کدخدایی: هیچ‌گاه کاندیدای مجلس نمی‌شوم

به گزارش خبرآنلاین، عباسعلی کدخدایی میهمان
خبرگزاری خبرآنلاین بود که در ادامه بخشی از این گفت‌وگو با سخنگوی شورای نگهبان
را می‌خوانید.

شما
سالهاست مجلس را می شناسید، اگر همین الان به شما پیشنهاد کنند که سال آینده
کاندیدای انتخابات مجلس شوید، انگیزه ای برای نماینده شدن دارید؟

خیر.
واقعیتش را عرض می کنم در دوره ای که شورای نگهبان نبودم، خیلی آمدند و اصرار
کردند که برای مجلس نامزد شوم ولی گفتم «هیچگاه نخواهم آمد.»

نکند می خواستید رد صلاحیت نشوید؟

خیر،
جدای از این مطالب، من هیچ گاه برای شورای نگهبان هم پیشقدم نبودم. حتما مرا هُل می
دهند تا به این طرف بروم.

یعنی خودتان شخصا انگیزه ای برای نماینده شدن ندارید؟

خیر،
اصلا. دوره قبل از حوزه های مختلف خیلی آمدند اصرار کردند. مکالمه ای دارم که کسی
شب ثبت نام نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی زنگ زد و حدود 20
دقیقه گریه کرد و گفت «حتما باید بیایی و کاندیدا شوی». این اتفاق برای خودم جالب
بود.

مشروح گفتگو را اینجا
بخوانید.

29214 

ژست رونالدو در اولین روز تمرین با یووه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛کریستیانو رونالدو که یکی از گرانقیمت ترین بازیکنان نقل و انتقالات تابستانی اروپا بود امروز نخستین تمرین رسمی اش با یوونتوس را انجام داد.ستاره 33 ساله که با مبلغ 110 میلیون یورو به باشگاه قهرمان ایتالیا پیوسته است روز گذشته تست‌های پیش فصل و طاقت فرسای این باشگاه را با موفقیت انجام داد از امروز رسما با این تیم تمرین کرد.

 

251 41

سینمای ایران چگونه به دام شوخی‌های جنسی افتاد؟

چهارمین نشست تخصصی عصر طنز با موضوع نقدی بر فراگیری کمدی جنسی در سینمای ایران عصر روز دوشنبه ۸ مرداد با حضور علی ملاقلی‌پور و صادق فرامرزی در حسینیه هنر برگزار شد.

علی ملاقلی‌پور، کارگردان سینما در ابتدای این نشست در سخنانی گفت: «سینما کاملا مرتبط با ادبیات است و ادبیات هم به صورت غیرمستقیم تحت تاثیر فلسفه است. اصل ماجرا این است وقتی تولید فکر که کار متفکر، ایدئولوگ و فیلسوف است، مشکل پیدا کند، ادبیات بد و ضعیف می‌شود و هنرهایی که باید از آن استفاده می‌کنند، ضعیف می‌شوند.»

او با اشاره به فیلم «اجاره نشین‌ها» افزود: «این اثر، فیلمی است که در حوزه طنز به سطح نمی‌زند بلکه از عمق هم برخوردار است. فیلمنامه این اثر در واقع محصول فکر است. مشکلی که در ادبیات و سینما داریم، عبور سینما از فکر و رسیدن آن به سطح و ابتذال است.»

ملاقلی‌پور با اشاره به تغییر ذائقه‌ها از فیلم‌های فکری و فلسفی به سمت آثار کمدی با شوخی‌های جنسی گفت: «جامعه دهه ۶۰ تحت‌تاثیر فکر بوده و کل دعواهای کف خیابان، دعواهای ایدئولوژیک بوده است، در آن زمان، جریان فکری در سطح جامعه به شدت رشد داشته است و رشد این جریان، موجب شده بود که ساخت فیلم مبتذل در این فضا و شرایط جایی ندارد.ملاقلی پور خاطرنشان کرد: در آن زمان به دلیل اینکه جامعه، آرمانی داشت و فرهنگ غالب به جایی رسیده بود که مردم با هر ایدئولوژی به دنبال آرمانی خاص بودند. در حالی که الان مخالف نظام هم فردی همچون آن مجری فراری، حسینی است و این یک وضعیت کمدی تراژیک است!»

این کارگردان یادآور شد: «سینمایی که به سمت شوخی‌های جنسی می‌رود سینما نیست بلکه در حال از بین بردن فرهنگ جامعه است. این قبیل فیلم‌ها البته از جنبه صنعتی توجیه اقتصادی دارند اما مساله اینجاست که آیا تقاضای جامعه چنین فیلم‌هایی است؟ یا ما در حال نازل کردن تقاضای جامعه هستیم؟ جواب این سوال که چرا فرهنگ در این حوزه از هنر نازل می‌شود، در سینما نیست بلکه برای یافتن پاسخ این سوال باید گلوی متفکران جامعه را بگیریم.»

او با اشاره به فیلم «خجالت نکش» به عنوان یک کمدی سالم تصریح کرد: ماجرا در سینمای امروز کشور برعکس شده و این پخش‌کننده است که به کارگردان و فیلمساز می‌گوید چه چیزی بسازد.

ملاقلی یادآور شد: «مدیریت فرهنگی این است که چند متفکر درست و حسابی پیدا کنیم، نیازهای جامعه را به همراه آنها بررسی کنیم و این موارد را با چند هنرمند مرتبط کنیم تا با هم تعامل کنند، در این صورت است که محصول خوبی از جمله کمدی بیرون می‌آید.»

این کارگردان خاطرنشان کرد: «مساله بعدی این است آنهایی که دغدغه خانواده، اخلاق، انسانیت و شرافت دارند اگر در عرصه سینما با فیلم خوبی روبرو شدند باید مبلغ آن باشند.»

صادق فرامزی دیگر منتقد حاضر در نشست گفت: «اگر بخواهیم یک تعریف کاربردی از ابتذال ارائه بدهیم این است که یک جزئی از یک کل را که می‌توان با آن خیلی سر و صدا درست کرد و می‌توان با آن مخاطبان زیادی و حتی رای خرید انتخاب کنیم و آنقدر به آن پر و بال بدهیم که این جزء حاکم بر کل قضیه شود.»

این روزنامه نگار ادامه داد: «سینمایی که برپایه کلیشه‌های جنسی استوار است در واقع یک بخشی را که دیده می‌تواند با آن مخاطبان را همراه کند آنقدر بال و پر می‌دهد که اصالت فیلم به مسایل و شوخی‌های جنسی داخل فیلم برمی‌گردد.»

فرامرزی خاطرنشان کرد: «تا حدی باید بپذیریم که جامعه در سطوح مختلف خود از ابتذال استقبال کرده است. به عبارتی اگر ابتذال، آن فریب عمومی‌ را به همراه خود نداشت اهمیت خاصی پیدا نمی‌کرد. در این چارچوب ما دو نوع نگاه به سینما می‌توانیم داشته باشیم. نخستین نگاه که دیدی تجاری به سینما دارد و نگاه دوم که تعهدی پشت آن وجود دارد.»

او اضافه کرد: «سینما هم از جامعه تاثیر می‌پذیرد و هم تاثیر می‌گذارد. جامعه فعلی را اگر از بعد اجتماعی نگاه کنیم کاملا در بعد تجاری سازی جلو رفته است. بر همین اساس هم اگر به وضعیت سینماهای کشور نگاه کنیم می‌بینیم که اخیرا و در سال‌های اخیر در محیط‌های تجاری احداث می‌شوند.»

57243

واکنش ناطق نوری به پیشنهاد ترامپ: ابتدا رد نکنیم/ موضوع در شورای عالی امنیت ملی بررسی شود

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری» درباره پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکا برای مذاکره بدون پیش شرط با جمهوری اسلامی ایران گفت: اصل قصه و چنین چیزی منفی نیست و پیش بینی هم می شد و می شود ، نوع خلقیات آقای ترامپ هم همین است.
وی ادامه داد:ترامپ اول توپ های محکمی را می زند و با توپ پر می آید، اگر مقابلش مرعوب شود و جا بزند، ادامه می دهد، ولی اگر ببیند آن طور نیست خیلی سریع نظرش عوض می شود و سناریوی بعدی را پیدا می کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ابتدا به ساکن ما نباید مذاکره را رد کنیم و بگوییم بی خود کرده است؛ باید تامل داشته باشیم و دستپاچه نشویم، ذوق زده هم نشویم که ترامپ از همین ذوق زدگی ممکن است سوء استفاده کند، ممکن است ما را تست کند.
وی اضافه کرد: مسئولان ذیربط باید با تدبیر و درایت موضوع را رصد کنند. در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار بگیرد و نهایتا با توجه به موخراتی که شاید داشته باشد ببینند چگونه عمل کنند.
ناطق نوری گفت:نباید همین طوری این پیشنهاد را رد کنیم که بگویند ایران به دنبال خشونت و جنگ است و متهم نشویم از این طرف هم ذوق زده نشویم .باید به عنوان یک موضوع از طریق مسئولان ذیربط مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد و بعد تصمیم گیری شود.

**ممکن است هدف سفر بن علوی میانجیگری باشد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سفر یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان به آمریکا و انتشار برخی اخبار درباره احتمال سفر وی به تهران در روزهای آینده و اینکه آیا عمان برنامه ای برای میانجی گری بین دو طرف دارد، گفت: ممکن است این گونه باشد، چون عمان این سابقه را دارد، در برجام هم عمان پیشقدم بود.
ناطق نوری اظهار داشت: ممکن است سفر وزیر خارجه عمان به آمریکا و بعد ایران باشد ، احتمال دارد با توجه به پیشینه ای که دارد به دنبال چنین برنامه ای باشد.
ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شب گذشته در نشست خبری مشترک به نخست وزیر ایتالیا گفت که آماده مذاکره بدون پیش شرط با مقامات جمهوری اسلامی ایران است.(اینجا بخوانید)

2929

 

شب‌نشینی با عاشقانه‌های تلویزیون

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفته سوم مرداد، تلویزیون با دو مجموعه «دلدادگان» و «آرماندو» به شب‌نشینی‌های تابستانی مردم راه پیدا می‌کند.

ایرج محمدی که تهیه‌کننده هر دو مجموعه این شب‌های تلویزیون است در پاسخ به این سوال که چرا هر دو سریال با تغییر شبکه مواجه شده‌اند گفت: «پر کردن اوقات فراغت یکی از رسالت‌های اصلی تلویزیون جمهوری اسلامی است، در کنار این هدف اصلی هر یک از شبکه‌های تلویزیون ماموریتی ویژه بر عهده دارند. ماموریتی که به اصل موضوع لطمه‌ای وارد نمی‌کند. در نهایت تلویزیون به دنبال ایجاد حال خوب در مخاطب است. با همین هدف معاونت سیما تصمیم گرفت تا مجموعه‌ای که برای شبکه سه ساخته شد به یک واگذار کند و سریال شبکه پنج سهم آنتن شبکه سه شد.»

تهیه کننده دو مجموعه «دلدادگان» و «آرماندو»همزمانی پخش دو کار خود را از اتفاقات خوب زندگی کاریش دانست و اضافه کرد: «البته همزمانی پخش این دو مجموعه باعث شده تا فشار زیادی به گروه وارد شود. به طوری که مجبور شدیم تعداد گروه‌های تدوین و صداگذاری و… را بیشتر کنیم.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا به عنوان تهیه‌کننده تلویزیون ترجیح می‌دهید کارهایتان از شبکه خاصی پخش شود تصریح کرد: «همواره اعتقاد داشتم اگر کاری خوب باشد و مخاطب خود را پیدا کند لزوما نیازمند به شبکه پربیننده نیست و نباید نسبت به پخش حساسیت داشت.»

محمدی در پایان ابراز امیدواری که «دلدادگان» و «آرماندو» به عنوان دو سریال؛ یکی ملودرام عاشقانه و دیگری عاشقانه‌ای طنز، شب‌های تابستانی مردم ایران را جذاب‌تر کرده و حال آن‌ها را خوب‌تر نماید.

5757

کسانی که کشور را در دفاع مقدس با خزانه خالی اداره کردند بیایند

یک نماینده مجلس با اشاره به نیت دولت از عدم تغییر
تیم اقتصادی گفت: بعضی از اشخاص در تیم اقتصادی به دلیل اینکه برخی بر روی آنها کلید
کرده‌اند، تبدیل به خط قرمز شده‌اند و دولت به همین دلیل نمی خواهد آنها را تغییر بدهد.
رئیس‌جمهور هم به برخی از اعضای تیم اقتصادی اعتقاد دارد. در حالیکه این اعتقاد برای
روزهای آرام و بدون تحریم است.

ابوالفضل سروش نماینده تهران و عضو فراکسیون امید
با تاکید بر لزوم تغییر تیم اقتصادی دولت، گفت: امروز در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور
مجددا بر تغییر کابینه تاکید کردیم. این نامه بیش از 150 امضا داشت. پیش از این در
نامه‌ای به آقای روحانی اعلام کرده بودیم که کابینه رییس‌جمهور باید تغییر پیدا کند
و امروز هم آخرین اتمام حجت را کردیم و اگر دولت تیم اقتصادی‌اش را ترمیم نکند، استیضاح
کلید می‌خورد.

او ادامه داد: در حال حاضر استیضاح وزیر اقتصاد
در کمیسیون اقتصادی است و برای استیضاح وزیر صنعت، معدن وتجارت و وزیر کار هم امضا
جمع می‌شود. ما اصرار داریم که رییس سازمان برنامه و بودجه هم تغییر کند.

 این نماینده مجلس گفت: نامه‌ای
که امروز نوشتیم مبنی بر این بود که تیم اقتصادی، تیم مورد نیاز برای شرایط امروز کشور
نیست. ما می‌خواهیم رییس‌جمهور به این نتیجه برسد که وزرای اقتصادی باید تغییر کند
تا بدون استیضاح و جنجال این اتفاق بیفتد.

 سروش گفت: من تعجب می‌کنم زمانی‌که
می‌بینند وزرا و تیم اقتصادی فشل هستند، نمی‌توانند آنها را عوض کنند. تیم اقتصادی
دولت نه با مردم حرف می‌زند و نه برنامه دارد.

 او گفت: ترامپ دی ماه اعلام کرد
که اردیبهشت ماه از برجام خارج می‌شود اما در این 4 ماه، تیم اقتصادی دولت چه کاری
انجام دادند؟ یا بعد از 3 ماه که از اردیبهشت ماه می‌گذرد آنها چه اقدامی انجام دادند؟
آنها تکان نمی‌خورند و مردم مانند اسپند روی آتش بالا و پایین می‌پرند اما معلوم نیست
تیم اقتصادی دولت چه کاری انجام می‌دهد.

برخی از افراد خط قرمزند

این نماینده مجلس به نیت دولت از
عدم تغییر تیم اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: برخی افراد تیم اقتصادی برای دولت خط
قرمز هستند. یعنی بعضی از اشخاص در تیم اقتصادی به دلیل اینکه برخی بر روی آنها کلید
کرده‌اند، تبدیل به خط قرمز شده‌اند و دولت به همین دلیل نمی‌خواهد آنها را تغییر بدهد.

 به گفته سروش افرادی خارج از دولت
تاکید دارند که برخی از افراد در کابینه بمانند.

 او تاکید کرد: رییس‌جمهور هم به
برخی از اعضای تیم اقتصادی اعتقاد دارد. در حالیکه این اعتقاد برای روزهای آرام و بدون
تحریم است اما در حال حاضر که جنگ اقتصادی است باید کسی را بگذارند که برای جنگ اقتصادی
آماده باشد.

 این عضو فراکسیون امید در خصوص
اینکه چه کسانی برای حضور در تیم اقتصادی دولت مطرح هستند، گفت: بحث‌های زیادی درباره
حضور آقای طیب‌نیا در تیم اقتصادی مطرح می‌شود اما یکسری می‌گویند او پذیرفته و عده‌ای
می‌گویند نپذیرفته. به نظر من ایشان فرد موفقی در وزارت اقتصاد بود و امید داریم که
ایشان وزیر اقتصاد شوند.

 سروش ادامه داد: آنهایی که امتحان
پس دادند باید در تیم اقتصادی حاضر شوند. آنهایی که در دفاع مقدس با خزانه خالی کشور
را بدون تورم گرداندند بیایند.

 او در پایان تاکید کرد: روح و روان
مردم دچار مشکل شده و تیم اقتصادی دولت تکان نمی خورد.

 

29215

 

گرما گریبان خرما را گرفت

محمدرضا پورخاتون  افزود: با توجه به افزایش دما و کاهش رطوبت در سال جاری پیش بینی می شود مقدار محصول خرمای این استان به 120 هزار تن کاهش یابد و خسارتی حدود 120 میلیارد تومان به نخلداران وارد کند.

وی مناطق خرماخیز شمال استان کرمان را شهرستان های بم، فهرج، ریگان، نرماشیر، ارزوئیه و مناطق شهداد و گلباف اعلام کرد و افزود: در بیشتر این مناطق رقم مضافتی تولید می شود که به نوسانات دمایی بسیار حساس است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کرمان سطح زیر کشت خرما در شمال این استان را 27 هزار و 700 هکتار عنوان کرد و افزود: 10 درصد از خرمای این مناطق صادر و باقی مانده راهی بازارهای مصرف داخلی می شود.

وی گفت: روند نوسانات دمایی در استان طی چند سال اخیر حدود سه تا چهار درجه افزایش یافته و حدود پنج درصد رطوبت کمتر شده که دلیل عمده و اساسی خشکیدگی خرما است.

پورخاتون اظهار داشت: خشکیدگی خرما با توجه به افزایش دما امسال در شهرستان بم بر خلاف سالهای گذشته که کمتر بود نیز خود را بیشتر نشان داده است.

وی با بیان اینکه خسارات خشکیدگی و ریزش خرما در کرمان امسال زودتر از سال قبل آغاز شده است گفت: تاکنون ریزش خرما در باغات شهرستان ریگان 30 درصد و خشکیدگی 20 تا 80 درصد گزارش شده است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ادامه داد: ریزش و خشکیدگی خرما در فهرج تاکنون 70 درصد، بم عارضه خشکیدگی حدود 10 درصد و ریزش 20 درصد و در نرماشیر خشکیدگی تا 25 و ریزش تا 20 درصد خود را نشان داده است.

وی افزود: راهکارهایی به صورت ترویجی برای جلوگیری از افزایش خسارات خشکیدگی و ریزش خرما به کشاورزان توصیه شده است که در صورت به کارگیری خسارات را کاهش می دهد.

پورخاتون، استفاده از کودهای خاص مانند پتاسه را راهی برای تقویت و افزایش تحمل درختان نخل عنوان کرد و گفت: استفاده از پوشش های کنفی و متقال برای مخفی کردن خوشه ها در فصل گرما نیز اقدامی برای کاهش خسارات ناشی از گرمازدگی است.
وی تصریح کرد: استفاده از کشت هایی مانند یونجه در جوار نخیلات به منظور بالا بردن رطوبت هوا شرایط خشکیدگی خرما را کاهش می دهد.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ادامه داد: این اقدامات پیشگیرانه سال قبل به صورت آزمایشی در برخی باغات انجام شد و خسارات تا 50 درصد کاهش پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان باید خود را با شرایط فعلی وفق دهند گفت: اقدامات تحقیقاتی تکمیلی در زمینه کاهش خسارات گرمازدگی در محصول خرما مورد نیاز و این مهم در دست انجام است.

پورخاتون اظهار داشت: باید ارقام مقاوم تری از خرما در استان کرمان کشت شود و به دلیل تغییرات اقلیمی باید ارقامی انتخاب شود که مقاومت بیشتری داشته باشد.

وی تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی از کشاورزانی که برای کشت ارقام مقاوم خرما اقدام می کنند حمایت خواهد کرد و صندوق بیمه کشاورزان نیز برای پرداخت خسارات تقویت می شود.

 

46

تکذیب نقش کنسولگری ایران در انتقال امیری و حسینی به ترابزون اسپور

باشگاه ترابزون اسپور ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که گزارش‌های مبنی بر وساطت سرکنسولگری ایران در شهر ترابوزان در انتقال وحید امیری و سیدمجید حسینی، بازیکنان تیم ملی ایران به ترابزون صحت ندارد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در روند ارتباطات باشگاه‌ها هیچ مداخله‌ای نداشته است. این امر را جهت شفاف‌سازی به اطلاع عموم مردم می‌رسانیم، بنابراین این نوع گزارش‌ها وجاهت قانونی و خبری ندارد و خواهشمندیم مورد توجه قرار نگیرد.

وحید امیری و مجید حسینی، بازیکنان تیم‌های پرسپولیس و استقلال در ابتدای فصل با آبی اناری‌های ترابوزون اسپور به عنوان یکی از چهار تیم بزرگ سوپر لیگ ترکیه قرارداد امضا کردند.

 

 

251 41

فرماندار ویژه کرج استفاده صحیح از منابع اعتباری تاکید کرد

به گزارش خبر آنلاینسیروس شفقی در نشست کمیته برنامه ریزی کرج افزود: با توجه به شرایط سختی که در حوزه اقتصاد برای کشور شاهد هستیم لازم است تدابیر ویژه در استفاده از منابع اعتباری صورت گیرد.

وی ادامه داد : در توزیع اعتبارات کرج نیز تلاش شده تا بخش قابل توجهی از این اعتبارات به مناطق کمتر توسعه یافته و مسکن مهر تخصیص یابد تا بخشی از عقب ماندگی ها جبران شود.

شفقی گفت: اعتبارات شهرستان کرج در ۲۶ فصل بوده که به ترتیب اولویت در حمل ونقل ، روستایی ،اموزش و پرورش، آب و فاضلاب، ورزش، منابع آبی و آسفالت راه ها مورد توجه قرارگرفته است.

فرماندار کرج اضافه کرد: کمیته برنامه ریزی در خصوص توزیع اعتبارات و ردیف های مختلف شهرستان تصمیم گیری می کند که باید مدیران در این کمیته ابعاد مختلف توزیع اعتبارات را مدنظر قرار دهند.

وی ادامه داد: بررسی وضعیت پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه ها، نحوه تخصیص ازدیگر موارد مهمی است که دراین کمیته به آن توجه می شود.

شفقی گفت: امروز با توجه به وضعیت اعتباراتی که شاهد هستیم لازم است جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی به جد دنبال شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از پروژه های مهم کرج بزرگراه شمالی این کلانشهر است که تاثیر بسیار زیادی بر کاهش ترافیک می گذارد.

وی افزود: دراین پروژه مهم حمایت های خوبی از دولت دررفع برخی از موانع بوده و عزم دولت برای تحقق آن جدی است.

فرماندار کرج گفت: با توجه به کاهش ۵۰ درصدی اعتبارات لازم است تدابیر جدی در تخصیص ها صورت گیرد بنابراین نیاز به برنامه ریزی ویژه ای دراین زمینه داریم.

وی یادآورشد: شاخص های برخورداری در کشور درکرج ملاک قرار داده شده و به رتبه های خوبی در حوزه های مختلف دست یافته ایم اما باید یک حرکتی ویژه درفضاهای اموزشی و شاخص های دیگر داشته باشیم.

شفقی گفت: با تمام مشکلات درحوزه روستایی دولت امکانات خوبی را اختصاص داده و با نیم نگاهی می توان به این نکته دست یافت که در سال گذشته برخی از ردیف های بودجه صفر بود و با برنامه ریزی اقدامات موثری انجام شد.

وی افزود: امسال تلاش شده تا مطالباتی که پروژه ها دارند پرداخت شود و در مرحله بعد پروژه های نیمه تمام دیده شود.

فرماندار کرج ادامه داد: از معطلی پروژه ها باید جلوگیری کنیم و پس از اتمام پروژه های نیمه تمام باید به سراغ پروژه های جدیدی رفت.

وی اضافه کرد: اگر دستگاهی پروژه جدید دارد باید مجوز کارگروه را دریافت کند و داشتن ملاحظات و مطالعات زیست محیطی دراجرای پروژه ها نیز ضروری است.

وی یادآورشد: با همدلی که بین مسئولان شهرستان است با این هماهنگی می توان به تحقق اهداف کمک بیشتری کرد چرا که این همراهی بسترساز اجرای برنامه های موثری از سوی مدیران می شود.

فرماندار کرج گفت: مدیران درانجام وظایف خود باید جدیت داشته باشند چراکه عملکرد آنان بصورت ماهیانه رصد می شود.

وی ادامه داد: همچنین کیفیت پروژه های اجرایی شده نیز مورد توجه است و با حضور میدان نحوه عملکردها رصد خواهد شد.

نشست کمیته برنامه ریزی فرمانداری کرج به بررسی راه های توسعه کلانشهر کرج با استفاده از منابع اعتباری اختصاص یافت.

در این نشست اعلام شد که امسال اعتبارات ویژه ای برای ۱۷۴ پروژه عمرانی در استان البرز پیش بینی شده است.

علی اصغر کمالی زاده معاون برنامه ریزی شهرداری کرج پروژه بزرگراه شمالی این کلانشهر را از پروژه های مهم عنوان کرد .

وی افزود: بخش عمده ای ازاین پروژه در خارج از محدوده قانونی شهر است و تصمیمی که در شورای برنامه ریزی گرفته شده مبنی بر اتمام هرچه سریعتر آن است.

وی خاطرنشان کرد: دربخشی از اعتبارات چشم امید به اعتبارات تملک دارایی و ملی داریم که در قالب مناقصه آن انجام شده است.

کمالی زاده گفت: اکنون ۱۷۰میلیارد تومان به پیمانکار این پروژه بدهکار هستیم که باید به شهرداری کمک های لازم شود.

رئیس آموزش فنی و حرفه ای کرج اظهار داشت: آموزش های فنی و حرفه ای نقش موثری در توسعه و اشتغالزایی دارد که باید طرح های ویژه ای را دراین زمینه داشت.

محمد محمودی افزود: یکی از مشکلات درحوزه فنی و حرفه ای قدیمی بودن تجهیزات است که باید آنها را به روز رسانی کرد.

46