مشکل قطعی آب در شهرکی واقع در غرب تهران/ آبفای تهران: هیات‌مدیره شهرک دریا همکاری نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، موضوع قطعی و کم شدن فشار آب در شهرکهای مسکونی اطراف تهران، موضوع تازه ای نیست. هفته گذشته آب شهرکی واقع در شمال شرق تهران قطع شد و این هفته از سوی مخاطبان سرویس مشکلات مردم خبر رسیده که آب در شهرک دریا واقع در غرب تهران قطع است.
یکی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم در این باره کامنت گذاشته: محله شهرک دریا واقع در منطقه 21 با قطعی آب در روز، به میزان 9 تا 10 ساعت مواجه است. این قعطی آب فقط برای 4 تا 5 کوچه ابتدایی این شهرک رخ داده و هیچ فردی پسخگو نیست. مدیریت شرکت آب و فاضلاب شهرک های غرب تهران و مسئولان مربوطه به هیچ عنوان پاسخی به شهروندان نمی دهند. این قطعی آب مشکلات متعددی را برای ساکنان این چند کوچه به وجود آورده است. از آنجا که دسترسی به شرکت آب و فاضلاب شهرک های غرب تهران و حتی اداره آب و فاضلاب برای پاسخگویی محیا نیست و آنها پاسخگو نیستند. از شما عزیزان خواهشمندم پیگیری های لازم را به عمل آورید.
برای پیگیری حل این مشکل مهندس بهشتی مدیر امور آبفای منطقه تهرانسر گفتگو کردیم که در ادامه می خوانید:
چرا این شهرک مشکل آبرسانی دارد؟
شهرک دریا دارای آب محلی است و زیرنظر شرکت آب و فاضلاب نیست. به همین دلیل ما هیچ دخل و تصرفی نداریم. باید طبق قانون آبرسانی بخش خصوصی تحویل شرکت آب و فاضلاب شود. ما خیلی تلاش کردیم هیات مدیره این مجموعه با ما تفاهم کنند تا مشکل مردم حل شود. ولی متاسفانه هیات امنا موافقت نکرده اند. ما آمادگی داریم تاسیسات آبرسانی شهرک دریا را تحویل بگیریم و مشکل آب را حل کنیم. ولی تاسیسات آنها فعلا تحویل ما نیست.

چرا هیات مدیره موافقت نکرده؟ باید هزینه های کلانی بدهند تا از آب شهری برخوردار شوند؟
یک سری هزینه ها وجود دارد که باید پرداخت شود. یک سری تاسیسات و املاک آنها هم باید تحویل شرکت آب و فاضلاب شود. ما بیش از 15 مورد با آنها نامه نگاری کردیم که بیایید و در جلسات شرکت کنید. هیات مدیره شهرک دریا آمده اند شرکت کرده اند ولی به نتیجه قطعی نرسیده اند. لذا باز هم تاکید می کنیم همین امروز آمادگی داریم شهرک دریا را تحویل بگیریم ولی خود متولیان امر باید این کار را پیش بگذارند.

شاید آنها از پرداخت هزینه های آبرسانی که شما مطالبه می کنید ناتوانند. امکان ندارد به صورت اقساط این هزینه ها دریافت شود؟
در کل کشور شهرکهایی که آب محلی دارند، باید تحویل شرکت آب و فاضلاب شوند. روش انجام این کار نیز طبق قانون به این صورت است که تاسیسات آبرسانی شهرکها توسط کارشناسان رسمی قیمت گذاری می شود. نرخ روز انشعاب آب ما نیز به قیمت روز مشخص و تعیین می شود. آنها چاه و تاسیسات خودشان را دارند و باید به ما تحویل بدهند و ما اشتراک آب تحویل می دهیم. هزینه های این دو از هم کم می شود و هر طرفی بدهکار شد، باید هزینه را بپردازد. با این وجود با تمام مشکلاتی که ما در تابستان داریم، برای حل شدن مشکلات مردم آمادگی داریم همین امروز با هیات امنای این شهرک توافق کنیم و تغییر و تحولات انجام شود.

 

46231

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *