وزیر صنعت: تفاهم ۲ میلیاردی فنی مهدسی با عراقی‌ها امضا کردیم

رضا رحمانی روز پنجشنبه در دیدار با حجت الاسلام سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سید علی سیستانی در ایران، با بیان اینکه سفر دکتر روحانی به عراق دارای دستاوردهای بسیار زیادی بود، افزود: استقبال مردم و مسئولان عراق از هیات ایرانی بسیار خوب بود و تفاهم نامه های قابل توجهی در این سفر تاریخی به امضا رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در این سفر، در حوزه صنعت، معدن و تجارت ۲۱ تفاهم نامه به امضا رسید، گفت: ۱۲میلیارد دلار روابط تجاری فعلی ایران و عراق است که در این سفر تفاهم شد که این رقم تا ۲ سال آینده به ۲۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه تفاهم های خوبی در این سفر در حوزه های مختلف به امضا رسید اظهار داشت: تفاهم نامه هایی در حوزه خدمات فنی و مهندسی با اعتبار ۲ میلیارد دلار امضا شد.

رحمانی گفت: ایجاد شهرک های صنعتی مشترک، تجارت مشترک و ارتقای همکاری های درهمه ابعاد در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت مقامات رسمی جمهوری عراق روز دوشنبه هفته جاری سفر سه روزه ای را به این کشور داشت.

دیدار و گفت و گوهای دو جانبه با برهم صالح رییس جمهوری، عادل عبدالمهدی نخست وزیر و حمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق و برگزاری نشست های هیأت‌های عالی رتبه ایران و عراق از مهمترین برنامه های دکتر روحانی بود.

یادداشت تفاهم همکاری میان وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران و وزارت تجارت عراق، یادداشت تفاهم احداث پروژه راه آهن بصره – شلمچه، یادداشت تفاهم تسهیل روادید برای سرمایه‌گذاران، تجار و بازرگانان، یادداشت تفاهم همکاری مشترک در زمینه‌های مرتبط با سلامت و تفاهمنامه همکاری مشترک میان وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران و وزارت نفت جمهوری عراق، ۵ سند همکاری مشترکی است که وزیران و مسوولان دو کشور در حضور روحانی و عبدالمهدی نخست وزیرعراق امضا کردند.

23231

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *