استاندار ایلام: تا پایان سال هشتاد و پنج درصد جمعیت روستایی ایلام گاز دار می‌شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمدرضا مروارید در نشست با مؤمنی – مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران- روند گازرسانی به استان ایلام را مطلوب ارزابی کرد.

وی در این زمینه ابراز داشت: 98 درصد جمعیت شهری و 65 درصد جمعیت روستایی در حال حاضر از نعمت گاز برخوردار هستند که در آینده نزدیک، ضریب برخورداری از نعمت گاز در مناطق شهری به 100 درصد افزایش پیدا خواهد کرد و تا پایان سال 1396 نیز 85 درصد جمعیت روستایی استان از این نعمت برخوردار خواهند شد.

استاندار ایلام اجرای فاز 2 پالایشگاه گاز ایلام را یکی از مهمترین پروژه های استان برشمرد که به موجب آن از منابع غنی گاز ایلام استفاده بهتری می شود.

وی خطاب به مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: احداث صنایع بزرگی در استان در دستور کار است که لازم است شرکت گاز از حالا برنامه ریزی لازم را برای تأمین گاز آنها به عمل آورد.

مروارید با اشاره به مصرف بی رویه گاز در استان اظهار داشت: برنامه هدفمندی برای بهینه سازی مصرف گاز وجود ندارد.

وی در این زمینه اضافه کرد: باید از تکنولوژی روز برای کاهش مصرف گاز در کشور استفاده شود.

استاندار ایلام همچنین گفت: باید از ظرفیت رسانه ها و به خصوص صدا و سیما برای بهینه سازی مصرف گاز در کشور استفاده گردد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران نیز در این نشست با اشاره به مصرف بی رویه گاز در کشور گفت: در کشورهای دیگر، گاز خانگی گرانتر از گاز صنایع است. اما در ایران برعکس است.

وی ابراز داشت: متأسفانه قطع گاز صنایع در زمان افت فشار، خسارات زیادی را به کشور وارد می کند و تنها راه جلوگیری از قطع گاز صنایع، صرفه جویی در مصرف است.

46

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *