آینده سینمای ایران و دستاوردهای آن

سینمای ایران با دارا بودن محتوای غنی و جذاب، در ابعاد منطقه‌ای و جهانی نیز اوج گرفته و اثربخشی آن در دیپلماسی فرهنگی و گفت‌وگو با جهان امروز انکارناپذیر است؛ اگرچه باید خود را در تقویت سوژه‌های انسـانی و فناوری‌های روزآمد صنعت سینما مجهز کند و برای نیل به این مقصود، دولت وظیفه‌ای خطیر برعهده دارد.

رویکرد برنامه‌‌محوری و پایبندی به اصل شفافیت، افقی روشن و چشم‌اندازی افتخارآفرین را در مقابل دیدگان ما ترسیم می‌کند که به پشتوانه بهره‌مندی از تجربه گرانسنگ سینماگران نامدار و کاردان کشور و با اتکا به توانایی و استعداد جوانان خلاق و متعهد در این عرصه، می‌توانیم به آینده سینمای ایران و دستاوردهای آن بسیار امیدوار باشیم.

سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر نویدبخش سالی پربار، پرنشاط، امیدبخش و ارزش‌آفرین برای خانواده بزرگ فرهنگ و هنر و جامعه فرهنگ‌دوست ایرانی است. مایه مباهات است که همزمان با پایتخت، در سایر استان‌ها و نقاطی که امکان نمایش آثار فراهم است، سیمرغ‌های جشنواره به پرواز در می‌آیند و آسمان پرستاره فرهنگ و هنر ایران اسلامی را طراوتی تازه می‌بخشند.

از همه دست‌اندرکاران این رویداد بزرگ فرهنگی صمیمانه سپاسگزارم و پیشاپیش مراتب قدردانی خود را از اصحاب سختکوش رسانه در پوشش و انعکاس بهنگام جشنواره ابراز می‌دارم. امیدوارم با همراهی و همدلی جامعه سینمایی، جامعه رسانه‌ای و جامعه مخاطب هنر هفتم شاهد رشد، پویایی، تحرک و استمرار تحول و نوآوری در هنر ارزشمند سینما باشیم»

متن پیامی به سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

ورود سازمان بازرسی به ماجرای تاخیرهای پروازها و گران شدن عجیب و غریب بلیت‌ها

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی دادستانی؛ قاضی سراج با اشاره به بازدید خود از فرودگاه امام خمینی(ره) و نتیجه بررسی‌های صورت گرفته اظهار کرد: شاهد تأخیر چندین پرواز و سرگردانی مسافران بودیم که دستور انجام پرواز فوق العاده در رابطه با آنها صادر شد و پرواز انجام گرفت.

وی با اشاره با ساعت‌ها معطلی مسافران ایرانی و خارجی در فرودگاه امام خمینی (ره) تصریح کرد: در این خصوص به کلیه ایرلاین‌ها تذکر جدی داده شد که پروازهای برنامه‌ای امروز باید بدون تأخیر و سر وقت مقرر انجام شود و همچنین پروازهای قبلی که تأخیر داشتند، باید به سرعت برای آنها پرواز جایگزین درنظر گرفته شود. در خصوص اسکان و پذیرایی مناسب مسافران باقیمانده نیز تمهیدات لازم اتخاذ شود تا هیچ مسافری در فرودگاه بلاتکلیف نماند.

قاضی سراج با اشاره به صدور دستورات لازم در رابطه با برف روبی پارکینگ‌ها و معابر پیرامون فرودگاه افزود: اقدامات صورت گرفته کافی نبوده و نسبت به تسریع در پاکسازی و برف روبی تذکر لازم داده شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به هماهنگی صورت گرفته با تعزیرات حکومتی استان تهران اظهار کرد : طی این هماهنگی مقرر شد تیمی از تعزیرات حکومتی استان تهران با استقرار در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نسبت به گران‌فروشی غرفه‌های فروشگاهی و خدماتی داخل ترمینال‌ها و قسمت ترانزیت فرودگاه ورود کرده و با غرفه‌داران متخلف برخورد قاطع صورت پذیرد و در صورت لزوم در خصوص قرارداد آنها تجدید نظر گردد.

وی در خصوص برخی اخبار مبنی بر کرایه‌های نامتعارف تاکسی‌های فرودگاه نیز خاطرنشان کرد: گزارش‌ها در این رابطه در حال بررسی است، البته کرایه یک میلیونی احراز نشد، ولی کرایه‌هایی تا سیصد هزار تومان وجود داشت. که مقرر شد اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران نسبت به این موضوع رسیدگی فوری نموده و با تاکسی‌های متخلف برخورد قانونی صورت پذیرد.

قاضی سراج همچنین با اشاره به گران‌فروشی و اجحاف برخی از آژانس‌های هواپیمایی نیز تأکید کرد: برخی آژانس‌های هواپیمایی در این بازار آشفته یک بلیط را به دونفر فروخته اند به عنوان مثال برای هواپیمایی با ۲۰۰ نفر ظرفیت، به ۴۰۰ نفر بلیت فروخته شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به دستور خود مبنی بر استقرار نماینده این سازمان در فرودگاه امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: نماینده سازمان موظف است نسبت به بررسی و نظارت بر حسن اجرای امور و انجام پروازها در ساعت اعلام شده نظارت کرده و موارد تخلف را به بنده گزارش کند.

قاضی سراج تأکید کرد : یقیناً قصورهای احتمالی که باعث نارضایتی مسافران گرامی در این چند روز شده است توسط سازمان بازرسی بررسی و با متخلفان برخورد لازم خواهد شد.

همچنین شهروندان می‌توانند مشکلات و معضلات خود در ارتباط با فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) را به نماینده مستقر سازمان در فرودگاه، سامانه تلفنی ۱۳۶ و یا مرکز رسیدگی به شکایات و اعلانات سازمان بازرسی کل کشور به آدرس اینترنتی https://shekayat.bazresi.ir منعکس کنند.

۴۷۴۷

مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) در دانشگاه آزاد اردبیل

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حجت السلام سیف اله مدبر در مراسم سوگواری حضرت زهرای مرضیه (س) که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد، اظهاد کرد: علامه طباطبایی بحثی در باره ادب فاطمی انجام می دهد که قبل از اینکه به ادب فاطمی پرداخت کند به تعریف خود ادب می پردازد.

وی افزود: ادب یعنی تمام اعمال خود را به توحید مزین کنیم و در واقع به اعمال خود لباس توحید بپوشانیم که با رعایت این موضوع می توان به ادب فاطمی نزدیک شد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: ادب فاطمی یعنی خارج نشدن از حدود اسلامی که ابعاد مختلف این موضوع را می تواند در تمام عرصه های زندگی حضرت زحجت السلام مدبر عنوان کرد: بانوی 18 ساله که با رفتار و کردار خود باعث دگرگونی جهان می شود و با نگاه کردن به اعمال ایشان مشخص می شود در تمام حوزه های فرهنگی، اجتماعی و … الگو می باشند.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا (س) فقط مکتب تاریخی نیست بلکه آیینه انسانیت است و انسان ها نباید صرفا بعد تاریخی مکتب فاطمی را مورد توجه قرار دهند بلکه مکتب فاطمی را در زندگی خود وارد کنند و به فرامین آن حضرت عمل کنندهرا (س) ملاحضه کرد.

 

48

نظر رییس دولت اصلاحات در مورد ادامه کار یا انحلال شورای‌عالی سیاستگذاری/پارلمان اصلاحات شکل می‌گیرد؟

آذر منصوری، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه «مهم‌ترین بحث در ارتباط با تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری، شورای هماهنگی اصلاحات یا نهادهای هماهنگ‌کننده، حفظ انسجام مجموعه اصلاح‌طلبان در انتخابات بوده است» گفت: «تجربه گذشته به ما می گوید شورای عالی سیاست گذاری تا الان موثرترین نقش را برای ائتلاف اصلاح‌طلبان ایفا کرده است اما در همین حال انتقادات و ایرادات جدی به این شورا وارد هست که مجموعه ارکان و اعضای حقیقی و حقوقی این شورا باید درصدد رفع این اشکالات باشند. اگر اشکالات برطرف نشود این شورا ممکن است نتواند گام‌های بعدی را با موفقیتی که در انتخابات گذشته برداشته بود، بردارد.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: «همه نقدی که در این ارتباط مطرح یا ایده هایی که برای ایجاد پارلمان اصلاحات بیان می شود برگرفته از همین نگاه است. کسانی که پارلمان اصلاحات را پیشنهاد می دهند تصور می کنند با تشکیل آن پارلمان یا ایجاد یک نهاد جایگزین به جای شورای عالی سیاست گذاری می شود این اشکالات و انتقادات را برطرف کرد.»

او با بیان اینکه «بخش عمده ای از نقدهایی که به شورای عالی سیاست گذاری وارد است به ساختار قدرت در کشور برمی گیرد» اظهار کرد: «ساختار حقیقی و حقوقی قدرت در کشور بر کارکرد حداکثری نهادهای انتخابی در کشور اثر گذاشته است. این ساختار بستر و زمینه لازم برای تشکیل احزاب فراگیر در کشور را فراهم نمی کند. این نگاه در خصوص انتخابات آزاد و با اعمال نظارت استصوابی مانع از این می شود که گردش نخبگان آنطور که ظرفیت های جامعه ما از آن برمی آید اتفاق بیفتد. این رویکرد مانع از این می شود که احزاب واجد بیشترین نقش در چرخش قدرت و رقابت های سیاسی باشند.»

منصوری با تاکید بر اینکه «قاعدتا اگر این موانع نباشد ما دیگر به فکر تشکیل نهاد جدید نمی افتیم و تلاش می کنیم ظرفیت های موجود را اصلاح و کارآمدتر کنیم که نقص های گذشته وجود نداشته باشد» گفت: «بنابراین با وجود شورای عالی سیاست گذاری و شورای هماهنگی اصلاحات و پیگیری‌هایی که در دستورکار شورای عالی برای آسیب شناسی و بهبود عملکرد در انتخابات آینده وجود دارد، تشکیل نهادهای دیگر موجب سردرگمی افکار عمومی و تضعیف نهادهایی که نقش موثری در دو انتخابات قبل ایفا کنند خواهد شد.»

این عضو حزب اتحاد ملت درباره نظر رئیس دولت اصلاحات درباره ایده تشکیل پارلمان اصلاحات گفت: «آخرین نظر آقای خاتمی بررسی عملکرد شورای عالی سیاست‌گذاری و برطرف کردن نقص‌های آن بوده است. ایشان بر ادامه کار شورای عالی سیاست‌گذاری با آسیب‌شناسی دقیق و عمیق تاکید دارند.»
29215

 

«مرگ با بیل» عاقبت جوانی که اسید روی والدین خود پاشید

به گزارش ایسنا، سرهنگ «ابوذر قربانی» با اعلام این خبر اظهار کرد: هفته گذشته یک جوان ۲۷ ساله با مراجعه به منزل و طلب پول برای تهیه مواد مخدر با والدین خود درگیر شده و اقدام به پاشیدن اسید بر روی آنان می‌کند.

وی افزود: پس از این اقدام وحشتناک جوان ۲۷ ساله، پدر وی در حالی که از ناحیه صورت و چشم دچار آسیب شدید شده با یک بیل به سر این جوان می‌کوبید.

فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار ادامه داد: این جوان به‌علت شدت ضربه این جوان از پای درآمده و فوت می‌کند.

سرهنگ قربانی یادآور شد: پس از این اقدام، والدین این جوان معتاد که از ناحیه صورت و پا مصدوم شده بودند به بیمارستان‌های گرمسار و تهران منتقل شده و تحت درمان و نظر پلیس قرار گرفتند.

۴۷۲۳۷

کشف جسد مرد جوان در اسالم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه با اعلام این خبر گفت:‌ صبح امروز جسد یک مرد حدودا ۲۵ ساله اهل یکی از روستاهای اسالم در اراضی کشاورزی واقع در کمربندی اسالم توسط اهالی مشاهده شد.
اين مقام انتظامي افزود: پس از حضور پليس و بازپرس ويژه قتل و با بررسي صحنه، آثار ضرب و جرح بر روي بدن مقتول مشاهده شد.
سرهنگ خيرخواه با اشاره به اينكه پس از دستور مقام قضايي جسد براي بررسي دقيق علت فوت به پزشكي قانوني منتقل شد، خاطرنشان كرد: شناسايي ضارب يا ضاربان در دستور كار پليس قرار دارد.

 

48

شفر: کی‌روش باید بابت حضور بازیکنان استقلال در تیم ملی خوشحال باشد/ رحمتی بازی بعدی نیمکت‌نشین است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وینفرد شفر پس از برتری 2 بر یک تیمش مقابل صنعت نفت آبادان ضمن بیان این مطلب گفت: می‌خواهم صحبتی را تکرار کنم که در بازی‌های قبلی هم گفته‌ام. من عاشق تیمم هستم و 30 سال است مربیگری می‌کنم.
وی افزود: شخصیت تیم ما بسیار خوب است. من دقایقی قبل از پایان بازی کمی عصبی بودم که گل مساوی را نخوریم و بازی را واگذار نکنیم، اما روحیه تیمی ما فوق‌العاده بود. به دلیل مشکلی که برای بازیکن جوان‌مان به وجود آمد، ما این برد را به او تقدیم می‌کنیم که اکنون در بیمارستان است. مهدی، ما امیدواریم که در فینال برای ما بازی کنی. شاید این صحبت چندان هیجانی نباشد.
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه «من از ابتدای بازی عصبی نبودم»، خاطرنشان کرد: خوشحالم که مقابل تیم برزیل فوتبال بازی کردیم. یادم می‌آید با سنگال که سرمربی آن تیم بودم، برزیل را شکست دادیم. البته این صحبت من یک شوخی بود. امروز دیدار مقابل صنعت نفت بازی بسیار سختی برای ما بود و با توجه به شرایط ورزشگاه از این موضوع باخبر بودیم، با این حال خط دفاع و هافبک ما عملکرد خوبی داشتند و کی‌روش باید بابت حضور این بازیکنان در تیم ملی خوشحال باشد. به همه بازیکنانم تبریک می‌گویم و این فینال را به همه هواداران خوب خودمان تقدیم می‌کنیم. البته نه فقط هواداران تهرانی، بلکه در همه جای ایران، حتی آلمان و کشورهای دیگر هوادار داریم که این پیروزی را تقدیم همه آنها می‌کنم.
شفر با اشاره به اینکه تیمش هنوز بازیکنی جدیدی جذب نکرده است، اظهار داشت: ما فعلاً بازیکن جدیدی نداریم و مدیرعامل ما قرار است فردا در این خصوص صحبت کند و امیدوارم همه چیز تمام شود. ما بازیکنانی داریم که صددرصد توان خود را به کار می‌گیرند. در بازی قبلی دیدید که نورافکن سمت راست بازی می‌کرد و 20 دقیقه آخر این بازی در سمت چپ بازی کرد، اما نیاز به بازیکن جدید داریم و امیدوارم امروز و فردا کار را تمام کنیم.
«از جو امروز ورزشگاه نیز خیلی خوشحال بودم که مردم به خاطر تیم شهرشان به ورزشگاه می‌آیند. می‌دانم که تیم حریف خوشحال نیست و برای آنها در آینده آرزوی موفقیت می‌کنم.»، وی با بیان این جمله به تحلیل عملکرد تیمش پرداخت و گفت: ما در این بازی یک اشتباه داشتیم که روی همان اشتباه گل خوردیم. همه بازیکنان ما خوب بازی کردند، اما در مورد امید ابراهیمی باید بگویم او بسیار بسیار خوب بازی کرد، پاس‌های خوبی به بازیکنان می‌داد و در کار دفاعی هم عالی بود. همه بازیکنان ما پژمان منتظری، سیدمجید حسینی و … خوب بودند، اما امید امروز کاملاً آماده بود و ذهن آماده‌ای برای این بازی داشت. ما گام بلندی برای جام جهانی برداشته‌ایم و آقای کی‌روش باید بابت داشتن این بازیکن در تیم ملی خوشحال باشد. البته نه فقط بازیکنان استقلال، بلکه تمام بازیکنان خوبی که در تیم ملی دارد.
سرمربی تیم فوتبال استقلال که تیمش را به فینال جام حذفی رسانده است پس از پایان صحبت‌های اولیه خود خطاب به خبرنگاران آبادانی گفت: شنیده‌ام محل دیدار فینال جام حذفی 10 دقیقه با آبادان فاصله دارد که امیدوارم شما را در آنجا ببینم. شما مردم بسیار خوب و شهر خوبی هم دارید.
شفر در مواجه شدن با سؤال خبرنگاری که از او پرسید «چرا به داور اعتراض می‌کردید؟»، گفت: برای من غافلگیرکننده است که می‌گویید چرا علیه داور صحبت کردید!
در ادامه خبرنگاران به او گفتند کاملاً مشخص است «شما به داور اعتراض می‌کردید و حتی وارد زمین می‌شدید»، سرمربی تیم استقلال در این زمان گفت: این داور (فغانی) بهترین داوری بود که دیدم. نه تنها داور، بلکه کمک‌هایش هم خوب بودند. من زمانی وارد زمین می‌شوم که بازیکنانم توپ از دست بدهند. او (فغانی) فینال المپیک بین برزیل و آلمان را سوت زده و بسیار باتجربه است. نمی‌خواهم بگویند که من با داور صحبت می‌کنم. من اصلاً با داور صحبت نمی‌کنم. شاید شما بخواهید صحبت‌های من را به آلمانی برای‌تان ترجمه کنند، اما من عکس‌العملی به داور نشان ندادم، من عکس‌العمل‌هایم نسبت به تیم خودم بود. ما حتی اگر ببازیم هم با داور صحبت نمی‌کنم. شما باید خوشحال باشید که چنین داوران خوبی در فوتبال ایران هستند.
وی راجع‌به استفاده از مهدی رحمتی در دیدارهای گذشته و نیمکت‌نشینی سیدحسین حسینی، خاطرنشان کرد: بارها اعلام کردم که بازی‌های حذفی برای رحمتی و بازی‌های لیگ برای حسینی است. من در لیگ برتر هم دو بازی به رحمتی بازی دادم که اگر خوب بود در جام حذفی هم به او بازی بدهم. دیدید که خوب بود و بازی کرد. بازی بعد هم حسینی به میدان می‌رود. همیشه با بازیکنان صادق هستم. ما دو دروازه‌بان خیلی خوب داریم.
سرمربی تیم استقلال در مورد طولانی شدن پروسه جذب بازیکن خارجی برای این تیم، گفت: یکی از مشکلات ما این است که پنجره نقل‌وانتقالات بسته شده و تنها می‌توانیم بازیکن آزاد بگیریم. هر بازیکنی بخواهیم، باید فیلم بازی‌هایش را ببینیم و بعضی وقت‌ها هم بازیکنان گران‌قیمت بودند. وقتی شما بنز می‌خواهید، باید پول بیشتری بدهید. بنابراین استفاده از ماشین‌ داخلی برای آینده در این مقطع خیلی بهتر است. ما می‌خواهیم بازیکن ارزان قیمت بگیریم، اما معلوم نیست چه بازیکنی باشد. شاید او دو ماه یا سه ماه بازی نکرده باشد. اگر بازیکن حرفه‌ای باشد، در مقطعی که تیم ندارد، باید خودش تمرین کند.
43 43

اطلاعیه مهم سازمان هواپیمایی درباره مسافرانی که بلیت سفر دارند

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، دفتر نظارت سازمان هواپیمایی به دنبال یخبندان فرودگاه‌ها در روز‌های اخیر در اطلاعیه به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد نسبت به نظارت بر قیمت و نحوه عرضه و فروش بلیط اقدام و در صورت ابطال پرواز موظفند نسبت به استرداد تمام وجه به مسافران اقدام کنند.

همچنین در این اطلاعیه آمده است تحت هر عنوان افزایش نرخ بلیط، نسبت به روز‌های قبل قابل قبول نبوده و با متخلفین برخورد قانونی توسط مبادی ذیربط، از جمله سازمان تعزیرات حکومتی صورت خواهد پذیرفت.

ضمنا هرگونه شکایت با ارائه مستندات ازطریق سامانه حقوق مسافر در سایت سازمان هواپیمایی کشوری www.cao.ir قابل پی گیری خواهد بود.

3535

 

روایت نماینده مجلس از ۱۶ میلیارد تخلف/ بودجه دوباره رد شود باید دو دوازدهم تصویب کنیم

محمد حسینی با اشاره به بررسی مجدد لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اضافه کرد: این کمیسیون با سرعت لایحه را بررسی و به جمع بندی نهایی رسید، نمایندگان انتظار داشتند که کمیسیون تلفیق از همه وقت خود برای بررسی استفاده کند.
وی با اشاره به اشکالات گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه و تغییرات اعمال شده، گفت: نوبخت اخیرا بیان داشت که اگر مجلس حذف یارانه ها را مصوب کند ما آن را اجرا نمی کنیم، به همین جهت اعتقاد دارم که کمیسیون تلفیق با تغییراتی که اعمال کرد در واقع به سمت تامین نظر دولت حرکت کرده است.
حسینی تاکید کرد: نکته ای که در انتهای جدول آمده ، یکی از نکات مهمی است که از چشم اکثر متخصصین پنهان است، در گذشته از اعتبارات ردیف یارانه ها برای پرداخت یارانه های نقدی برداشت می کرد که تا امروز 16 هزار میلیارد تومان تخلف در برداشت داشته ایم اما در حال حاضر به دولت اجازه داده شد که از محل ردیف ها و سایر منابع موجود در این قانون برداشت کند، یعنی اجازه داده می شود دولت کل درآمد یارانه ها را از محل منابع بودجه عمومی تامین کند.
این نماینده مجلس عنوان کرد: این نوع اصلاحات در واقع ارسال پیامی به مردم است تا از میزان دلهره شان برای حذف یارانه نقدی کاهش پیدا کند اما چگونگی رفع این دلهره و پرداخت یارانه نیز مسئله مهمی است که باید نمایندگن آن را ارائه کنند.
حسینی با تاکید براینکه کمیسیون تلفیق باید پیشنهادات جدید را بررسی می کرد، اظهار کرد: اگر نمایندگان مجدد به کلیات گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه رای ندهند، لایحه به دولت برگردانده و بحث دو دوازدهم و سه دوازدهم مطرح می شود، با این حال جو مجلس اینگونه است که کلیات رای می آورد و اصلاحات آنچنانی در جزییات ایجاد نمی شود.

27216