از ۳ نفر قاچاقچی ۱۳ کیلو تریاک کشف شد

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از همدان ؛ سرهنگ پژمان قویمی، رئیس پلیس این شهر در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: پس از دریافت اخبار مردمی مبنی بر توزیع مواد مخدر در یکی از مناطق مسکونی شهر همدان بررسی این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اظهار داشت: پس از یک هفته کار اطلاعاتی و انجام کارهای تعقیب و مراقبت، ماموران از حضور موادفروشان در محل اختفا اطمینان یافته و با دریافت مجوز قضایی وارد مخفیگاه این افراد شدند.

سرهنگ قویمی خاطرنشان کرد: در این عملیات سه متهم 31، 34 و 45 ساله دستگیر و در بازرسی از منزل آنها 13 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک کشف شد.

لازم به ذکر است، در طی سالجاری حدود 4/5 تن انواع مواد مخدر در همدان کشف و ضبط شده است.

 

46

 

دانش آموز نوجوان همدان، مقام سوم مسابقات جهانی شطرنج را کسب کرد

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ مصطفی خزاعی، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: دانش آموز دبیرستان نمونه دولتی خلیج فارس، ناحیه یک همدان موفق به کسب مقام سوم قهرمانی شطرنج جهان شد.

وی اظهار داشت: علیرضا مردانی، دانش آموز موفق دبیرستان نمونه دولتی خلیج فارس همدان است که در رده سنی نوجوانان این دوره از مسابقات شطرنج جهانی که در کشور چین برگزار شد شرکت کرده بود.

لازم به ذکر است، حدود 285 هزار دانش آموز در 2 هزار و 800 آموزشگاه استان همدان با بیش از 12 هزار کلاس درس تحصیل می کنند که از این تعداد 151هزار دانش آموز استان در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

 

46

 

 

 

استاندار: رسانه ها، چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای مردم هستند

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین ؛ محمد ناصر نیکبخت، که در جلسه بررسی وضعیت نقش مطبوعات در توسعه فرهنگی همدان و در نمایشگاه مطبوعات سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: در یک کلام رسانه ها، صاحبان قلم و اصحاب جراید، چشم بینا ، گوش شنوا و زبان گویای مردم هستند.

وی با اعلام اینکه این القاب شایسته رسانه ها است، تصریح کرد: چشم ، گوش و زبان مردم باید خیلی دقیق، منظم و منصف باشد و آدم منصف درصورت تحریف مشاهدات، شنیده ها و گفته ها، دچار عذاب وجدان خواهد شد.

نیکبخت با تاکید بر اینکه اگر قلم رسانه ها نباشد، فساد از سرو کله همه بالا رفته، جامعه آلوده شده و مردم نیز آسیب خواهند دید، گفت: زیباست که قلم، پاک باشد و به ناپاکی و حب و بغض و اغراض شخصی و تخریب آلوده نشود

وی خاطرنشان کرد: مردم باید به رسانه اعتماد پیدا کنند و اگر مردم به این نتیحه برسند که قلمی منصفانه به کار برده نشد و تکرار شد، مردم آن قلم را آلوده می بینند و جامعه نیز در این صورت آسیب خواهد دید.

استاندار همدان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برای رسانه ها احترام ویژه ای قائل است، تصریح کرد: بارها اعلام کرده ام که مدیران دولتی از رسانه ها شاکی نشوند البته باید حد نگه داریم و از دایره انصاف نیز خارج نشویم.

وی در ادامه گفت: استان همدان، مستعد است و نیاز به سرمایه گذاری دارد و ضروری است که رسانه ها تشویق و ترغیب کنند تا دل سرمایه گذاران خالی نشود.

مدیر ارشد استان همدان با اعلام اینکه زحمات خدمتگزاران را نباید به استهزا بگیریم، یادآور شد: اگر خدمات را ضعیف نشان دهیم با این کار تیشه به ریشه زده ایم.

وی افزود: باید بگوییم همدان همه چیز برای توسعه دارد
و برای رسیدن به رشد ۸ درصدی سرمایه گذاران و بخش خصوصی باید سرمایه بیاورند.

نیکبخت با بیان اینکه دولت بر اساس اصل ۴۴ حق سرمایه گذاری ندارد، اظهار داشت: پول باید توسط سرمایه گذار آورده شود.

وی ادامه داد: باید بگوییم در همدان چه کارهایی شده و چه استقبال و حمایتی می شود تا بیایند سرمایه گذاری کنند.

این مسئول در آخر با اعلام اینکه من استاندار و همه افرادی که قلب آنها برای استان می تپد به رسانه ها نیاز داریم، تاکید کرد: نقد کنید اما تخریب نکنید، هدایت کنید و راست بگوییم و اگر استان آمار داد، همه می توانیم به آن ایراد بگیریم ولی آمار توسط مرکز پژوهش های مجلس و مرکز آمار ایران اعلام می شود و ما نیز از آن خبر نداریم.

 

46

 

 

واژگونی دکل صداوسیمای اردبیل به دلیل تندباد

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ مسعود امامی یگانه تصریح کرد: در دو روز گذشته شاهد وزش بادهای تند و شدید در اغلب مناطق استان به ویژه مناطق مرکزی هستیم.

وی افزود: مطابق اعلام هواشناسی سرعت باد تا ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت نیز رسیده و تندباد موجب شکستگی درختان و صدمه به مبلمان شهری شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با اشاره به قطعی برق شش روستا در شهرستان گرمی، اضافه کرد: برق بخش شاهرود از توابع خلخال نیز قطع شده بود که مشکل این منطقه رفع شده است.

امامی یگانه با اشاره به اینکه در دو روز گذشته شاهد ریزش چند دیوار با استحکام اندک بودیم، متذکر شد: چند مورد تابلو و داربست نیز سقوط کرده است.

وی افزود: خوشبختانه تندباد تا به این لحظه خسارت جانی نداشته و خسارت‌های وارد شده جزئی است.

 

46

 

قدرت زیادی در بت‌سازی دارید شما دلواپسان!

فرهاد عشوندی: علی کریمی چیزی نوشته و بعد بلوایی به پا شده است.مسیری که پایانش ساده است. دوستان ارزشی هی می‌تازند و او به سبک قماش ورزشی پاسخشان را می‌دهد. بعد اصولگراها ناراحت می شوند و باید احتمالا ممنوع التصویرش کنند!
کریمی دو عبارت را به اشتباه نقل کرده و البته این بهانه ای شده برای دوستان ارزشی تا چنین مطالبی بنویسند: «فضای مجازی در کنار همه محاسنی که دارد، معایبی را در دل خودش به همراه دارد. هرچند که رابطه مستقیم شخصیت‌ها و به اصطلاح امروزی «سلبریتی»ها با مردم و کاربران می‌تواند در برخی موارد حسن باشد اما در بسیاری موارد باعث دردسر می شود. جایی که بعضی شخصیت ها خود را گاه و بی‌گاه و در کوچکترین بزنگاهی ملزم به انتشار مطالبی می‌کنند که در آن موضوع سررشته ندارند.
این عدم تخصص گاهی باعث می‌شود بازیگر خود را در مقام کارشناس دین قرار دهد. مثل آن دو بازیگر زنی که با اطلاعات ناکافی خود و صرفا به خاطر علاقه‌اش به یک حیوان زبان بسته، فتوا می دهند که «سگ» نجس نیست.
آن دیگر سلبریتی علاقه‌ شوهرخواهرش به خواهرش باعث شده تا او دامادشان را که از قضا فوتبالیست قابلی هم هست را محرم خودش بداند.
در جدیدترین مورد، فوتبالیستی که از هنرمایی اش در مستطیل سبز نمی توان کوچکترین ایرادی گرفت، جملات منتسب به بزرگان را بدون اندکی تحقیق و جستجو به یک شخصیت دیگر نسبت می‌دهد.
علی کریمی روز گذشته مطلبی را در اینستاگرامش منتشر کرد که دو ایراد بزرگ داشت:
نخست آن جمله ای را که وی به صورت عکس‌نوشته منتشر کرده بود، نه تنها به کوروش اختصاص نداشت بلکه جمله ای منتسب به شکسپیر نویسنده فقید انگلیسی بود.
دوم متنی که او در اینستاگرامش منتشر کرد نیز جمله کوروش نبود بلکه جملات گرانبهای مولای متقیان در نامه31 نهج البلاغه بود.

این پست اشتباه بازیکن سابق فوتبال، در فضای مجازی بازتاب فراوانی پیدا کرد، به طوری که حتی هشتگ «#سلبریتی_بیسواد» نیز در توئیتر به راه افتاد و به سرعت یکی از ترندهای ایرانیان شد.»
واکنش هایی که سبب شد کریمی پست جدیدی بگذارد و این بار شعری تند تر بنویسد. جمله ای که با استقبال عجیب طیف اصلاح طلب در فضای مجازی روبرو شد.
بلوایی به پا شد . کریمی باز به ترند تبدیل شد. به یک قهرمان . دوباره مردم یادشان افتاد این قهرمان فوتبالی که در دوران فوتبالش اتفاقا تصمیمات اشتباه کم نگرفته که آخرینش اشتباه فریب مالک نفت را خوردن بوده است ، در نقش یک فعال اجتماعی ، چه جاهایی چه تصمیمات شجاعانه ای گرفته است.
این گیر یکباره دوستان اصولگرا دوباره کریمی را همان فعال اجتماعی کرد که طیف بزرگی از مردم دوستش داشتند. هم او که برای بازیکنان تیم دختران نوجوان به جای فدراسیون فوتبال کفش و لباس خریده بود. همان که با رشادت پشت موضوع دفاع از حقوق زنان برای ورود به ورزشگاه ها ایستاده . با پلیدی های حضور عیر فوتبالی های وابسته ، می جنگد. او که ترسی نداشت برای دفاع از آنچه در سیاست فکر می کرد درست است و قبل از همه در کنار جنبش اصلاحات ایستاد یا به جریان امید ، شخصی کمک کرد بی آنکه چشمداشتی داشته باشد.
به وقتش پیراهن اهدا کرد و در زمان مناسبش به ملاقات بزرگان یا خانواده هایی رفت که فکر می کرد مظلوم واقع شده اند. همه این ها اما او را از یک ایرانی مقید به اصول بودن وا نداشت. به وقتش برابر تصمیمات اشتباه محیط زیستی ایستاد. برای شهدای غواص یا سربازان شهید و یا رشادت های شهدای حرم هم همان قدر مسئولانه نقشش را در مقام یک سلبریتی انجام داده و می دهد.
روزگاری عباس ترابیان از مسئولان فدراسیون فوتبال در سالی که علی کریمی برای اخرین بار و در 34 سالگی کاندیدای توپ طلای آسیا شده بود ، در مسیر سفرمان می گفت: «علی کریمی با این محبوبیت اجتماعی پتانسیل تبدیل شدن به تختی زمانه اش را دارد. اگرچه کمی تندخو است اما ببین چطور بلد است دل مردمش را به طور ذاتی بدست بیاورد. برای تبدیل شدن به یک فعال اجتماعی ، خیلی سواد و این چیزها مهم نیست ، مهم این است همان باشی که عامه مردمت از تو می خواهند. کریمی با همه آنچه تندخویی می نامیمش ، کارهایی می کند که به دل طیف عظیمی از مردم می نشیند.»
او با این پتانسیل محبوبیت مردمی فراجناحی، درحالی که جدا از خط های سیاسی ایستاده و کار دلی اش را انجام می دهد حالا به بهانه یک مچ بند سبز در روز 26 خرداد ماه 88 ، بغضی در دل جریان تندروی اصولگرا گذاشته که انگار تا ابد باید دنبال بهانه باشند. همان ها که از مسعود شجاعی ، مهدی مهدوی کیا و جواد نکونام هم برای آن روز کینه دارند. بچه هایی که خودشان بارها گفتند در هتل تصاویری از ماهواره ها درباره تهران می دیدند که نگران شان کرده بوده و آن تصمیم را گرفته بودند. آن زمان ماجرا مثل همه اعتراضات درون کشور ، یک اعتراض هواداری به انتخابات بود .
دوستان اصولگرا اما تخصصی بی نظیر دارند در اپوزیسیون سازی. از قدیم تا امروز . آخرین این اتفاقات می شود بتی که از مسعود شجاعی ساخته اند. مسعودی که همه طیف خاکستری جامعه له له می زدند در ترکیب تیم نباشد و کم جاذبه ترین کاپیتان تاریخ ایران بود ، حالا دعوتش یک خواست ملی شده و این بار انگار در مسیری می روند تا از علی کریمی محبوب یک چنین شخصیتی بسازند. بروند به سمتی که بگویند باید حصر شود ، ممنوع التصویر باشد و دیده نشود. بی آنکه با خود لحظه ای درنگ کنند و بگویند اصلا این کار را هم کردند، چه عایدی برای شان دارد این همه اپوزیسیون سازی؟ مثلا علی کریمی بدل شود به کسی که با یک «تکرار می کنم » خیزشی به پا کند ، چه عایدی برای اصولگراها خواهد داشت؟
43 43

محسن هاشمی:انتصابات نجفی سیاسی نیست/او چندسال پیش از کارگزاران جدا شد

 

همانطور كه احتمالا شهروندان تهراني نيز در جريان قرار گرفته باشند امروز
يكي از اصلي‌ترين معضلات شهرداري تهران تعداد نيروهايي است كه در شهرداري
جمع شده‌اند. اين مساله موجب شده است تا استفاده از نيروهاي متخصصي كه
بيرون از شهرداري هستند كار مشكلي باشد. بنابراين اولويت اين است كه از
نيروهاي داخل شهرداري استفاده كنند.

در خصوص نگاه سياسي شخص شهردار نبايد
فراموش كرد كه آقاي نجفي خودشان هم گفته‌اند كه بيش از چند سال است از حزب
كارگزاران بيرون آمده‌اند. بنابراين نمي‌توان گفت شهردار تهران در ابلاغ‌ها
و احكامي كه براي افراد صادر كرده است، نگاه كارگزاراني دارد.

در حال حاضر
آماري در اختيار نداريم كه بر اساس آن بگوييم چند درصد انتصابات شهرداري
از بدنه اصلاح‌طلبي بوده است اما آن طور كه ارزيابي‌هاي اوليه و شنيده‌هاي
ما مي‌گويد از نظر شايسته سالاري روند خوبي در شهرداري اتفاق افتاده و گمان
مي‌كنم اصلاح‌طلبان نيز از فرآيند طي شده در شهرداري تهران در دوره جديد
راضي باشند.

 

17302

حجتی کرمانی: شورای نگهبان به حسن نصرالله شیعه که از ریاست جمهوری یک مسیحی حمایت می کند چه می گوید؟!

 آقای یزدان‌پرست یک مورد مهم را تذکر داد که مصداق کامل «سلطه»ی
ادعائی آقایان است و آن مربی‌گری مربیان خارجی و غیرمسلمان ـ منجمله دو
مربی خارجی غیرمسلمان کنونی تیمهای پرسپولیس و استقلال است (برانکو و شفر)
که شورای نگهبان طبق وظیفه و مسئولیت «شرعی» و «قانونی» خود باید اعلام کند
که استخدام مربیان خارجی غیرمسلمان بر تیم‌های ورزشی مسلمانان، حرام و
غیرشرعی است و تأکید و تصریح کنند که هرکس در برابر حرف ما که می‌گوئیم
سلطه این مربیان خارجی بر ورزشکاران مسلمان حرام و غیرشرعی است بایستد و
حرف ما را قبول نکند در برابر نظام ایستاده است و اگر هم کسی مثل آقای مجید
انصاری بگوید من می‌خواهم با یکی از آقایان در این باره مناظره کنم،
بفرمایند چون مسئله شرعی و حقوقی است قابل مناظره نیست! در شماره گذشته به
آقای یزدی گفتم شعری نگوئید که در قافیة آن فرو بمانید!…

* * *
و اما تلفن آقای یزدان‌پرست ذهن مرا متوجه به مطلب دیگری کرد که به ایشان
گفتم و آن این بود که در مورد لبنان که رئیس جمهورش، مسیحی است، آقایان
یزدی و جنتی و اعضای شورای نگهبان چه نظری دارند؟ آیا طرفداری سیدحسن
نصرالله و حزب‌الله لبنان از ریاست جمهوری میشل عون مسیحی خلاف شرع بوده و
هست؟ صریحاً بفرمائید! شما که دیواری کوتاه‌تر از «سپنتا» پیدا نکرده‌اید
در این مورد صریحاً توضیح دهید…
سؤالات دیگری در ذهنم رژه رفت:
۱ـ عضویت ما در سازمان ملل و کمیسیون‌های گوناگون آن که اکثریت اعضای آن را
غیرمسلمان تشکیل می‌دهند و ما به حکم «اوفوا بالعقود» از لحاظ شرعی و
قانونی، ملزم به اجرای مصوبات آنانیم (البته با «تحفّظ»های موردی) آیا این
عضویت و این تعهدهای بین‌المللی که کم هم نیستند جملگی برخلاف شرعند و هرکس
هم که گفت نه، خلاف شرع نیست و ما خودمان امضا کرده و می‌کنیم، در برابر
نظام ایستاده است؟!… در این مورد نه تنها آقای لاریجانی، رئیس مجلس که
اعلام نظر شورای نگهبان را خلاف قانون دانسته است، بلکه کلاً دولت جمهوری
اسلامی و کل نظام از رهبری گرفته تا آخرین فرد مسئول مملکتی که این معاهدات
را پذیرفته‌اند، در برابر نظام ایستاده‌اند!! زیرا که به سلطه «کفار» تن
درداده‌اند!!
۲ـ مراجعات و شکایات ما به مراجع قانونی بین‌المللی از قبیل دادگاه
بین‌المللی لاهه و امثال آن، از ریشه برخلاف شرع است چون آنان که اکثراً
غیرمسلمانند حکمی می‌دهند ـ له یا علیه ـ که ما ملزم به اجرای آن هستیم…
۳ـ از همه روشن‌تر، پذیرش قطعنامه شورای امنیت (۵۹۸) در پایان جنگ ۸ ساله
که به امضای اعضای اکثراً غیرمسلمان این شورا رسیده بود از سوی امام
خمینی(ره) خلاف شرع بوده چون مصداق کامل سلطه کفار بر مسلمانان بوده است…
سخن را ناتمام می‌گذارم و یک پیشنهاد به شورای نگهبان دارم و آن اینکه:
بفرمائید ما «معصوم» نیستیم و احتمال خطا در اعضای ما هست. عذرخواهی هم
لازم نیست.

 

17302