اردوغان: به زودی اس‌۴۰۰ را تحویل می‌گیریم

اردوغان روز جمعه در مراسم دانشکده نظامی در شهر بالکسیر با اشاره به نیاز کشورش به سامانه های دفاع موشکی افزود: ترکیه به اندازه شراکت و همکاری با اروپا و آمریکا به همکاری با دیگر کشورها نیز نیاز دارد.

وی بیان کرد: ترکیه بر اساس نیاز خود موشک اس.400 را خریداری کرده و توافق مربوط به آن نیز نهایی شده است.
ترکیه با قطع امید از تامین نیاز به سامانه های موشکی دفاعی خود از سوی همپیمانان خود در ناتو و به ویژه آمریکا، اواخر سال گذشته میلادی قرارداد رسمی خرید سامانه موشکی اس.400 ترکیه از روسیه را امضا کرد و بر اساس این توافق، اولین سامانه اس.400 در اواخر سال 2019 به ترکیه تحویل داده خواهد شد.

بر اساس این توافق، در مجموع دو سامانه موشکی به ترکیه تحویل داده می شود که اولین سامانه موشکی اس.400 در اواخر سال 2019 وارد ترکیه شده و کنترل این سامانه های خریداری شده در اختیار نیروهای مسلح ترکیه قرار خواهد گرفت.

رسانه های ترکیه اوایل سال جاری میلادی از نگرانی آمریکایی ها نسبت به خرید موشک اس.400 روسی توسط دولت آنکارا خبر دادند به طوری که روزنامه حریت ترکیه نوشت: مقامات آمریکایی بارها در خصوص سفارش خرید سامانه دفاع موشکی اس.400 ترکیه از روسیه ابراز نگرانی کرده اند.

ترکیه که از سال 1952 عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) است، از سامانه های پدافند هوایی این سازمان برای پوشش هوایی استفاده می کرد، اما با خروج جنگ افزارهای دفاع هوایی پاتریوت آمریکا و آلمان از ترکیه در سال 2015، آنکارا خرید سامانه های پدافند موشکی اس.400 را در اولویت قرار داد.

رییس جمهوری ترکیه در ادامه سخنرانی امروز خود، نوسان اخیر نرخ ارز در ترکیه را توطئه ای علیه کشورش دانست و اظهار کرد: می خواهند نقشه هایی را که با استفاده از گروه های تروریستی و خائنان کودتاگر موفق به انجام آن نشدند، با استفاده از سلاح نرخ ارز و اقتصاد عملی کنند.

اردوغان اضافه کرد: به بهانه یک دادگاه قانونی در مورد کشیش برانسون که در ازمیر ادامه دارد، تلاش بر آسیب رساندن به ترکیه در زمینه های نظامی و اقتصادی منطقی نیست.

وی با بیان این که نمونه پرونده های جاری علیه ترکیه در آمریکا و صدور احکام قضایی سنگین علیه هیچ کشوری وجود ندارد، گفت: هر کسی پس از مراجعه به وجدان خود، این واقعیت را خواهند پذیرفت که ترکیه سزاوار مشکلاتی چون حملات تروریستی، دورویی در عرصه بین المللی و بحران اقتصادی تحمیلی نیست.

رییس جمهوری ترکیه اضافه کرد: بر اساس ادعاها مبارزه با تروریسم حق هر کشوری است اما وقتی نوبت ترکیه می رسد، موضوع فرق می‌کند اما ما با ارتش خود گروه های تروریستی کشورهای متخاصم را تا جهنم فراری می دهیم.

49311

واکنش پوتین به ترور رئیس‌جمهوری دونتسک

به گزارش کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین در پیام تسلیتی به مناسبت ترور «آلکساندر زاخارچنکو» خاطرنشان کرد: آلکساندر رهبری واقعی، شخصی شجاع، قاطع و میهن پرست در دونباس بود و در زمانی دشوار به دفاع از مردم این منطقه پرداخت و مسئولیت بزرگی را بر دوش گرفت و مردم را هدایت کرد.

رئیس جمهوری روسیه در پیام خود خاطرنشان کرد: قتل ناجوانمردانه آلکساندر گواه دیگری است بر اینکه کسانی که راه ترور، خشونت و ارعاب را انتخاب کردند، نمی خواهند راه حل صلح آمیز و سیاسی برای مناقشه بیابند و قصد ندارند گفت وگوی واقعی با ساکنان منطقه جنوب و شرق اوکراین داشته باشند.

پوتین افزود: آنها به دنبال بی ثبات کردن اوضاع هستند تا منطقه دونباس را بزانو در آورند اما هرگز موفق نخواهند شد به اهداف خود دست پیدا کنند.

رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد: امیدوارم که سازمان دهندگان و مجریان این جنایت به مجازات برسند.
پوتین در پایان بیانیه با ابراز تسلیت به بستگان زاخارچنکو و ساکنان منطقه دونباس خطاب به آنها تصریح کرد: روسیه همواره با شما خواهد بود.

همچنین «ماریا زاخارووا» لحظاتی پس از انتشار خبر کشته شدن «الکساندر زاخارچنکو» براثر یک انفجار در رستورانی در مرکز دونتسک، گفت: کی یف در بیشتر موارد از چنین روش هایی برای حذف مخالفان خود استفاده می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه افزود: دولت اوکراین به جای اجرای موافقت نامه مینسک و پیدا کردن راه هایی برای حل و فصل درگیری های داخلی، با اجرای سناریو تروریستی به دنبال تشدید کردن وضعیت دشوار موجود در منطقه است.

وی گفت: به نظر می رسد دولت کی یف نه تنها به دنبال تحقق وعده صلح نیست بلکه بر اساس شواهد به قتل عام مخالفان خود روی آورده است.

آلکساندر زاخارچنکو رئیس جمهوری منطقه دونتسک امروز بر اثر انفجار بمب در کافه ای به نام «سپار» در مرکز دونتسک جان خود را از دست داد.

گفته شده در این انفجار وزیر درآمد و حقوق جمهوری خلق دونتسک نیز حضور داشت که به شدت مجروح شده است.

ماموران امنیتی چند نفر را پس از انفجار بمب دستگیر کردند و گفته می شود آنها خرابکار اوکراینی بودند.

رسانه های اوکراینی به نقل از دستگاه امنیتی اوکراین اعلام کرده اند که شبه نظامیان یا سرویس امنیتی روسیه در پشت این ترور قرار دارند.

مناقشه مسلحانه در منطقه دونباس از ماه آوریل سال 2014 آغاز شد و ساکنان روس تبار این منطقه به اعتراض علیه دولت مرکزی در کی یف پرداخته و جدایی دو منطقه دونتسک و لوهانسک از اوکراین و ایجاد حکومت مستقل در آن را اعلام کردند.

درگیری ها در این منطقه دو سال پیش با امضای توافقنامه مینسک و برقراری آتش بس نسبی پایان یافت.

49311

دور جدید گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همکاری های اقتصادی دو جانبه در پی خروج آمریکا از برجام و نحوه تامین ساز و کارهای مالی و پولی بین دو کشور به رغم تحریم های یکجانبه آمریکا، اصلی ترین محور این گفتگوها است.

طرفین همچنین در خصوص آخرین تحولات منطقه به رایزنی و تبادل نظر خواهند پرداخت. ریاست طرف ایرانی در این گفتگوها را سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان بر عهده دارد.

49311

همه ما که با پیچ آخر معکوس نوشاد اشک ریختیم

مجید كوهستانی: امتیاز آخر نوشاد، قبلِ آخرین پیچ معکوس معروفش به توپ، دلم رفت پیش رحمت عالمیان؛ آن میز تمرینی که از۲۰سال پیش در پارکینگ آپارتمان بابل پهن کرده بود و از همان شرجی طبقه منفی یک، این دو نابغه را به آسمان ورزش آسیا(که اینجا فرقی با جهان و المپیک ندارد) فرستاد. برای آنها که یکروز کامل از زندگی یک بازیکن حرفه ای پینگ پنگ را از نزدیک ندیده اند، درک میزان سختی رسیدن به سطوح جهانی این رشته تقریبا محال است چون تصوری از تمرینات فیزیکی و روانی طاقت فرسایش ندارند.
نوجوان بودم که در صف نانوایی رحمت و نعمت عالمیان قهرمان دوبل ایران می ایستادم و تقریبا هر روز از دیدن شان ذوق می کردم. از آنجا که دنیا کوچک است و زمانه می چرخد، حدود دو دهه پیش از قضا سردبیر تنها نشریه تخصصی پینگ پنگ شدم و چندسالی کنار تک تک بچه های این نسل، نان ونمک خوردم و آنجا بود که نوشاد پسر رحمت را در نونهالان دیدم. تقریبا هیچ خبرنگار تخصصی نداشتیم که فقط پینگ پنگ بنویسد چون جز تورهای درجه۲و آسیای میانه و بازیهای اسلامی و شبیه این، مدال دندانگیری نبود که خبرش نوشته و گفته شود. پیمان حسنی مسوول لیگ، خودش شده بود خبرنگار !
امشب غیر از من خیلی ها با مدال قطعی نوشاد گریستند؛ از رحمت و نعمت عالمیان در بابل، مجید احتشام زاده روی آنتن، شاهرخ شهنازی پای تلویزیون ، فواد کاسب و همه خانواده کوچک پینگ پنگ.
این مدال برای ما خیلی می ارزد و مهمتر اینکه بعد از ۶۰سال جای حق نشست؛ رواق خانه رحمت عالمیان. موارکه برار
43 43

لاوروف: کلاه سفیدها برای نمایش حمله شیمیایی آماده می‌شوند

 به نقل از المیادین، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در نشست خبری مشترک با ولید المعلم وزیر خارجه سوریه که به این کشور سفر کرده است گفت: ما اطلاعاتی دقیق از آماده شدن تروریست‌ها برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی داریم و به شرکای غربی خود درباره حمایت از اینگونه اقدامات تحریک‌آمیز در ادلب هشدار دادیم.

وی افزود: کلاه سفیدها خود را برای اجرای نمایش حمله شیمیایی آماده می‌کنند و این بهانه غرب برای محکوم کردن دمشق خواهد بود.

لاوروف گفت: تروریست‌ها از مناطق کاهش تنش برای حمله پهپادی به پایگاه‌های روسیه استفاده می‌کنند و این غیر قابل قبول است.وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که برخی از طرف‌های بین‌الملل به مانع‌تراشی در مسیر بازگشت مهاجران سوری به کشورشان ادامه می‌دهند.

ولید المعلم وزیر خارجه سوریه نیز در این نشست خبری گفت: طبیعی است که روسیه از اولویت برای مشارکت در بازسازی سوریه برخوردار باشد.

وی افزود: واشنگتن برای تهیه سناریوی حمله شیمیایی در ادلب با هدف تجاوز به سوریه تلاش می‌کند.

وزیر خارجه سوریه اظهار داشت: گروه تروریستی النصره اعضای کمیته‌های آشتی محلی را بازداشت و مانع از خروج غیرنظامیان شده است.معلم گفت: اگر غرب خواهان کمک به بازگشت آوارگان است باید در زمینه بازسازی زیرساخت‌های سوریه کمک و تحریم‌ها را لغو کند.

این مقام سوری با تاکید بر اینکه ما به پایان تروریسم در سوریه نزدیک شده‌ایم، افزود: حضور آمریکا در سوریه خصمانه، غیرقانونی است و هیچ کسی از واشنگتن نخواسته که نیروهای خود را به سوریه اعزام کند.وی افزود: عناصر کلاه سفید بعد از رسوایی انتقالشان از درعا به سرزمین‌های اشغالی بار دیگر به ادلب بازگشته‌اند.وزیر خارجه سوریه گفت که اخیرا برخی از کودکان در حومه ادلب برای اجرای سناریوی حمله شیمیایی ربوده شدند.

معلم تاکید کرد که هدف از حمله احتمالی علیه سوریه حمایت از گروه تروریستی النصره است.

وزیر خارجه سوریه امروز برای گفت‌وگو با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه درباره تازه‌ترین تحولات سوریه و منطقه و هماهنگی در خصوص نبرد مشترک علیه تروریسم و تلاش‌های صورت گرفته برای بازگشت آوارگان سوری به سرزمینشان به مسکو سفر کرد.

معلم در ادامه گفت: سوریه نیازی به استفاده از سلاح شیمیایی ندارد و هرگونه تجاوز ما را از مبارزه با تروریسم منصرف نخواهد کرد.‎

لاوروف نیز اظهار داشت: سیاسی کردن نقش سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی غیر منطقی است.‎وی گفت: واشنگتن هر بار به بهانه‌های مختلف از عمل به وعده‌هایش در خصوص خروج از سوریه سر باز زد.‎

المعلم تاکید کرد که تصمیم دولت سوریه مبارزه با النصره در ادلب است و اما اولویت با آشتی‌های محلی است.‎

2323

قطری‌ها حالا هوادار می‌خرند!/چند می‌گیری تشویق کنی؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ قطری ها که هوادار زیادی در دنیای ورزش ندارند با هزینه های زیاد تماشاگران اند‌ونزیایی را خریده اند،طوری که آنها سالن والیبال را پر کرده اند و قطر را تشویق می کنند!قطری ها در همه سالن هایی که بازی دارند این کار را کرده اند و عده ای اندونزیایی هستند که فقط قطر را تشویق می کنند.پس از خرید ستاره ها در رشته های مختلف آنها حالا رو به خرید هوادار آورده اند. 

 

254 41

فعالیت‌های هسته‌ای ایران باز هم تایید شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از رویترز، بر اساس گزارش فصلی تازه آمانو مدیر کل آژانس، میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده و آب سنگین ایران از سقف تعیین‌شده در برجام تجاوز نکرده است. ضمنا ایران دسترسی‌های مورد درخواست آژانس را فراهم کرده، به برنامه جامع اقدام مشترک پایبند بوده و در حال اجرای تعهدات مرتبط با این توافق است.

این دومین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از خروج امریکا از برجام است که آژانس انرژی اتمی امروز؛ پنجشنبه در آن، پایبندی ایران به مفاد توافق هسته‌ای و قطعنامه ٢٢٣١ را تایید کرده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد ذخیره آب سنگین ایران تا 25 اوت 122.9 تن (نسبت به 120.3 تن در ماه مه) بوده است که کمتر از محدوده تعیین شده 130 تن بر اساس توافق هسته ای است.

همچنین ذخیره اورانیوم کم غنی شده ایران تا 18 اوت 139.4 کیلوگرم بوده است که کمتر از محدوده تعیین شده 202.8 کیلوگرم بر اساس توافق هسته ای است. 2.1 تن آب سنگین ایران نیز از زمان گزارش قبلی (این آژانس) تاکنون به خارج منتقل شده است.

 

23231

 

به این ۱۱ دلیل باید هر روز تخم‌مرغ بخورید

 

به گزارش خبرآنلاین، نگرانی‌ها با کلسترول آغاز
شد و باعث شد تا «اُملت خورها» تنها به سفیده آن اکتفا کنند. اما تحقیقات جدید
حالا برعکس گفته‌های قبلی شده و می‌گویند تخم‌مرغ آن‌قدر که گفته‌شده، به‌سلامت ما
آسیب نمی‌زند.{لینک}
(این مقاله در مورد افراد مُسن که کلسترول بالا داشته و بیماری قلبی دارند، صدق نمی‌کند.)

البته رعایت حد اعتدال ایدئال بوده و با توجه به
خواص تخم‌مرغ، حالا خوردن آن توصیه می‌شود.

تخم‌مرغ آب پز با سالاد یا سرخ‌کرده به‌عنوان
وعده اصلی مصرف می‌شود اما حالا به دلایل زیر گفته می‌شود خوردن تخم‌مرغ را نباید
از دست داد:

–       
ویتامین B
موجود در تخم‌مرغ همراه با سایر مکمل‌های غذایی می‌تواند به تولید انرژی روزانه در
شما کمک کند، درحالی‌که برخی با تکیه بر کافئین می‌خواهند انرژی خود را در طول روز
نگه‌دارند.

–       
تخم‌مرغ به رشد سریع مو کمک می‌کند. زرده تخم‌مرغ حاوی بیوتین، ویتامین B6 ، B12 و A
است.

–       
به بینایی شما کمک می‌کند. تنها هویج و سیب‌زمینی شیرین نیست که ویتامین A
دارند. بلکه تخم‌مرغ هم ویتامین A و هم لوتئین دارند که چشمان شما
را قوی‌تر می‌کند.

–       
خوردن روزانه یک تخم‌مرغ مانع از بروز بیماری قلبی می‌شود.(مطالعات
جدید
) (مطالعات قدیم برعکس بود)

–       
عملیات‌های مختلف توسط مغز را پرسرعت‌تر می‌کند و باعث هوشمندی می‌شود. چربی
موجود در تخم‌مرغ برای عملکرد مغز ضروری است.

–       
ممکن است کلسترول خوب را زیاد کند.(تحقیقات دیگری{لینک} نشان
می‌دهد کلسترول خوب همیشه خوب نیست!)

–       
می‌تواند کلسترول بد شما را تغییر دهد. تبدیل LDL غلیظ به LDL
بزرگ می‌تواند به بهبود عملکرد قلب کمک کند.

–       
با خوردن تخم‌مرغ پروتئین بیشتری وارد بدن می‌کند.

–       
تخم‌مرغ کولین (ویتامین B4)
دارد.اغلب مردم کولین به‌اندازه کافی دریافت نمی‌کنند و این موضوع می‌تواند آسیب
کبدی و عضلانی را سبب شود. خوردن تخم‌مرغ می‌تواند مانع از وقوع چنین آسیبی به بدن
شود.

–       
با خوردن تخم‌مرغ پوست شما دربرابر آفتاب بهتر و بیشتر محافظت می‌شود. کاروتنوئیدها در
تخم‌مرغ علاوه بر کمک به بینایی به‌سلامت پوست نیز کمک می‌کند. برای مقابله با
سرطان پوست تخم‌مرغ بخورید.

–       
مانع از سندرم متابولیک می‌شود.مصرف
تخم‌مرغ در افراد 40 سال به بالا به مبارزه با سندرم متابولیک (سوخت‌وساز ناقص) کمک
می‌کند.

 

 

5656

 

گوشت قرمز منجمد وارداتی با چه قیمتی در بازار عرضه می‌شود؟

 با توجه به تعطیلات پایانی فصل تابستان و ازدیاد سفر، بازار گوشت قرمز با ثبات نسبی همراه است. در حال حاضر هر کیلو ران کامل گوسفندی منجمدوارداتی با قیمت ۳۷ هزار تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

قیمت گوشت منجمد وارداتی در بازار به شرح زیر است:

2323