پایان بررسی اصلاحیه قانون مطبوعات در دولت

سیدرضا صالحی‌امیری در حاشیه افتتتاح پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با ابراز خداقوت به خبرنگاران اظهار داشت: «اصلاحیه قانون مطبوعات با تلاش دو ساله معاونت مطبوعاتی ارشاد و همکاری کمیسیون فرهنگی دولت در نشست‌های طولانی به تصویب رسید.»

او ادامه داد: «اکنون این اصلاحیه از نظر دولت تصویب شده و بخش‌هایی که مربوط به جرایم رسانه‌ای است توسط وزیر دادگستری در کمیسیون لوایح بررسی و سپس به مجلس ارسال می‌شود. با توجه به تلاش‌های انجام شده و روند کاری در حال اجرا امید می‌رود این قانون در دولت یازدهم تقدیم مجلس شود.»

57243

 

علت حذف برنامه رادیویی قالیباف چه بود؟

احسان قاضی زاده هاشمی گفت: اصلاحات برنامه راديويی
در حد يكی دو دقيقه بود و پيشنهاد كرديم صحبتهای جديد به برنامه راديويی اضافه شود
ولی ستاد آقای قاليباف ترجيح داد صوت برنامه پخش شده تلويزيونی از راديو پخش شود. اين
اصلاحات برای برخی ديگر از نامزدها هم بوده و روندی عادی است.

او ادامه داد: پیش از این کانال تلگرام محمدباقر قالیباف
مدعی شده بود برنامه گفتگوی رادیویی شهردار تهران که قرار بود عصر یکشنبه پخش شود به
علت اصلاحات زیاد کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات و عدم امکان اصلاح، توسط صداوسیما
حذف  شده و به جای آن برنامه، برنامه رو به
دوربین قالیباف در شبکه اول سیما  بازپخش شد.

29219

 

 

قاتل زن باردار و برادرش قصاص شد

سال 93 ماموران پلیس شیراز در جریان قتل دلخراش یک زن باردار و برادرش در منزلی در این شهر قرار گرفتند. ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع، بلافاصله به همراه اکیپ بررسی صحنه جرم متشکل از کارشناسان پزشکی قانونی، بازپرس کشیک و تیم تشخیص هویت در قتلگاه حاضر شدند. ماموران پس از بررسی دقیق صحنه، ابتدا با جسد غرق در خون یک زن باردار پنج ماهه روبه رو شدند که آثار بریدگی بر روی مچ دستش مشهود بود.

در ادامه، ماموران به بازرسی دقیق صحنه جنایت پرداخته و با جسد جوانی که با ضربه چاقو به قتل رسیده بود در حمام روبه رو شدند.

بررسی محل جنایت حکایت از آن داشت که این دو نفر به دست یک آشنا به قتل رسیده اند زیرا قاتل یا قاتلین به راحتی وارد منزل شده و این جنایت را رقم زده اند. بررسی محل جنایت ، سرنخ های دیگری را در اختیار کارآگاهان قرار داد زیرا مشخص شد که طلاهای این زن که از آن استفاده می کرده و حتی طلاهایی که در کمد بوده نیز به سرقت رفته است.

از این رو فرضیه جنایت با انگیزه سرقت قوت گرفت. در تحقیقات از همسر زن باردار مشخص شد که وی زمان جنایت در خانه نبوده است.

با توجه به حساسیت این موضوع، رسیدگی به آن در دستور کار قرار گرفت و فاش شد که زن جوان روز حادثه زمانی که برادرش و پسرخاله شوهرش آنجا بوده اند از منزلش خارج شده است. با افشای این موضوع، ماموران پیرامون این موضوع تحقیقات گسترده ای انجام داده تا اینکه به دستور درخشان، بازپرس این پرونده در حالی که چهار روز بیشتر از وقوع این جنایت نمی گذشت ماموران پسرخاله شوهر مقتول را به عنوان تنها مظنون این جنایت دستگیر کردند.

متهم در بازجویی ها به قتل اعتراف کرد و گفت: روز حادثه من به منزل پسرخاله ام رفتم. دقایقی بیشتر از حضور من نگذشته بود که برادر مقتوله آنجا آمد. آن زن یعنی همسر پسرخاله ام از منزل خارج شد و من و برادرش تنها ماندیم.

وی ادامه داد: آن زمان سر مسائل جزیی با برادر وی درگیر شده و او را با چاقو به قتل رساندم. سپس جسد او را به داخل حمام برده و منتظر ماندم که آن زن به منزل برگردد. یک ساعت بعد که آمد با قصد و نیت قبلی ابتدا با روسری او را خفه کردم. روی زمین افتاد. پس از آن با چاقو جراحتی بر روی مچ دستش انداختم و سپس با سرقت طلاهای او متواری شدم.

متهم در تمامی مراحل بازجویی به قتل اعتراف و صحنه جنایت را بازسازی کرد.

گفتنی است این پرونده با صدور قرار جلب دادرسی به اتهام قتل مرد و زن و سقط عمدی جنین برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری فارس ارسال شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده متهم به قتل زن باردار و برادر وی اعتراف کرد و مدعی شد برای سرقت دست به این کار زده است.

در ادامه این قاتل به دو بار قصاص به اتهام قتل عمد و قطع ید به اتهام سرقت محکوم شد که این حکم در دیوانعالی کشور تایید و در نهایت قاتل به دار مجازات آویخته شد.

۴۷۴۷

قیمت طلا به کمتر از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید

به گزارش خبرآنلاین، موسسه مالی سوسدن اعلام کرد قیمت جهانی طلا در سه ماه دوم ۲۰۱۷ کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس تثبیت خواهد شد مگر اینکه تشدید تنش های سیاسی بین المللی موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای این فلز زرد شود.
این موسسه مالی افزود: قیمت طلا در سه ماه دوم امسال بین  ۱۲۲۵_ ۱۲۸۵ دلاری در نوسان خواهد بود. 

در صورتی که تنش های سیاسی بین المللی به خصوص درباره اوضاع سوریه و کره شمالی تشدید شود قیمت طلا با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد. 

در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در دور دوم، انتخابات آلمان و هلند و مذاکرات برگزیت و انتخابات زودرس در بریتانیا نیز می تواند بر نوسانات قیمت طلا موثر باشد.

ظهور پوپولیسم و برگزاری انتخابات اروپا می تواند تقاضا برای طلا را افزایش دهد و نگرانی ها نسبت به سیاست های حمایتی را تشدید کند.موسسه مالی سوسدن افزود: فدرال رزرو آمریکا نیز ظاهرا قصد دارد تا پایان امسال ۲ بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد. فدرال رزرو در نشست مارس برای دومین بار در سه ماه گذشته نرخ بهره را افزایش داده است.

به نظر می رسد در صورت بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده فدرال رزرو نرخ بهره را مطابق با انتظارات افزایش خواهد داد و این مساله به نفع ارزش دلار و به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

پیش بینی می شود تقاضای فیزیکی طلا در سه ماه دوم با کاهش نسبی روبرو شود ولی از سوی دیگر تنش های سیاسی می تواند موجب تقویت قیمت طلا شود.

این موسسه مالی پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس نقره نیز در سه ماه دوم به بالاتر از ۱۹ دلار نخواهد رسید و میانگین قیمت هر اونس نقره در این مدت بین ۱۷ تا ۱۹ دلار خواهد بود.

منبع: کیتو

 

3535

تمجید لیلی گلستان از نمایشگاه درخت‌های علیرضا اسماعیلی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا اسماعیلی در مجموعه از درخت های خود در گالری گلستان یکی از درخت‌ها را به عباس کیارستمی تقدیم کرده است.

اسماعیلی سال‌هاست که روی درخت کار می‌کند و درخت‌های مجموعه اخیر او برخلاف مجموعه پیشینش به سمت انتزاع بیش رفته‌اند و در پس زمینه برخی از این درخت بافت شهری نیز دیده می‌شود. برخی از این درخت‌ها نیز در فضای در کنار دریا یا جزیره‌ای تنها تک افتاده به تصویر کشیده‌اند و باد در میان شاخه‌هایشان چنان پیچیده.

در این مجموعه 25 نقاشی در ابعاد مختلف به نمایش گذاشته شده‌اند. تعدادی از این درخت ها با پاستل بر روی مقوا و تعدادی از آن ها بر روی بوم خلق شده‌اند. اسماعیلی برای رنگ گذاری این نقاشی از رنگ‌های شفاف و شاد استفاده کرده است.

لیلی گلستان درباره نمایشگاه اسماعیلی گفت: «نمایشگاه اسماعیلی از جمله نمایشگاه‌هایی است که از یک سال پیش هیجان برگزاری آن را داشتم. اسماعیلی نقاشی است که من به شدت نقاشی و طراحی هایش را دوست دارم. نقاشی‌های او به شدت ایرانی است و حال و هوای مینیاتوری دارد. درخت‌های مینیاتوری که مدرن شده‌اند. فرم و فضای نقاشی‌های او بسیار شاعرانه هستند.»

به گفته گلستان، اسماعیلی نقاشی است که دست بسیار قویی دارد و از نظر تکنیکی بسیار چیره دست است.

گلستان با مقایسه مجموعه پیشین اسماعیلی با نمایشگاه اخیرش گفت: «آثاری که از این هنرمند در نمایشگاه اخیرش شاهد هستیم نشان از این دارد که او هنرمندی تجربه گرا است و اصلا اهل درجا زدن و تکرار خود نیست از این رو در هر نمایشگاه از او انتظار می رود که آثار قدرتمندتری از او شاهد باشیم.»

او درباره بافت‌ها و فضاهای شهری که در برخی از نقاشی‌های او شاهد هستیم گفت: «اتفاقا من این آثار او را بیشتر دوست دارم و در این آثار او به نوعی انتزاع را به دنیای واقع گرایی پیوند زده است.»

گلستان گفت: «درخت عضو جدانشدنی زندگی ما ایرانی ها است و در جای جای فرهنگ و هنر ایران ما شاهد درخت هستیم. هنرمندان بسیاری درخت کشیده‌اند اما درخت‌های اسماعیلی حال و هوای شاعرانه خاصی دارد که من این فرم ها و حال و هوا را دوست دارم.»

57243

پروفسور گرجستانی، رهبر ارکستر نوای شهر آشوب شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پروفسور تنگیز شاولوخاشویلی، آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده سرشناس گرجستانی، رهبری ارکستر زهی بزرگسالان نوای شهر آشوب را به عهده گرفت.

علی قزانی، مدیر ارکسترهای نوای شهر آشوب با اعلام این خبر، گفت: «ارکستر زهی بزرگسالان نوای شهر آشوب به سرپرستی و رهبری تنگیز شاولو خاشویلی (از کشور گرجستان)، با هدف شرکت در فستیوال ها، جشنواره‌های داخلی و خارجی تشکیل شد که در همین راستا و طی فراخوانی از تمامی واجدین شرایط و نوازندگان سازهای (ویولن، ویولا، ویولنسل، کنترباس) در گروه سنی ۱۷+ دعوت به همکاری داریم.»

او در ادامه افزود: «مهلت ثبت نام جهت حضور در این ارکستر تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۶ است و هنرمندان می‌توانند اطلاعات لازم را از طریق راه‌های ارتباطی مرکز آموزش موسیقی نوای شهر آشوب کسب نمایند.»

پروفسور تنگیز شاولوخاشویلی متولد ۱۹۴۶ در تفلیس گرجستان، در سال ۱۹۶۷ از کالج موسیقی تفلیس در رشته پیانو و تئوری موسیقی فارغ التحصیل شده و درسال ۱۹۷۲ در کنسرواتور تفلیس رشته آهنگسازی را به پایان رسانده است. او در ادامه و در سال ۱۹۷۷ دوره آهنگسازی را در اسپیرانتور با امتیاز عالی گذرانده. او به‌مدت ۳۰ سال به عنوان استاد موسیقی در کنسرواتور تفلیس و کالج موسیقی فعالیت داشته و دروس پیانو، تئوری موسیقی، هارمونی، سلفژ، کنترپوان، آنالیز فرم موسیقی، آهنگسازی، ارکستراسیون و سازشناسی تدریس کرده است.

57243

«گُل»‌هایی که توسط گمرک کشف شد

به گزارش خبرآنلاین،در کشفیات گمرک،مواد مخدر جاسازی شده  26عدد بذر شاهدانه از داخل  اسباب بازی،266 گرم تریاک داخل چای ساز،327 عدد بذر شاهدانه در داخل  بسته  پستی و13 عدد بذر شاهدانه در داخل  اسباب بازی کشف شد.

همچنین،330 گرم تریاک داخل تخمه،70 عدد بذر شاهدانه در داخل تبلت،9 عدد بذر شاهدانه در داخل بسته پستی،30عدد بذر شاهدانه در برس جاسازی شده،5عدد بذر شاهدانه در داخل دمپایی،127عدد از داخل لوازم تزیینی،343عدد بذر شاهدانه از  بسته پستی،12 عدد بذر شاهدانه از داخل  کمر بند،10 گرم قرص متادون داخل قوطی قرص و6000 گرم تریاک از داخل کباب پز توسط ماموران گمرک شناسایی و تحویل مقامات انتظامی شد.
گمرک همچنین اعلام کرده که متخصصان اخیرا، ژنتیک گیاهی روی گیاه شاهدانه کار ژنتیکی انجام داده اند و در نتیجه از گیاهی که ماده مخدر آن ۶% بود ، گیاه جدیدی تولید کرده اند که ماده مخدر آن ۲۵% است و تمامی کشفیات گیاه شاهدانه توسط ماموران گمرک طی روزهای اخیر از نوع جدید این گیاه است.

اسم این گیاه جدید در ایران ” گل ” است . به راحتی در داخل یک گلدان کاشته می شود و پس از رشد گیاه قابل استفاده است.

 

استعفای رئیسی که برای ورزش ایران مهم بود!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شیخ احمد الفهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا بعد از اتهاماتی که به وی به دلیل گرفتن رشوه وارد شد، از سمتش در فیفا استعفا کرد. او از آن دست افرادی است که در ۱۰-۱۵ سال اخیر روابط ورزش ایران و آسیا را تحت تاثیر قرار داده است. برای مثال در زمان ریاست مصطفی هاشمی‌طبا او رابطه خوبی با ایران برقرار کرده بود.همان سال هایی که کرسی های زیادی هم برای ایران بدست آمد. اما در مقابل زمانی که صفایی فراهانی روی کار بود، دعواها و اختلافاتش با ایران به اوج رسید. آن هم به دلیل اینکه صفایی فراهانی در آن زمان حامی بن‌همام بودو شیخ احمد رابطه خوبی با او نداشت. البته در ادامه شیخ احمد اقدامات بن‌همام را بی جواب نگذاشت و پروژه سرنگونی او را به همراه بلاتر با موفقیت پیش برد. جالب اینجاست که شیخ احمد در مقاطعی از ریاست علی کفاشیان با او هم دچار مشکل شد. چرا که رئیس وقت فدراسیون فوتبال طرفداری بن‌همام را می‌کرد و این جانب‌داری او باعث شده بود به واسطه روابط شیخ احمد لطمه‌های زیادی به ورزش ایران وارد شود.

43257