شوخی هواداران استقلال با علی کریمی، حمید درخشان و پالرموی ایتالیا!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هواداران استقلال تصویری از دو مربی قبلی و فعلی پالر‌موی ایتالیا را منتشر کردند که در ماه های اخیر مدام جای هم را گرفته اند. استقلالی ها این جا به جایی ها را به ماجرای پارسال علی کریمی و حمید درخشان در نفت تهران تشبیه کرده اند.
41258

نامه رئیس سازمان نقشه برداری به ظریف درباره دریای خزر

مسعود شفیعی بر این اساس از آمادگی سازمان نقشه برداری کشور به منظور ارائه اطلاعات و خدمات فنی و علمی لازم به وزارت امورخارجه خبر داده است.

 این نامه با اشاره‎ به جایگاه و هویت قانونی سازمان نقشه برداری کشور به عنوان یک سازمان زیربنایی تحت نظر سازمان برنامه و بودجه آغاز شده و یادآور شده است که براساس قانون تأسیس این سازمان و همچنین ماده ۱۱ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور(مصوب سال ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی) کلیه فعالیت‌های مرتبط با نقشه برداری و اطلاعات مکانی، عکسبرداری هوایی، تهیه و تولید نقشه‌های پوششی و شهری در مقیاس‌های مختلف و نظارت بر آن در بخش غیرنظامی بر عهده سازمان نقشه برداری کشور است.

شفیعی با اشاره به اینکه سازمان نقشه برداری کشور وظایفی چون “عملیات آبنگاری (هیدروگرافی)، تهیه نقشه‎های دریایی پایش تراز دریا، پردازش و پیش بینی جزرومد، تعریف و ایجاد سطوح مبنای مسطحاتی و ارتفاعی، ایجاد شبکه‌های سراسری ژئودزی، ترازیابی دقیق، ثقل سنجی و ژئودینامیک، تهیه و به روزنگهداشتن نقشه های مبنایی و مورد نیاز کشور، طراحی و ایجاد سیستم های اطلاعات مکان (GIS)، استقرار زیرساخت داده‎های مکانی ملی(NSDI)، کنترل کیفی تمام فعالیت‌های حوزه اطلاعات مکانی در موسسات و بخش های دولتی و خصوصی طبق استانداردهای ملی و بین المللی” را بر عهده دارد، در این نامه نوشته است: سازمان نقشه برداری کشور با در اختیار داشتن شبکه ای از ایستگاه‎های پایش تراز آب در سواحل دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، ضمن تعیین مبنای ارتفاعی کشور، تغییرات تراز آب در شمال و جنوب کشور را به طور پیوسته مورد پایش قرار می‌دهد.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور در ادامه نامه خود به وزیر امور خارجه از کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر یاد کرده و به استناد اینکه در ماده یک این کنوانسیون به «نقشه های ناوبری دریایی منتشره توسط کشور روسیه» اشاره شده، نوشته است: لازم به ذکر است که سازمان نقشه برداری کشور در سه دهه گذشته، نقشه‎های متعددی از آب‎های جمهوری اسلامی ایران در سواحل شمال و جنوب کشور تهیه نموده است. به طوری که چارت‌های متعددی از آب‎های جنوب کشور به صورت بین المللی منتشر شده اند و در دریای خزر نیز علاوه بر تائید و انتشار چارت های نوشهر و فریدون کنار توسط IHO (سازمان بین المللی هیدروگرافی)، چارت‌های بنادر آستارا، انزلی، ترکمن و امیرآباد با مقیاس 1.25000 به همراه هفت چارت یک صد هزار پوششی خزر در آستانه تایید و انتشار است.

شفیعی همچنین با بیان اینکه در ادامه ماده یک کنوانسیون خزر به خط مبدا عادی به صورت میانگین چندین ساله -برابر منهای 28 متر از مبنای 1977 دریای بالتیک- اشاره شده، متذکر شده است: نقطه مبنای ارتفاعی کشور ایران هم اینک در ایستگاه بندر شهید رجایی و متعلق به سازمان نقشه برداری کشور است و صفر ارتفاعی کشور حاصل میانگین چندین ساله داده‌های همین ایستگاه بوده و مبنای عمق یابی چارت‌های دریایی شمال ایران، عدد منهای 27.5 بر اساس سیستم ارتفاعی کشورمان (1988 (IRHS است.

وی به استناد این موارد به وزیر امور خارجه یادآور شد که با توجه به مبنا و تعریف سیستم‎های ارتفاعی در نقشه‎های تدوین شده توسط ایران و روسیه، تفاوت‎هایی وجود دارد. از این رو بدیهی است که تعریف مبنای ارتفاعی در کنوانسیون فوق الاشاره (منهای ۲۸متر) کاملا در تعیین خطوط مبنا تاثیر گذار خواهد بود.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به اینکه موضوع یکسان سازی مبنای ارتفاعی در حوزه خزر و اهمیت آن قبلا در نشست کمیته هماهنگی هواشناسی- آبشناسی و مراقبت محیطی دریای خزر( ( CASPCOM و همچنین کمیته ژئوماتیک اکو مطرح شده ولی اجرا نشده، نوشته است: با این همه، سازمان نقشه برداری کشور در تلاش است تا با همکاری کشورهای همجوار حوزه خزر از طریق وزارت امور خارجه، اختلاف دو سیستم ارتفاعی را اندازه گیری نماید.

شفیعی در پایان نامه‎اش به ظریف، با تاکید بر اهمیت و حساسیت تعریف خطوط مبدا در آینده که ضرورت برخورداری از داده‎های مکانی و نقشه های دقیق از مناطق ساحلی را اجتناب ناپذیر می کند و همچنین نیاز به تعریف و تدقيق سطوح مبنای ارتفاعی و اختلاف بین آنها نوشته است: سازمان نقشه برداری کشور آمادگی خود را به منظور ارائه اطلاعات و خدمات فنی و علمی لازم به وزارت امورخارجه اعلام می دارد.

منبع: سازمان نقشه برداری کشور

49311

49311

جدیدترین شاهکار فوتبالی جوانترین وزیر کابینه! /عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ۴۸ ساعت پس از دربی  که مهمان ویژه اش آذری جهرمی وزیر ارتباطات و پسرش بودند و حضورشان حسابی جنجالی شد، او و همکارانش در وزارتخانه در دیداری دوستانه ۳ بر ۲ از تیم فوتبال خبرورزشی شکست خوردند.

آذری جهرمی البته در این بازی به رغم بازی با عینک هر دو گل تیمش را زده و ستاره تیمش بوده است.

41258

مشخصات فنی ساعت هوشمند هوآوی واچ جی تی

 

به گزارش خبرآنلاین، واچ جی تی مجهز به نمایشگر
1.4 اینچی امولد با رزولوشن 454 در 454 پیکسل است که درمجموع یک ساعت 46 میلی‌متری
را با ضخامت 10.4 میلی‌متر به کاربر می‌دهد.{لینک}

ضربان سنج، گام شمار و جی‌پی‌اس بخشی از
سنسورهای تعریف‌شده روی ساعت جدید است که البته ضد آب بوده و زیرآب نیز محاسبات
مربوط به شناگر را ثبت می‌کند.

با نرم‌افزار Firstbeat
سازگاری پیداکرده و در نقش مربی مجازی ظاهر می‌شود. همچنین با TruSleep خواب
کاربر را مدیریت می‌کند.

باتری ساعت 410 میلی‌آمپر ساعت تعریف‌شده که تا
14 روز بدون شارژ مجدد (7 روز با always on) کار می‌کند.با جی‌پی‌اس هم 20
ساعت کار می‌کند.

در کنار این ساعت، هوآوی دستبند هوشمند با نام Huawei Terra را
نیز ساخته که نمایشگر 0.95 اینچی امولد دارد و جی‌پی‌اس و ضربان سنج داشته و گفته می‌شود
ضد آب نیز هست و تا 14 روز باتری می‌دهد.

هوآوی قرار است هم‌زمان با رونمایی از میت 20 ،
میت 20 پرو و هدفون بی‌سیم freebuds
2 pro، این دو ساعت و دستبند هوشمند را
نیز رونمایی و به ترتیب به قیمت 275 دلار و 140 دلار راهی بازار کند.

 

5656

 

بهینه‌سازی مصرف هیدروژن

هیدروژن، یک منبع انرژی متراکم است که می‌توان آن را برای مدت‌های
طولانی ذخیره کرد و به مسافت‌های طولانی انتقال داد؛ در نتیجه، هیدروژن
می‌تواند انتخاب مناسبی برای پیل‌های سوختی و خودروهای پیل سوختی باشد.

از مزایای دیگر هیدروژن این است که می‌توان آن را با منابع انرژی
تجدیدپذیر تولید کرد و هنگامی که به عنوان سوخت استفاده شود، تنها محصول
جانبی آن، آب داغ خواهد بود و این چرخه، به طور کامل، خالی از دی‌اکسید
کربن است.

در حال حاضر، سالانه بیش از ۶۰۰ میلیارد متر مکعب هیدروژن در جهان به
مصرف می‌رسد اما تنها پنج درصد از آن، حاصل از شیوه برق‌کافت است.

“وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن” (METI)، در حال ارتقاء مصرف هیدروژن
است. این سازمان در بیانیه‌ای گفت: هدف از راهبرد پایه‌ای هیدروژن، صنعتی
شدن فناوری “انرژی به گاز” (P۲G) برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر اضافی است.

فناوری انرژی به گاز، انرژی الکتریکی را به سوخت گاز تبدیل می‌کند.
استفاده از هیدروژن در این فناوری، نه تنها به عملکرد متعادل کننده شبکه
نیاز دارد، بلکه باید در آن، از عملکرد بهینه سیستم هم استفاده شود.

شرکت‌های بسیاری، به حمایت از این پژوهش پرداخته‌اند تا استفاده از
انرژی تجدیدپذیر را در شبکه‌های الکتریکی بهبود بخشند. هدف از این پژوهش،
برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا و همچنین، درک یک سیستم کنترل جدید است که
موجب بهینه‌سازی تولید هیدروژن می‌شود.

سازمان پژوهش انرژی در فوکوشیما قصد دارد در سال ۲۰۲۰، یک سیستم تولید
انرژی مبتنی بر هیدروژن را راه‌اندازی کند. هدف این سازمان، تولید و ذخیره
هیدروژن تا ۹۰۰ تن در سال است و قصد دارد برای هماهنگی عملکرد کلی سیستم
انرژی هیدروژن، از یک سیستم کنترل جدید استفاده کند. این سیستم، در صورت
موفقیت می‌تواند هیدروژن را به شکل متراکم به نواحی گوناگون ژاپن برساند.

 

 

5656

دردهای عضلانی در دندان‌پزشکان

امروزه، اختلالات عضلانی اسکلتی از شایع‌ترین مشکلات جوامع بشری محسوب می‌شوند. آمار نشان می‌دهد که تقریباً ۲۵ درصد افراد، از دردهای جسمانی مرتبط با کار رنج می‌برند. از سویی دیگر، استرس شغلی نیز، امروزه ازجمله مشکلات جهانی است که یک‌چهارم افراد شاغل در محیط‌های کاری با آن روبرو هستند.

از میان اصناف، شاغلان بخش سلامت معمولاً استرس شغلی بیشتری را تجربه می‌کنند. در این میان، دندان‌پزشکی، حرفه سخت و خسته‌کننده‌ای است که اغلب، دندان‌پزشکان را در طی زمان، درگیر مشکلات ناشی از عوارض شغلی می‌کند.

به بیان پژوهشگران، دندان‌پزشکان، به‌طور بالقوه در معرض انواع مشکلات سلامتی ازجمله: خطرات شیمیایی (جیوه)، خطرات اشعه یونیزان، بیولوژیک و هپاتیت و ارگونومیک یا مشکلات عضلانی- اسکلتی هستند. ضعف تکنیک کاری و عدم آگاهی از علم ارگونومیک از علل اصلی این مشکلات است. وضعیتی که دندان‌پزشک هنگام کار به خود می‌گیرد، نیروی ثابت زیادی به گردن، شانه و مفصل شانه وارد می‌کند که در زمان طولانی ممکن است در سیستم عضلانی اسکلتی ناراحتی‌هایی ایجاد کند.

برای مطالعه دقیق‌تر این موضوع، پژوهشگرانی از دانشگاه علوم پزشکی البرز و مرکز مطالعات توسعه و آموزش دانشگاه علوم پزشکی قزوین، به بررسی شیوع دردهای عضلانی- اسکلتی و عوامل مرتبط با آن در دندان‌پزشکان پرداخته‌اند.

این پژوهش توصیفی بر روی ۱۳۱ نفر از دندان‌پزشکان زنجان انجام شده است. این افراد، پرسشنامه‌ای استاندارد را در خصوص استرس شغلی تکمیل کرده‌اند. علاوه بر این، محققان از نظرات متخصصین روانشناسی و فیزیوتراپی نیز در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کرده‌اند.

بنا بر نتایج به‌دست‌آمده از این پژوهش، شیوع حداقل یکی از دردهای عضلانی اسکلتی در بین حدوداً ۷۰ درصد از دندان‌پزشکان وجود داشت که شایع‌ترین ناحیه‌ها به ترتیب، شانه به میزان ۳۱ درصد، کمر به میزان ۲۴ و گردن به میزان ۲۱ درصد بود.

همچنین طبق این نتایج، حدود ۹۱ درصد افراد تحت مطالعه، استرس خود را، کم ارزیابی کردند و در بین چیزی نزدیک به ۹ درصد آن‌ها نیز، استرس، متوسط بود.

دکتر سمیرا بصیر شبستری، استادیار بیماری‌های دهان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز و همکاران او در این پژوهش، می‌گویند: «بر اساس نتایج پژوهش ما، در دندان‌پزشکان با سابقه کار بیشتر، اعتمادبه‌نفس، تسلط بر کار و مهارت دستی برای درمان‌های دندانپزشکی و همچنین تنظیم موقعیت نشستن و دید مناسب طی اعمال دندانپزشکی ارتقا می‌یابد زیرا طی سال‌های کاری، دندان‌پزشکان به‌مرور یاد می‌گیرند چگونه از آینه برای مشاهده حفره دهان بیمار برای دید غیرمستقیم استفاده کنند و چه وضعیتی حین کار به خود بگیرند که احساس درد کمتری داشته باشندوهمچنین آنها می‌آموزند که خود را با کلیه جوانب شغلشان تطابق دهند و بدانند چگونه در شرایط استرس‌زا عمل کنند».

آن‌ها اضافه می‌کنند: «بعلاوه از آنجائی‌که الگوهای کاری با سن تغییر می‌کند، تجربه و سابقه کاری بیشتر فرد منجر به اشتغال در ساعات کمتر می‌شود که نهایتاً به خودتنظیمی شغلی او کمک خواهد کرد.»

به اعتقاد دکتر بصیر شبستری و همکارانش: «البته، درد همیشه یک علت بدنی ندارد و هنگام تفسیر درد، باید آن را در یک قالب سایکوسوماتیک یا روانی-بدنی بررسی کرد. اگر درد دندان‌پزشکان تنها در وضعیت‌های غلط حین کار باشد، می‌بایست با افزایش سال‌ها و ساعت کاری، شیوع درد در آن‌ها افزایش یابد. ولی در مطالعه حاضر شدت استرس دندان‌پزشکان در حد پائین و متوسط بود و هیچ‌کدام از دندان‌پزشکان استرس باشدت بالا را گزارش نکردند».

 

5656

چرا وزن ثابت می‌ماند؟/ ۲۰ دلیل رایجی که نمی‌گذارد وزن کم کنید

وقتی وزن کم می‌کنید، بدن‌تان مقاومت می‌کند. شاید بتوانید در ابتدا بدون تلاش بسیار، مقدار زیادی وزن کم کنید، اما پس از مدتی ممکن است روند کاهش وزن‌ کُند یا کاملا متوقف شود. در این مقاله فهرستی از ۲۰ دلیل رایج برای ایست وزنی شما مطرح می‌کنیم. همچنین شما را با نکاتی کاربردی درمورد غلبه بر ایست وزنی و ازسرگرفتن روند کاهش وزن‌تان آشنا می‌کنیم.

۱. شاید بدون آنکه متوجه باشید، در حال کم‌کردن وزن هستید

اگر فکر می‌کنید که کاهش وزن‌تان متوقف شده است، بلافاصله وحشت نکنید. گاهی اوقات ممکن است عقربه‌ی ترازو برای چند روز (یا حتی چند هفته) از جایش تکان نخورد، اما این بدان معنا نیست که شما چربی از دست نمی‌دهید. وزن بدن ممکن است تا چندصد گرم نوسان داشته باشد. این مسئله به غذاهایی بستگی دارد که می‌خورید. هورمون‌ها نیز می‌توانند بر مقدار آبی که بدن‌تان نگه می‌دارد، تأثیر زیادی بگذارند، به‌خصوص در خانم‌ها.

همچنین ممکن است هم‌زمان با ازدست‌دادن چربی، عضله اضافه کنید؛ مخصوصا اگر به‌تازگی ورزش را شروع کرده باشید، احتمال افزایش میزان عضله‌تان بیشتر است. این مسئله به‌نفع شماست، چون چیزی که واقعا می‌خواهید این است که چربی بدن‌تان کاهش پیدا کند، نه اینکه فقط وزن کم کنید. بهتر است از ابزار دیگری به‌جز ترازو برای ارزیابی میزان پیشرفت‌تان استفاده کنید، به‌عنوان‌مثال دور کمرتان را اندازه بگیرید یا ماهی یک بار، درصد چربی بدن‌تان را محاسبه کنید.

همچنین دقت‌کردن به اینکه لباس‌ها‌ی‌تان چطور روی بدن‌تان می‌نشینند و اینکه در آینه چطور به‌نظر می‌رسید، ممکن است بسیار مؤثر باشد. در اکثر موارد، احتمالا نیازی نیست نگران چیزی باشید، مگر آنکه وزن‌تان حداقل برای ۱ تا ۲ هفته در یک نقطه ثابت مانده باشد.

۲. بر خوردنی‌های‌تان نظارت نمی‌کنید

اگر سعی می‌کنید وزن کم کنید، باید حواس‌تان به چیزهایی که می‌خورید، باشد. بسیاری از مردم نمی‌دانند واقعا چقدر غذا می‌خورند. مطالعات نشان می‌دهد نظارت بر رژیم غذایی‌ به کاهش وزن کمک می‌کند. کسانی که هر روز غذاهای مصرفی‌شان را یادداشت می‌کنند یا از وعده‌های غذایی‌شان عکس می‌گیرند، نسبت‌به سایر افراد، وزن بیشتری از دست می‌دهند.

۳. پروتئین کافی مصرف نمی‌کنید

پروتئین، مهم‌ترین ماده‌ی غذایی برای کاهش وزن است. اختصاص‌دادن ۲۵ تا ۳۰درصد از کالری مصرفی‌تان به پروتئین می‌تواند متابولیسم شما را حدود ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز افزایش دهد و باعث شود خودبه‌خود در هر روز چندصد کالری کمتر غذا بخورید. همچنین می‌تواند هوس‌های غذایی و میل به خوردن هله‌هوله را به‌طور قابل‌توجهی در شما کاهش دهد. این امر تا حد زیادی به تأثیرات پروتئین روی هورمون‌های تنظیم‌کننده‌ی اشتها مانند گرلین مربوط می‌شود.

صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی برای مصرف پروتئین است. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که صبحانه‌ی پُرپروتئین مصرف می‌کنند، کمتر گرسنه می‌شوند و در طول روز کمتر هوس می‌کنند به‌سراغ هله‌هوله بروند. مصرف پروتئین بالا به جلوگیری از کُندشدن متابولیسم نیز کمک می‌کند. کُندی متابولیسم عارضه‌ی جانبی شایعی در طول کاهش وزن است. همچنین از افزایش مجدد وزن جلوگیری می‌کند.

۴. کالری بیش‌ازحد مصرف می‌کنید

درصد زیادی از افرادی که در ازدست‌دادن وزن مشکل دارند، درحقیقت کالری بیش‌ازحد مصرف می‌کنند. ممکن است فکر کنید این مسئله شامل حال شما نمی‌شود، اما مطالعات نشان می‌دهد افراد معمولا کالری مصرفی‌شان را کمتر از میزان واقعی تخمین می‌زنند. اگر وزن کم نمی‌کنید، باید برای مدتی غذاهای‌تان را وزن کنید و کالری‌های مصرفی‌تان را زیر نظر بگیرید. برای این کار می‌توانید از شمارنده‌های کالری آنلاین یا نرم‌افزارهای محاسبه‌ی کالری استفاده کنید.

اگر سعی دارید به هدف تغذیه‌ای خاصی دست پیدا کنید، مثلا دریافت ۳۰درصد از کالری‌های‌تان از پروتئین، باز هم مهم است که کالری‌های‌ مصرفی‌تان را بررسی کنید. اگر این کار را به‌درستی انجام ندهید، دستیابی به این هدف تقریبا غیرممکن است.

البته لازم نیست در بقیه‌ی عمرتان همیشه کالری‌ها را بشمارید و غذاهای‌تان را وزن کنید؛ فقط کافی است این کار را هر چند ماه یک بار به‌مدت چند روز انجام دهید تا متوجه شوید چقدر باید غذا بخورید.

۵. غذاهای کامل نمی‌خورید

کیفیت غذا درست به‌اندازه‌ی کمیت آن مهم است. خوردن غذاهای سالم می‌تواند سلامت‌تان را بهبود ببخشد و به تنظیم اشتهای شما کمک کند. مواد غذایی سالم و کامل معمولا بیشتر از غذاهای فراوری‌شده، شما را سیر می‌کنند.‌ به‌یاد داشته باشید بسیاری از غذاهای فراوری‌شده‌ای که برچسب «غذاهای سالم» دارند، واقعا سالم نیستند. تاحدامکان از غذاهای کاملی استفاده کنید که فاقد موادافزودنی هستند (میوه‌ها، سبزیجات، حبوبات و …) .

۶.وزنه نمی‌زنید

یکی از کارهای بسیار مهمی که می‌توانید هنگام ازدست‌دادن وزن انجام دهید، انجام یکی از انواع تمرین‌های مقاومتی مانند بلندکردن وزنه است. این کار به شما کمک می‌کند توده‌ی عضلانی باارزش‌تان را که در صورت ورزش‌نکردن به‌همراه چربی بدن سوزانده می‌شود، حفظ کنید. بلندکردن وزنه از کُندشدن سوخت‌و‌ساز بدن شما جلوگیری خواهد کرد و باعث می‌شود عضلاتی که در زیر چربی‌های شما قرار دارند، بهتر و قوی‌تر به‌نظر برسند. با کم‌کردن مقدار زیادی وزن، عضلات زیر چربی‌ها آشکار خواهند شد. مطمئنا دوست ندارید که عضلات ضعیف و کوچک‌تان را به‌نمایش بگذارید.

۷. پرخوری می‌کنید، حتی در غذاهای سالم

پرخوری یکی از عوارض جانبی شایع هنگام رژیم‌گرفتن است. پرخوری یعنی خوردن سریع مقدار زیادی غذا که اغلب بسیار بیشتر از نیازهای بدن شماست. بسیاری از رژیم‌گیرندگان با این مشکلِ تقریبا بزرگ دست‌به‌گریبان‌اند. برخی از این افراد در خوردن هله‌هوله و برخی در مصرف غذاهای تقریبا سالم ازجمله آجیل، کره‌ی مغزها (بادام‌زمینی، پسته و …)،شکلات تلخ، پنیر و… زیاده‌روی می‌کنند. یادتان باشد حتی غذاهای کاملا سالم نیز کالری دارند و بسته‌به حجم، تنها یک بار پرخوری ممکن است زحمات یک هفته رژیم‌گرفتن را هدر دهد.

۸. تمرینات قلبی‌عروقی (کاردیو) انجام نمی‌دهید

دویدن، پیاده‌روی سریع، شنا و… جزء تمرینات کاردیو هستند. کاردیو در سال‌های اخیر به‌دلایل عجیب‌وغریبی شهرت بدی پیدا کرده است، بااین‌حال یکی از راه‌های بسیار مؤثر برای بهبود سلامت‌تان است. همچنین در سوزاندن چربی شکم بسیار مؤثر است. این چربی درواقع همان چربی احشایی مضری است که دور اندام‌ها جمع و باعث بیماری می‌شود.

۹. همچنان از نوشیدنی‌های قنددار استفاده می‌کنید

نوشیدنی‌های شیرین، چاق‌کننده‌ترین اقلام در رژیم‌های غذایی‌اند و شما حتی با کم‌کردن سایر غذاهای مصرفی‌تان نیز نمی‌توانید کالری بالای این نوشیدنی‌های شیرین را جبران کنید. این مسئله فقط درمورد نوشیدنی‌های شیرینی مانند نوشابه( می‌توانید با مضرات نوشابه آشنا شوید) و دلستر صدق نمی‌کند، بلکه شامل نوشیدنی‌های سالم‌تری مانند آب‌های ویتامینه که سرشار از شکرند نیز می شود. حتی آب ‌میوه‌ها هم مشکل‌سازند و نباید مقادیر زیادی از آنها مصرف کرد. یک لیوان آب‌میوه ممکن است به‌اندازه‌ی چند میوه‌ی کامل، قند داشته باشد.

۱۰. خوب نمی‌خوابید

خواب خوب، یکی از نکات بسیار مهمی است که باید برای سلامت جسمی و روحی و همچنین کاهش وز‌ن‌تان در نظر بگیرید. مطالعات نشان می‌دهد خواب بی‌کیفیت یکی از عوامل بسیار اثرگذار در افزایش خطر چاقی است. احتمال دچارشدن به چاقی در میان بزرگ‌سالانی که خواب بی‌کیفیت دارند، ۵۵درصدبیشتر است. این رقم در کودکان به ۸۹درصد می‌رسد.

۱۱. مصرف کربوهیدرات‌ها را کاهش نمی‌دهید

اگر باید وزن زیادی از دست بدهید یا اگر مشکلات متابولیکی مانند دیابت نوع ۲ یا پیش‌دیابت دارید، آنگاه ممکن است لازم باشد رژیم غذایی کم‌کربوهیدرات بگیرید. در پژوهش‌های کوتاه‌مدت مشخص شده است کاهش وزن ناشی از این نوع رژیم غذایی، ۲ تا ۳ برابر کاهش وزن مربوط به رژیم غذایی «کم‌چرب» استانداردی است که اغلب توصیه می شود. همچنین رژیم غذایی کم‌کربوهیدرات به بهبود بسیاری از نشانگرهای متابولیکی مانند تری‌گلیسیرید، کلسترول HDL و قند خون منجر می‌شود.

۱۲. به‌دفعات زیادی غذا می‌خورید

این باور غلطی است که برای افزایش متابولیسم و کاهش وزن باید در طول روز چندین وعده‌ی غذایی کوچک خورد. درواقع پژوهش‌ها نشان می‌دهند تعداد وعده‌های غذایی روی چربی‌سوزی یا کاهش وزن اثری ندارد یا اثر بسیار ناچیزی دارد. همچنین بسیار دشوار است که در تمام طول روز در حال آماده‌کردن و خوردن غذا باشید. این کار باعث می شود تغذیه‌ی سالم بسیار پیچیده‌تر شود.

در مقابل، روش بسیار مؤثری برای کاهش وزن وجود دارد که «روزه‌داری متناوب» نام دارد و شامل غذانخوردن برای دوره‌های زمانی طولانی (۱۵تا۲۴ ساعت یا بیشتر) است.

۱۳. آب کافی نمی‌نوشید

نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می‌کند. در پژوهشی ۱۲هفته‌ای درمورد کاهش وزن مشخص شد افرادی که ۳۰ دقیقه قبل از وعده‌های غذایی‌شان حدود نیم لیتر آب می‌نوشند، ۴۴درصد بیشتر وزن کم می‌کنند. همچنین ثابت شده است نوشیدن آب ممکن است مقدار کالری‌های سوزانده‌شده را در مدت ۱٫۵ ساعت، حدود ۲۴تا۳۰درصد افزایش دهد.

۱۴. الکل مصرف می‌کنید

این هم دلیل دیگری برای مصرف‌نکردن الکل: هر گرم الکل حدود ۷ کالری دارد که بسیار بالاست. مصرف الکل علاوه‌بر معایب بی‌شماری که دارد، باعث چاقی و بالارفتن سایز کمر شما نیز می‌شود. پس اگر می‌خواهید وزن کم کنید، دور آن را خط بکشید.

۱۵. غذاخوردن‌تان آگاهانه نیست

شاید تکنیک غذاخوردنِ آگاهانه یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند کاهش وزن در دنیا باشد. این تکنیک شامل کُندکردن سرعت خوردن، غذاخوردن بدون حواس‌پرتی، مزه‌کردن و لذت‌بردن از هر لقمه و درعین‌حال گوش‌دادن به سیگنال‌هایی است که می‌گویند سیر شده‌اید. پژوهش‌های متعدد نشان داده‌اند که غذاخوردنِ آگاهانه ممکن است به کاهش وزن قابل‌توجهی منجر شود و تعداد دفعات پرخوری را کاهش دهد.

۱۶. مشکل پزشکی خاصی دارید که کاهش وزن را سخت‌تر می‌کند

برخی مشکلات پزشکی می‌توانند باعث افزایش وزن شوند و پایین‌آمدن وزن را بسیار سخت‌تر کنند. برخی از این مشکلات عبارت‌اند از: کم‌کاری تیروئید، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک و آپنه‌ی خواب. بعضی داروها نیز می‌توانند کاهش وزن را دشوارتر کنند یا حتی باعث افزایش وزن شوند. اگر فکر می‌کنید ممکن است یکی از موارد بالا شامل حال شما شود، با پزشک‌تان مشورت کنید.

۱۷. به هله‌هوله معتادید

براساس پژوهشی در سال ۲۰۱۴، حدود ۱۹٫۹درصد از مردم، واجد معیارهای لازم برای اعتیاد به مواد غذایی هستند. وابستگی چنین افرادی به هله‌هوله‌ها درست به‌اندازه‌ی وابستگی معتادان به موادمخدر است. اگر به هله‌هوله معتاد باشید، آنگاه کاهش مصرف آنها یا تغییر رژیم غذایی‌تان ممکن است کاملا غیرممکن به‌نظر برسد. بنابراین بهتر است از افراد آگاه کمک بگیرید.

۱۸. برای مدت بسیار طولانی به خودتان گرسنگی داده‌اید

شاید رژیم‌گرفتن برای مدت بسیار طولانی ایده‌ی خوبی نباشد. اگر پس از چندین ماه ازدست‌دادن وزن، روند کاهش وزن‌تان متوقف شده است، شاید وقت آن باشد که به بدن‌تان استراحت بدهید. کالری مصرفی‌تان را حدود ۱۰۰تا۲۰۰ کالری در روز افزایش دهید، بیشتر بخوابید و وزنه بزنید تا قوی‌تر شوید و عضله‌سازی کنید. سعی کنید ۱تا۲ ماه قبل از اینکه مجددا برای کاهش وزن تلاش کنید، سطوح چربی بدن‌تان را ثابت نگه دارید.

۱۹. انتظارات شما غیرواقع‌بینانه‌اند

روند کاهش وزن معمولا بسیار کندتر از آن چیزی است که اکثر مردم می‌خواهند. اغلب اوقات کاهش وزن در ابتدا بسیار سریع اتفاق می‌افتد، اما تعداد بسیار کمی از مردم می‌توانند به کاهش وزن بیش از ۰٫۵تا۱ کیلوگرم در هفته ادامه دهند. مشکل عمده‌ی دیگر این است که انتظارات بسیاری از مردم از نتایج رژیم‌های غذایی سالم و ورزش، تا حد زیادی غیرواقع‌بینانه است.

حقیقت این است که همه نمی‌توانند شبیه ورزش‌کاران حرفه‌ای یا بدن‌سازان به‌نظر برسند. عکس‌هایی که شما در مجلات و جاهای دیگر می‌بینید، اغلب با استفاده از فتوشاپ دست‌کاری شده‌اند، یعنی هیچ‌کس واقعا این شکلی نیست. اگر پیش‌ازاین مقداری وزن کم کرده‌اید و احساس خوبی درمورد خودتان دارید اما حالا وزن‌تان ثابت مانده است و پایین نمی‌آید، شاید باید بدن‌تان را همان‌طور که هست، بپذیرید.

گاهی اوقات وزن شما پس از رسیدن به نقطه‌‌ای خاص که بدن‌تان در آن احساس راحتی می‌کند، دیگر کاهش نمی‌یابد و ثابت می‌ماند. در این شرایط تلاش‌کردن برای پایین‌ترآوردن وزن‌، ارزشش را ندارد و حتی ممکن است برای شما غیرممکن باشد.

۲۰. بیش‌ازحد روی رژیم‌گرفتن تمرکز می‌کنید

رژیم‌ها تقریبا هرگز در درازمدت مؤثر نیستند و اتفاقا پژوهش‌ها نشان می‌دهند افرادی که رژیم می‌گیرند، به‌مرور زمان وزن بیشتری اضافه می‌کنند. پس بهتر است طرز فکرتان درباره‌ی رژیم را عوض کنید و سعی کنید هدف اصلی‌تان این باشد که به فردی شادتر، سالم‌تر و متناسب‌تر تبدیل شوید. به‌جای محروم‌کردن بدن‌تان، روی رساندن مواد مغذی به آن تمرکز کنید و مطمئن باشید با این کار می‌توانید به‌طور طبیعی وزن کم کنید.

۴۲۲۳۸

رونمایی از گوشی ۴ دوربینه شائومی ردمی نوت ۶/ عکس

به گزارش خبرآنلاین، این گوشی که فعلاً در
تایلند به فروش می‌رسد مجهز به نمایشگر 6.26 اینچی با رزولوشن 2280 در 1080 پیکسل
است که شکاف بالای اسکرین زیبایی خاصی بدان بخشیده و نسبت نمایشگر به بدنه 19:9 تعریف‌شده
است.{
لینک}

مانند گوشی ردمی نوت 5 پرو از پردازنده اسنپ
دراگون 636 با 4 گیگ رم و 64 گیگ حافظه داخلی استفاده‌شده است.

این اولین بار است که شائومی دو دوربین در جلو و
دو دوربین در عقب یک گوشی تعبیه می‌کند. دو لنز 12 مگاپیکسلی به‌عنوان دوربین اصلی
و 5 مگاپیکسلی در عقب قابل‌ذکر است. در جلو نیز یک 20 مگاپیکسلی و یک 2 مگاپیکسلی
را شاهد هستیم.

اما نکته مهم تجهیزات هوش مصنوعی روی دوربین است
که مثلاً با AI Portrate 2.0 می‌توان سلفی خیلی خوبی گرفت و یا دوربین می‌تواند به‌طور خودکار صحنه را
تشخیص داده و مطابق با آن عکاسی کند. در این میان 206 صحنه در 27 دسته‌بندی تصویری
جای گرفته‌اند.

باتری 4000 میلی‌آمپر ساعت و نیز اندروید 8.1 اوریو
نیز روی این گوشی نصب‌شده است.

قیمت این گوشی 6990 بات تایلند است.

5656

 

از پاسخ سریع روحانی به پیشنهاد ترامپ تا جزییات حرف‌های علی پروین در بازداشتگاه/ پربازدیدهای ۴ مهر

در سرویس سیاست، شیشه جلوی روحانی در هنگام سخنرانی سازمان ملل برای چیست؟ در صدر اخبار نشست. نقل قولی از هدایت‌الله خادمی با عنوان آن‌هایی که با من بودند ماهی ۴۵ میلیون می گیرند هم مورد توجه قرار گرفت. کاربران همچنین صحبت‌های امیر محبیان که گفته حکومت سربه‌سر مردم نگذارد را خواندند.

در سرویس اقتصاد، پاسخ وزارت نفت به نماینده نجومی‌بگیر خواندنی شد. تقاضا برای خرید دلار ۱۷ هزار تومانی دیگر خبری بود که کاربران روی آن کلیک کردند. قیمت آپارتمان‌های فروش رفته ۵۰-۶۰ متری در تهران نیز پرکلیک شد.

در سرویس فرهنگ، پست نوید محمدزاده درباره بازیگر زن سرشناس هالیوود توجه کاربران زیادی را جلب کرد. فیلمی از حادثه وحشتناک سوختن ۳۱ بازیگر سر صحنه فیلمبرداری نیز کلیک زیادی خورد. همچنین واکنش ها به درگذشت یدالله صمدی ادامه داشت و کاربران پست احساسی شهاب حسینی برای این کارگردان را خواندند.

در سرویس جامعه، اولین واکنش وزیر بهداشت به شوخی‌اش با یکی از مراجعان مردمی مورد توجه قرار گرفت. دستور محرومیت دانشجویان دکتری از سوی حراست دانشگاه آزاد دیگر پربیننده این سرویس بود. تحلیل زبان بدن ترامپ در سازمان ملل توسط یک کارشناس هم دیده شد.

در سرویس بین‌الملل، پاسخ سریع روحانی به پیشنهاد ترامپ خبر پربازدیدی شد. واکنش ایران به ادعای واهی رئیس‌جمهور آرژانتین دیگر خبری بود که کاربران روی آن کلیک کردند. یک زن معترض سخنان پمپئو علیه ایران را به چالش کشید نیز مورد توجه قرار گرفت.

در سرویس ورزش، شوخی دردسرساز شفر با پرسپولیس! توجه کاربران را در پی داشت. جزییات حرف‌های علی پروین در بازداشتگاه! دیگر پرکلیک این سرویس بود. خاطره جنجالی و ناگفته از دربی سال ۷۳ هم بیننده زیادی داشت.

57244