چطور با ناشنوایان ارتباط برقرار کنیم؟

در اطراف ما افرادی هستند که یا مشکل شنوایی دارند و یا کاملا ناشنوا هستند. به همین دلیل احتمالا پیش آمده که قصد برقرار کردن ارتباط با این افراد را داشته‌ایم، اما چون زبان آنها را نمیدانیم از برقراری ارتباط باز مانده ایم. وقتی نمیدانیم چطور بدون زبان اشاره با افراد ناشنوا یا کم شنوا ارتباط برقرار کنیم، ممکن است اوضاع را بدتر کرده و کار را برای خود و طرف مقابلمان سختتر کنیم. اگر می‌خواهید با یک فرد ناشنوا ارتباط برقرار کنید فقط کافی‌ست کارهایی را که در ادامه می‌خوانید، انجام دهید. اما قبل از آن بدنیست بدانید که ناشنوایان همه حس‌ها و ادراک افراد قادر به تکلم را دارند. این افراد در بسیاری از زمینه‌ها از افراد سالم نیز توانمندتر هستند با این حال نکات و روش‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با اتکا به آن‌ها با افرادی که  که قادر به شنیدن نیستند ارتباط برقرار کنید.

اول از هر چیزی  باید اجازه دهید تا آنها مکالمه را رهبری کنند. همه افراد ناشنوا و کم شنوا مهارت لب خوانی کردن را ندارند، پس تصمیم گیری درمورد بهترین روش برقراری ارتباط را به خود فرد ناشنوا محوّل کنید، آنها روی این موضوع کاملاً تسلط دارند. به یاد داشته باشید که شاید این اولین بار است که شما با فرد ناشنوایی ارتباط برقرار می کنید اما آنها هر روز با افراد شنوا در تعاملند.

در ارتباط با افراد ناشنوا، به راحتی با آن‌ها مکالمه کنید.  دهانتان را نپوشانید و فریاد هم نزنید، آموزش‌هایی که به افراد ناشنوا داده‌اند نشان می‌دهد که بسیاری از ناشنوایان لب‌خوانی می‌کنند و به راحتی حرفهای افراد را متوجه می‌شوند. نکته بعدی اینکه در یک زمان چند نفر با هم صحبت نکنید. برای حرف زدن در جمع نوبت بگیرید تا فرد ناشنوای جمع به سختی نیفتد.

زمانی که شروع به صحبت می‌کنید کلمات را خیلی شمرده تلفظ نکنید، در حرکت لب هایتان اغراق نکنید، و مِن مِن نکنید. همه این موارد باعث می‌شوند لب خوانی سخت شود. سعی کنید به آهستگی سخن بگویید.

اگر نور کم باشد و یا خاموشی باشد آن را رفع کنید. مطمئن شوید صورت شما در سایه قرار ندارد و چراغ یا آفتاب در چشم آن ‌ها نیفتاده است. توجه کنید لب‌خوانی در این افراد بسیار مهم است و با اختلال در آن ارتباطشان هم مختل می‌شود.

در هنگام صحبت با یک فرد ناشنوا، ممکن است او همه حرف‌های شما را متوجه نشود، پس آمادگی داشته باشید تا بعضی از چیزهایی را که گفته‌اید دوباره تکرار کنید.

ممکن است هر روز با افرادی که دچار اختلال شنوایی هستند برخورد نداشته باشید اما باز هم دانستن برخی از علامت های زبان اشاره می تواند برایتان مفید باشد. می‌توانید این علائم را از ویدئوهای آموزشی آنلاین فرا بگیرید. عبارت هایی مثل “سلام”، “آیا شما ناشنوا هستید؟ ”، “بله”، و “خیر” می توانند مفید باشند.

 مهم‌ترین نکته در مواجهه با افراد ناشنوا این است که آن‌ها را درک کنید و اگر لازم است با خونسردی حرف خود را چندین بار تکرار کنید. اگر چند بار گفتید و متوجه نشدند، برای آنان بنویسید و به آن‌ها اهمیت بدهید.

سود صنعت داخلی پوشاک چقدر است؟

تحریم، افزایش قیمت ارز و بسته شدن درهای واردات و قاچاق طی یکی دو سال اخیر برای برخی صنایع کشور به ویژه  صنعت نساجی و پوشاک فرصت بی نظیری را برای حمایت از تولید داخل و سرپا شدن این صنعت کهنه و خسته ایجاد کرد به طوری که از بهمن ماه سال گذشته با اعمال مرحله اول برخورد با برندهای محرز پوشاک قاچاق در سطح عرضه، بازار شاهد عزم جدی تولیدکننده داخلی برای تأمین نیاز مشتریان بود به نحوی که برندهای مطرح پوشاک داخلی با افزایش تولید باعث شدند تا بازار شب عید ۹۸ شاهد هیچگونه خللی در تامین پوشاک مردم نباشد.

اما با گذشت زمان امروز واحدهای تولیدی صنعت پوشاک که سهم زیادی از بازار داخلی را کسب کرده اند، هنوز تشنه مواد اولیه هستند تا چرخ فعالیت خود را توسعه دهند و حتی به صادرات محصولات هم فکر کنند. 

این روزها تولیدکنندگان پوشاک خسته از شرایط کسب و کار داخلی معتقدند، صنعت نساجی الان بهترین فرصت ممکن را برای توسعه و پیشرفت دارد اما عدم حمایت دولت عاملی شده تا واحدهای تولیدی از تمام ظرفیت خود استفاده نکرده و همچنان بخشی از نیاز بازار در اختیار محصولات وارداتی قرار گیرد.

در این شرایط قاچاقچیان پوشاک هم درصدند تا با کاهش برخوردها مجدداً فعالیت خود را از سر بگیرند. به اعتقاد برخی تولیدکنندگان پوشاک طرح های ضربتی مقابله با قاچاق مانند بسیاری از طرح‌های دیگر مقطعی بوده و به مرور فراموش خواهد شد. 

  

 رضا نقشین یک تولیدکننده روسری با انتقاد از این‌که نباید مواد اولیه واحدهای تولیدی درگیر تعرفه و مسائل گمرکی قرار گیرد، گفت: امروز مشکل اساسی ما کمبود نقدینگی و نبود مواد اولیه است. وقتی واحد تولیدی نقدینگی کافی در اختیار نداشته باشد به‌طور حتم نمی‌تواند مواد اولیه مورد نیاز خود را آن هم با ارز آزاد تهیه کند.

وی با بیان این‌که حدود ۹۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولید روسری از محل واردات تأمین می‌شود، گفت: حجم استفاده از مواد اولیه و قیمت‌ بالای آن باعث شده تا تولید این مواد در داخل کشور توجیه‌پذیر نباشد، البته این را باید توجه داشت که مواد اولیه وارداتی در مقایسه با داخلی‌ها کیفیت مناسب‌تری دارند.

افتخاری عضو انجمن پوشاک نیز در همین ارتباط با اشاره به این که در سال رونق تولید اقدام قابل توجهی برای کمک به صنایع مختلف کشور از جمله صنعت پوشاک از سوی مسئولین صورت نگرفته است، اظهار داشت: واحدها به شدت با کمبود مواد اولیه روبرو هستند به نحوی که در ۴۰ سال گذشته چالش امروز کمبود مواد اولیه برای صنایع کشور سابقه نداشته است.

وی با اعلام این که تولیدکنندگان پوشاک، مواد اولیه از جمله نخ برای چرخه فعالیت اولیه خود ندارند، افزود: اغلب مواد اولیه در گیرودار واسطه‌ها قرار گرفته و تولید کنندگان مجبور هستند با پرداخت هزینه‌های بسیار بالا مواد اولیه را تهیه و اقدام به تولید محصول کند.

 وی در ادامه با بیان این که پیش از این با وجود اعمال تحریم‌ها بخش خصوصی از طریق میانبرهای خاص خود جا به جایی ارز را انجام و مواد اولیه مورد نیاز خود را تهیه می‌کرد، اظهار داشت: امروز با محدودیت‌های داخلی، بخش خصوصی حتی نمی‌تواند با ارز آزاد مواد مورد نیاز خود را تهیه کند. علاوه بر این دولت تمرکز خود را به تامین درآمد از طریق فشار مالیاتی و گمرکات کرده است.

*۹۰ درصد دکمه های لباس وارداتی است/ لایی پارچه برای دوخت لباس نداریم

وی با تاکید بر این که دولت می‌توانست در شرایط فعلی با حمایت از تولید کنندگان داخلی بستر لازم را برای توسعه آنها به کار گیرد، گفت: تحریم خارجی همیشه یک شرایط مناسبی را برای پیشرفت تولید کننده داخلی فراهم آورده است، اما در شرایط فعلی تحریم‌های داخلی امکان فعالیت را از تولید کننده داخلی گرفته است. به نوعی همه تصمیم‌ها سیاسی شده و کسی توجهی به رفع مشکلات تولیدکنندگان ندارد.

این عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان این که جالب اینجاست ما برای تولید محصول با کمبود لایی پارچه مواجه هستیم، گفت: در گردباف ۹۰ درصد مواد اولیه از داخل کشور و در پنبه و نخ ما ۷۰ درصد نیازمند واردات هستیم. علاوه بر این در پارچه‌های تخت نیز به دلیل عدم سرمایه‌گذاری در این حوزه ۷۰ درصد وابسته به واردات شده‌ایم. جالب اینجاست ما ۹۰ درصد دکمه‌های کشور را از چین وارد می‌کنیم.

به اعتقاد تولیدکنندگان پوشاک، امروز طلایی ترین شرایط برای توسعه صنعت پوشاک است زیرا بازار تشنه کالا است و با افزایش نرخ ارز واردات کالا به صرفه نیست. اما نبود مواد اولیه عاملی شده تا سهم تولیدکننده داخلی در بازار افزایش پیدا نکند و آنها نتوانند از تمام ظرفیت خود استفاده کنند. در این شرایط طبیعی است که قاچاقچیان و واردکنندگان خلا های بازار را شناسایی کرده و به روش های خاص محصولات خود را در بازار به فروش برسانند.

احتمال برکناری جانسون از سوی ملکه انگلیس

«دومینیک گریو» رئیس کمیته با نفوذ پارلمانی امنیت انگلیس در گفت و گو با شبکه خبری اسکای عنوان کرد: اگر جانسون از اجرای لایحه پارلمان تمرد کند به دادگاه کشیده و به او حکم می شود تا رای پارلمان را اجرا کند. اگر بازهم تمرد کند ظرف ۵ دقیقه از کار برکنار می شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا او از سوی ملکه برکنار می شود، گفت: « بله، اگر بخواهد به این رفتار کاملا مسخره‌اش ادامه بدهد، این احتمال وجود دارد.»

گریو یکی از ۲۱ نماینده حزب حاکم محافظه کار بود که چندی پیش به دلیل اختلاف نظر با بوریس جانسون درباره نحوه‌ی اجرای برگزیت از عضویت در این حزب اخراج شد. بر همین اساس حزب حاکم محافظه کار حتی با ائتلاف حزب دمکراتیک ایرلند شمالی اکثریت قاطع کرسی های پارلمان را در اختیار نداشته و در وضعیت شکننده ای قرار دارد.

نمایندگان مجلس انگلیس ماه گذشته به لایحه ای رای دادند که اگر نخست وزیر تا ۱۹ اکتبر یعنی ۱۲ روز مانده به اجرای برگزیت، به توافق نرسد، مهلت عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا را تمدید کند.

با این حال جانسون می گوید که هدف او برگزیت بی توافق نیست اما اگر این اتفاق هم افتد دولت او همه اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده است.

او دیروز در گفت وگو با شبکه بی‌بی‌سی تصریح کرد؛ ترجیح می دهم در «خندق بلا بمیرم» ولی با تاخیر درخواست برگزیت تا پایان ماه اکتبر (مهر) موافقت نخواهم کرد.

دومینیک گریو معتقد است نخست وزیری که پایان ماه اکتبر سر کار خواهد بود کسی است که بخواهد مهلت برگزیت را تمدید کند. او گفت: حتی اگر جانسون با اتحادیه اروپا به توافق برسد باز هم بایستی لایحه تمدید برگزیت را اجرا کند تا توافق به دست آمده در پارلمان به تصویب برسد.         

انگلیس حدود یک ماه دیگر مهلت دارد تا درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به توافق رسیده یا بدون توافق این اتحادیه را ترک کند. ساجد جاوید وزیر دارایی انگلیس که برای شرکت در اجلاس سالانه حزب محافظه کار به منچستر سفر کرده،  امروز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: “قانونی که پارلمان تصویب کرده شرایط را دشوارتر کرده است. اما به صراحت اعلام کرده‌ایم که سیاست ما هیچ تغییری نکرده و ۳۱ اکتبر (۹ آبان) اتحادیه اروپا را ترک خواهیم کرد.”

310 310

پایان کار ملی پوشان ایران در مسابقات اسکی روی آب قهرمانی آسیا

به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزشی، در این رقابتها امیرحسین ماهیگیر در ماده اسلالوم در جایگاه چهام آسیا ایستاد ضمن اینکه ابوالفضل زمانیان 13 ساله هم در همین ماده و در رده سنی زیر 17 سال به عنوان پنجمی دست یافت.

سروش سبحانی در رشته ویک بورد به مقام پنجم آسیا رسید و حمید قدمی سرمربی تیم ملی در رده سنی پیشکسوتان در ردیف ششم قرار گرفت.

عباس ناطق نوری دبیر انجمن اسکی روی آب به عنوان سرپرست، مسئولیت تیم اعزامی را بر عهده داشت.

گفتنی است در خلال این رقابتها اجلاس کنفدراسیون آسیا برگزار شد و علیرضا مهرصادقی مجددا به عنوان نایب رییس کنفدراسیون اسکی روی آب آسیا انتخاب گردید ضمن اینکه عباس ناطق نوری هم صاحب ۴ کرسی آسیایی شد و به عضویت کمیته فنی ، کمیته مسابقات ، کمیته “مربیگری و توسعه” و همچنین کمیته “کیبل ویک بورد” کنفدراسیون آسیا درآمد.

کاروان تیم ملی اسکی روی آب صبح فردا وارد تهران می شود.

43 43

کلانتری: باید درس محیط‌زیست برای دانشجویان اجباری شود

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری با تاکید بر اینکه محیط زیست متعلق به نسل‌های آینده است، گفت: اگر محیط زیست به وسیله جوانان حفظ نشود، ۳۰۰۰ محیط بان نمی‌توانند محیط زیست را حفظ کنند.

وی با اشاره به هماهنگی ‌و پیگیری‌های  سازمان حفاظت محیط زیست از وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم اظهارکرد: آموزش محیط زیست باید در مدارس و دانشگاه‌ها جزء الزامات آموزش و پرورش و آموزش عالی باشد. در این صورت دانش‌آموزان و دانشجویان، آشنایی مقدماتی با محیط زیست پیدا می‌کنند و به نقش محیط زیست در زندگی خود پی می‌برند.

کلانتری با بیان اینکه برای تدریس واحد محیط زیست در دانشگاه‌ها با آموزش عالی به تفاهم‌هایی رسیده‌ایم، گفت: وزیر علوم قبول کرد که درس محیط زیست را به عنوان دروس اختیاری برای تمام دانشجویان رشته‌های مختلف تدریس شود.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست تقاضا کرده است این درس از درس اختیاری به درس الزامی تغییر کند و در دانشگاه‌ها برای تمام رشته ها تدریس شود. استدعای من از جوانان و نوجوانان این است که مواظب محیط زیست خودتان باشیم، بهداشت را رعایت کنیم و پسماندهایی که ایجاد می‌شود را در طبیعت رها نکنیم.

کلانتری در ادامه به فرهنگ مردم ژاپن در مدیریت پسماندها اشاره کرد و گفت: در مسابقات ورزشی کشور ژاپن پس از بازی استادیوم‌ها را تمیز می‌کنند و بعد از مجموعه بیرون می‌روند. این فرهنگ توسط رسانه‌ها، رادیو و تلویزیون بین مردم ژاپن نهادینه شده است که باید محیط را تمیز نگه دارند.

وی در ادامه گفت: انتظار می‌رود مردم به یکدیگر برای حفظ محیط زیست کمک و از فضاهای سبز شهری و خانه‌های خود نگهداری کنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در مناطق دور افتاده و روستایی برای حراست و نگهداری از حیات وحش اگر جوانان آموزش لازم را ببینند و کمک‌های لازم را بکنند، خانواده‌ها هم به همین مسیر هدایت می‌شوند.

وی با تاکید بر نقش پر اهمیت جوانان در حفاظت و حراست از محیط زیست به خصوص محیط زیست طبیعی گفت: جوانان کمک کنند و شهر خودشان را تمیز نگه دارند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شهر بیرجند یکی از تمیزترین شهر های جهان است، اظهار داشت: در سطح شهر بیرجند هیچ زباله‌ای دیده نمی‌شود و اصلا مردم شهر را کثیف نمی‌کنند.

وی ادامه داد: به دلیل فرهنگ زیست محیطی که از یکصد سال قبل در فرهنگ مردم این شهر نهادینه شده است، کارگران شهرداری در این شهر فقط جمع آوری برگ های درختان را انجام می‌دهند و هیچ زباله و پلاستیکی در سطح شهر دیده نمی‌شود.

کلانتری افزود: من به تمام استانداران و شهرداران توصیه کردم به شهر بیرجند و استان خراسان جنوبی سفر کنند.

وی در پایان تاکید کرد: همه آحاد جامعه به‌ویژه جوانان باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند زیرا آب عنصر مبنایی محیط زیست است.

۲۳۵۲۱۲

علیرضا مهر صادقی مجددا نایب رییس اسکی روی آب آسیا شد/ عباس ناطق نوری 4 پست بین المللی گرفت

به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزشی، در ابتدای این اجلاس کریس هوارس دبیرکل کنفدراسیون آسیا گزارشی ازفعالیت ۳ سال اخیر کنفدراسیون آسیا ارائه داد، سپس گزارش مالی ۳ سال اخیر بررسی شد و پس از آن کمیته های تخصصی گزارشی از فعالیت های خود را طی ۳ سال ارائه کردند و همچنین برنامه های ۴ سال آینده کنفدراسیون آسیا مورد بررسی قرار گرفت که طی آن کره جنوبی به میزبان مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۰ معرفی شد ، امارات و ژاپن هم پیشنهاد میزبانی در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را دادند واندونزی و چین تایپه پیشنهاد میزبانی مسابقات کیبل ویک بورد در سال آینده را دادند که پس از بررسی شرایط میزبان معرفی خواهد شد.

سپس انتخابات هیات رئیسه کنفدراسیون اسکی روی آب آسیا برگزار شد که طی آن علیرضا مهرصادقی رئیس انجمن اسکی روی آب ایران مجددا به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون آسیا انتخاب شد.

همچنین عباس ناطق نوری دبیر انجمن اسکی روی آب ایران صاحب ۴ کرسی آسیایی شد و به عضویت کمیته فنی ، کمیته مسابقات ، کمیته “مربیگری و توسعه” و همچنین کمیته “کیبل ویک بورد” کنفدراسیون آسیا انتخاب شد.

در این انتخابات توماس لین از چین تایپه در سمت ریاست کنفدراسیون آسیا و کریس هوارس از هنگ کنگ نیز در مسئولیت دبیرکل کنفدراسیون آسیا ابقا شدند.

43 43

اخطاریه هواشناسی درباره وقوع صاعقه و آبگرفتگی برخی معابر جنوب کشور

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای اعلام کرد: از بعدازظهر امروز (۸ مهرماه) وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و ارتفاعات و جنوب کرمان رخ می‌دهد. این شرایط فردا (۹ مهرماه) برای نیمه جنوبی و شرق و مناطق مرکزی سیستان و بلوچستان و ارتفاعات و جنوب و جنوب شرق کرمان پیش‌بینی می‌شود و تا اواخر فردا ادامه دارد.

براثر این شرایط برخورد صاعقه در مناطق مرتفع، آبگرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی قابل پیش‌بینی است بنابراین توصیه می‌شود از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

۲۳۵۲۱۲

پاسخ جهانگیری به کلانتری درباره شرکت ایران خودرو دیزل: به محدودیت‌های ناشی از تحریم بی‌تفاوت نباشید

 اسحاق جهانگیری در پاسخ به نامه عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص درخواست شرکت ایران‌خودرو دیزل مبنی بر حذف الزام نصب فیلتر جذب ذرات معلق(DPF) در خودروهای دیزلی بدلیل محدودیت های ناشی از تحریم های ظالمانه، تصریح کرد؛

جناب آقای دکتر کلانتری
اصل بر استفاده از فیلتر دوده است ولی نسبت به محدودیت های ناشی از تحریم هم نباید بی تفاوت بود، در نامه اینجانب هم تاکید بر بررسی بوده است، لطفا جلسه ای با حضور مسئولین ذیربط بگذارید، مطالب آنها را بشنوید و نتیجه را اعلام کنید.

گفتنی است پیش از این، مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل طی نامه ای از معاون اول رییس جمهور درخواست حذف الزام نصب فیلتر جذب ذرات معلق(DPF) بر روی خودروهای دیزلی را تا زمان رفع تحریم های ظالمانه کرده بود که موضوع از سوی معاون اول رییس جمهور برای بررسی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حفاظت محیط زیست ارجاع شده بود.

27215

عبدالمهدی: در منطقه فقط اسرائیل دنبال جنگ است

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق به تشریح مذاکرات اخیر خود با «سلمان بن عبدالعزیز» شاه و «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی پرداخت.

 

عبدالمهدی به روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» گفت که روابط ریاض و بغداد، «محکم و منسجم» است و در سفر اخیر خود به عربستان، با درک مسئولان این کشور نسبت به مأموریت خود برای تنش‌زدایی در منطقه روبرو شده است.

وی تصریح کرد که موضع داخلی عربستان «در قبال مأموریت ما بسیار خوب بود. مذاکراتی با شاه و ولی‌عهد سعودی داشتم… [مذاکراتی] که صریح، بی‌پرده و عمیق بود».

نخست وزیر عراق با اشاره به اتفاق نظر ریاض و بغداد بر سر تنش‌زدایی و آرامش در منطقه، اظهار داشت که همه طرف‌ها از اهمیت آرامش در منطقه آگاه هستند.
عبدالمهدی با بیان اینکه مذاکراتش با شاه و ولی‌عهد سعودی شامل مسائل زیادی درباره وضعیت منطقه به ویژه تنش آمریکا و عربستان با ایران تنش عربستان و وضعیت یمن بوده، خاطر نشان کرد که عربستان دیدگاه خود را درباره منطقه اعلام کرده و تقریبا نشانه‌هایی پیرامون آتش‌بس در منطقه مشاهده می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود، حل بحران یمن را کلید حل بحران منطقه دانست و گفت: «امیدواریم به مرحله آتش‌بس و حل و فصل وضعیت آنجا برسیم. اظهارات خوبی از سران پادشاهی [سعودی] شنیدیم. ما روابط خوبی با همه طرف‌ها از جمله یمن داریم… ولی نمی‌خواهیم بی‌طرفی خود را از دست بدهیم».

اهمیت حل بحران یمن در بحرانهای منطقه

نخست وزیر عراق در یک مصاحبه دیگر با شبکه خبری «الجزیره» قطر تصریح کرد که «باید سایه جنگ را از منطقه دور کرد».

وی با بیان اینکه «همه از پذیرش مذاکرات برای حل بحران سخن می‌گویند»، اظهار داشت که نشانه‌های بسیاری نشان می‌دهد که هیچ کس به جز رژیم صهیونیستی خواستار جنگ در منطقه نیست.

عبدالمهدی هدف از سفر خود به عربستان را برقراری آرامش در منطقه دانست و اعلام کرد که «این مسئله بدین معناست که آمادگی برای اعطای امتیاز وجود دارد».

وی با تأکید بر اینکه عربستان به دنبال صلح است، خاطر نشان کرد که حل بحران یمن می‌تواند کلیدی برای حل بحران خلیج فارس باشد.

310 310