۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار به دهیاریهای استان اردبیل اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اردبیل؛ اکبر طوبی در نشست مشورتی فرمانداران، بخشدارن و مدیران کل دستگاههای اجرایی در اردبیل اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام رهبری و نیز رسیدن به اهداف اقتصادی و توسعه اشتغال پایدار، کشت زعفران در 80 روستای محروم شهرستان گرمی با سطح زیر کشت 350 هکتار و اشتغال‌زایی برای 304 نفر اجرا شده است.

وی افزود: با برنامه‌ریزیهای انجام شده 750 میلیارد ریال اعتبار به دهیاریهای استان اردبیل با هدف تکمیل طرحهای هادی، حصارکشی گورستانها ،خرید ماشین‌آلات واحداث ساختمانهای دهیاری اختصاص یافته است که هم‌اکنون در مناق مختلف استان اردبیل اجرا می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اردبیل گفت: کشت زعفران در 80 روستای شهرستان گرمی با 150 میلیارد ریال تسهیلات در حال انجام است که امیدواریم بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت استان اردبیل با تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی و افزایش تولیدات داخلی باشیم.

طوبی تصریح کرد: در حال حاضر فرمانداران شهرستانهای استان اردبیل 406 طرح تولیدی در روستاها را به استانداری معرفی کرده‌اند که از این تعداد 48 طرح به بانکها معرفی شده و بقیه طرح ها هم در حال معرفی هستند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون یک هزار و 855 روستا در استان اردبیل وجود دارد که 857 دهیاری در این روستاها ایجاد شده و خدمات لازم را به روستائیان ارائه می‌دهند که از زمان تشکیل دهیاریها 62 درصد اعتبارات دهیاریها در طول سه سال گذشته تامین شده و از 375 ماشین‌آلات موجود در دهیاریها 135 مورد آن در سه سال گذشته خریداری و مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اردبیل اظهار کرد: اشتغالزایی در روستاها یک امری لازم و ضروری برای جلوگیری از مهاجرت است و بنابراین در حال حاضر واحدهای تولیدی با مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی شده‌اند تا شاهد رونق و توسعه بیشتر روستاها در زمینه‌های مختلف باشیم.

46

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *