مابین مدیران عامل دو شرکت و با حضور سفرای دو کشور تنظیم و پس از تأیید مقامات رسمی ترکمنستان قابلیت اجرایی خواهد داشت .

 

35224

چه کنیم با گرفتن چک، کلاه سرمان نرود؟/ راهکار مقابله با ضرر کردن از طریق قبول چک بلامحل

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مشکل صدور چک بلامحل این روزها در بازار، همه گیر شده است. این که چگونه می توان از صدور چک بلامحل جلوگیری کرد، مسئله ای است که ذهن بسیاری از فعالان اقتصادی با آن درگیر است.
یکی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم در این باره پرسیده: شخصی که چند دسته چک دارد تا آخرین برگ چکهایش می تواند چک بلامحل صادر کند؟ آیا بانکها با سیستمی به هم متصل نیستند که از صادر شدن چکهای بیشتر تا تمام نشدن دسته چک جلوگیری کنند؟
در پاسخ باید گفت طبق قانون چک، امکان عدم مجازات کیفری صادر کننده چک بلامحل زیاد است و صدور چک های وعده دار، ضمانتی، بدون تاریخ، مشروط و سفید امضا دارای مجازات کیفری نیست و فقط می توان وجه آن را به همراه سایر هزینه ها مانند هزینه دادرسی و تاخیر تادیه از بدهکار مطالبه کرد.
از سوی دیگر دیوان عدالت اداری در یک رویه وحدت رویه اعلام کرده مطابق قانون چک، تنها دارندگان حسابهای جاری که چک بی محل صادر کرده باشند و چک صادره آنها وصف کیفری پیدا کرده و برای آن کیفرخواست صادر شده، از داشتن دسته چک به مدت سه سال محروم خواهند شد، لذا می توان انتظار داشت کسانی که چک های وعده دار و … صادر می کنند، در صورت صدور چک بلامحل، از داشتن دسته چک محروم نخواهند شد. پس مشکل گیرندگان چک دو تا است، یکی عدم مجازات کیفری در صورت صدور چک بلامحل که فقط از لحاظ حقوقی قابل تعقیب است و دیگری عدم محرومیت دارندگان دسته چک که صدور چک بلامحل توسط آنها منجر به صدور کیفرخواست نشده است. به بیان دیگر ممکن است هر کسی که چک صادر می کند، در حال حاضر هم چک بلامحل غیرقابل تعقیب کیفری داشته باشد و به اصطلاح حساب او در بانک، خوب نباشد.

برای این وضعیت باید چه کرد؟

بهترین راهکاری که در معاملات بر اساس چک انجام می شود، دو راهکار اساسی است: ابتدا، نباید چک را از شخصی که نمی شناسیم، دریافت کنیم. قبل از دریافت چک، با اخذ شماره حساب صاحب دسته چک، باید از بانک مربوطه سئوال کرد آیا حساب جاری دارنده دسته چک، دارای چک برگشتی است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ این پرسش، احتیاط بیشتری در قبول چک باید انجام داد. گروه دوم راهکارها هنگام دریافت چک است که باید در نظر گرفت. برخی از این راهکارها، عبارتند از اینکه چک در حضور خودمان نگارش شود، امضا شود و تاریخ زده شود. چرا که امکان دارد تفاوت در نوع استفاده از جوهر و خودکارها موجب سقوط جنبه کیفری چک شود. حتی دیده شده برخی کلاهبرداران با خودکارهای مخصوصی که رنگ جوهر آنها پس از چند ساعت ناپدید می شود اقدام به صدور چک کرده اند. بهتر است خودکار خودتان را که مطمئن هستید رنگ جوهر ثابت و معمولی دارد در اختیار صادر کننده چک بگذارید.
بعضا وارد کردن شماره چک ها، در داخل قراردادها و مدارک، موجب سقوط جنبه کیفری چک می شود. چرا که اثبات کننده وعده دار بودن چک است و حسب قوانین و مقررات مربوط به چک، چک وعده دار صرفا جنبه حقوقی دارد.
چک را در تاریخ سر رسید خودتان به بانک محال علیه ببرید و برگشت بزنید. اگر چک را به حساب بخوابانید چون عمل به حساب خواباندن چک اثبات می کند چک قبل از فرارسیدن موعد دریافت آن، صادر شده، موجب سقوط جنبه کیفری آن است چون دهنده وعده دار بودن چک است.
از دریافت چک هایی که دارای خط خوردگی زیاد است امتناع کنید چرا که چک هایی که در آن خط خوردگی زیاد باشد مشکوک به کلاهبرداری است.
مشتریانی که دسته چک ندارند ولی با تک برگ چک معامله می کنند هم مشکوکند. چون معمول این است که در ته برگ چک، صاحب حساب، تاریخ صدور و گیرنده را می نویسد.

 

46231

 

استاندار ایلام: تا پایان سال هشتاد و پنج درصد جمعیت روستایی ایلام گاز دار می‌شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمدرضا مروارید در نشست با مؤمنی – مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران- روند گازرسانی به استان ایلام را مطلوب ارزابی کرد.

وی در این زمینه ابراز داشت: 98 درصد جمعیت شهری و 65 درصد جمعیت روستایی در حال حاضر از نعمت گاز برخوردار هستند که در آینده نزدیک، ضریب برخورداری از نعمت گاز در مناطق شهری به 100 درصد افزایش پیدا خواهد کرد و تا پایان سال 1396 نیز 85 درصد جمعیت روستایی استان از این نعمت برخوردار خواهند شد.

استاندار ایلام اجرای فاز 2 پالایشگاه گاز ایلام را یکی از مهمترین پروژه های استان برشمرد که به موجب آن از منابع غنی گاز ایلام استفاده بهتری می شود.

وی خطاب به مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: احداث صنایع بزرگی در استان در دستور کار است که لازم است شرکت گاز از حالا برنامه ریزی لازم را برای تأمین گاز آنها به عمل آورد.

مروارید با اشاره به مصرف بی رویه گاز در استان اظهار داشت: برنامه هدفمندی برای بهینه سازی مصرف گاز وجود ندارد.

وی در این زمینه اضافه کرد: باید از تکنولوژی روز برای کاهش مصرف گاز در کشور استفاده شود.

استاندار ایلام همچنین گفت: باید از ظرفیت رسانه ها و به خصوص صدا و سیما برای بهینه سازی مصرف گاز در کشور استفاده گردد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران نیز در این نشست با اشاره به مصرف بی رویه گاز در کشور گفت: در کشورهای دیگر، گاز خانگی گرانتر از گاز صنایع است. اما در ایران برعکس است.

وی ابراز داشت: متأسفانه قطع گاز صنایع در زمان افت فشار، خسارات زیادی را به کشور وارد می کند و تنها راه جلوگیری از قطع گاز صنایع، صرفه جویی در مصرف است.

46

دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان البرز

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز حمیدی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با عباس مرادخانی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان البرز دیدار و گفتگو کرد در این دیدار به ضرورت هماهنگی های لازم در جهت امور مربوط به مستند سازی اسناد مالکیت ادارت دولتی و تسهیل در فرآیند و امور مربوطه با تاکید بر ارائه مدارک کامل و نقشه های یو تی ام به گونه ای که صدور اسناد ملکیت کاداستری دستگاه های دولتی من الجمله اسناد مالکیت مربوط به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز در بازه زمانی مناسب پرداخته شد.در ادامه حمیدی از زحمات عباس مرادخانی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان البرز نسبت به صدور اسناد مالکیت ادارات زیر مجموعه اداراه کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات تقدیر و تشکر کرد.

46

نخستین جشنواره موسیقی " ناصریا " به کار خود پایان داد

به گزارش
خبرگزاري خبرآنلاين از هرمزگان، در این جشنواره که به همت انجمن موسیقی استان هرمزگان
برگزار شد هیات داوران از بین 25 اثر 10 اثر را برای مرحله اجرا انتخاب کردند.

پس از اجرای صحنه
ای 10 شرکت کننده ، چهار هنرمند شامل “علیرضا رحیمی شهواری ، ایوب گلزاری ، مهراب
قلی‌پور، پیمان بهرامی سعادت‌آبادی “، به مرحله نهایی راه یافتند.

در نهایت ” علی
رحیمی شهواری ” به عنوان برگزیده اين جشنواره انتخاب شد.

46

 

تحلیل شمخانی از بازگشت گروه‌های مسلح به میز مذاکره و پذیرش شروط آتش‌بس در سوریه

سرلشکر علی مملوک مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور عصر امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، امنیتی و دفاعی ایران با سوریه و روسیه دیدار و در خصوص تحولات مهم سوریه و روندهای استمرار مبارزه با گروه های تروریستی گفتگو کردند.

علی شمخانی با یادآوری تلاش های گسترده و فداکاری مردم، دولت و ارتش سوریه در طی سالهای مبارزه با فتنه تروریسم در این کشور تاکید کرد؛ سوریه درجنگ جهانی تروریسم علیه این کشور پیروز شده است.

وی بازگشت گروه های مسلح به میز مذاکره و پذیرش شروط آتش بس دولت را حاصل دستاوردها و پیروزی های میدانی به ویژه آزادسازی شهر راهبردی حلب دانست و افزود؛ با توجه به سوابق بد عهدی و نقض آتش بس در گذشته از سوی این گروه ها تنها ضمانت پایبندی مسلحین به توافقات، حفظ اقتدار نظامی و تسلط بر تحرکات و فعالیت های آنان است.

دریابان شمخانی گفت؛ هر مسیر سیاسی و گفتگویی که منجر به تضعیف حاکمیت دولت فراگیر و قانونی این کشور بر تمام سرزمین سوریه شود و یا بخواهد بخشی از سرزمین سوریه را در اختیار گروه های تروریستی و یا اشغال نظامی خارجی قرار دهد برخلاف منافع مردم و تهدیدی برای کشورهای منطقه و محکوم به شکست خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی آزادی حلب را نقطه عطفی در تحولات سیاسی- نظامی سوریه و معادلات قدرت در منطقه ذکر کرد و یادآور شد: جنگ با تروریستهای داعش و جبهه النصره در سوریه ادامه خواهد داشت و گروههای مسلحی که ازجبهه تروریسم پیروی نمی کنند باید از فرصت آتش بس استفاده نموده و به میز مذاکره با دولت قانونی سوریه بازگردند.

وی افزود: تنها مسیری که می تواند آرامش و امنیت را به سوریه بازگرداند مبارزه بی امان با تروریسم و تمرکز برگفتگوهای سوری-سوری برای دستیابی به توافقی ملی به منظور برگزاری انتخاباتی فراگیر است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان تاثیرگذاری راهبردی پیروزی حلب بر شکست تروریستهای جبهه النصره و جبهه حامی آن ها گفت؛ این مسئله ضمن خنثی سازی نقشه راه تجزیه منطقه که توسط غربی ها دنبال می شود، اثبات کننده امکان پیروزی بر تروریست ها به شرط حفظ انسجام و هماهنگی در جبهه مقاومت است.

هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، امنیتی و دفاعی ایران با سوریه و روسیه افزود؛ اگر طرف های مقابل به پشتیبانی های مالی، فنی و تسلیحاتی از عناصر تروریستی خاتمه دهند، طی زمان کوتاهی آرامش به منطقه و به تبع آن کشورهای اروپایی نیز بازخواهد گشت و به جای سیل آوارگان، خشونت و تخریب میراث جهانی شاهد استقرار امنیت و دستیابی به آرمان محو کامل تروریسم خواهیم بود.

نماینده مقام معظم رهبری ضمن محکوم نمودن استفاده ابزاری از تروریسم برای پیشبرد اهداف سیاسی و منتسب نمودن آن به دین حنیف اسلام به منظور توسعه اسلام هراسی و ایجاد تفرقه میان مسلمانان تصریح کرد؛ رژیم صهیونیستی در سایه اختلافات و بحران امنیتی منطقه درحال گسترش سرکوب ها و تثبیت پروژه فلسطین زدایی است.

سرلشکر علی مملوک مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور نیز در این دیدار طی سخنان جداگانه ای با ارائه گزارشی از تحولات میدانی و سیاسی اخیر و فرایند توافق آتش بس با معارضان مسلح تاکید کردند؛ مبارزه بی امان با عناصر داعشی و جبهه النصره و گروه های مرتبط با آنان در کنار پیگیری مسیرهای سیاسی ادامه خواهد یافت ودولت و ملت قهرمان سوریه، اجازه تجزیه و تداوم حضور تروریست ها در این کشورو یا اشغال نظامی خارجی را نخواهند داد.

2929