واکنش امیرعبداللهیان به اظهارات جان کری

امیرعبداللهیان در سومین سالگرد انتقاضه جدید فلسطین و در واکنش به اظهارات جان کری گفت: محور امریکا و رژیم صهیونیستی در پشت ماجرای حمله نظامی سعودی به یمن قرار دارد.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین افزود: سعودی بدون حمایت اطلاعاتی و لجستیکی واشنگتن هرگز قادر به حمله نظامی به یمن نبود و اکنون نیز سعودی در معادله مقاومت مردم یمن  بشدت گرفتار آمده است.
وی گفت: بی تردید سیاست های مداخله جویانه امریکا مانع تحقق راه حل سیاسی در بحران سوریه و یمن بشمار می رود.
امیر عبداللهیان افزود: تهران در قبال منطقه و در مبارزه جدی با تروریسم و کمک به امنیت و ثبات منطقه، همواره سازنده ترین سیاست را دنبال کرده است.

وی با بیان اینکه ما با افتخار از حزب الله لبنان حمایت می کنیم، گفت: حزب الله در دو جبهه مبارزه با “صهیونیسم” و “تروریسم”  با قدرت عمل نموده است و سهم بزرگی در کمک به امنیت منطقه و جهان دارد.

امیر عبداللهیان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با صدای بلند از مقاومت مردم فلسطین و مبارزه علیه رژیم صهیونیستی پشتیبانی می کند، افزود: کمک موثر به دولت و ملت عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم را وظیفه انسانی و شرعی خود می دانیم و تا تحقق ثبات و امنیت منطقه ، روند کمک های مستشاری و انساندوستانه خود را تقویت خواهیم کرد.

جان کری در جلسه پرسش و پاسخ در موسسه آسپن آتلانتیک مدعی شد چیزهایی وجود دارد که ایران در منطقه انجام می دهد و ما مخالف آن هستیم ما از نقش ایران در یمن، سوریه و حمایشان از حزب الله رضایت نداریم.

52310

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *