برای جابه‌جایی خودرو با قطار در ایام نوروز چقدر باید هزینه کرد؟

با نزدیک شدن به ایام نورز سفر یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مردم در این ایام محسوب می‌شود که یکی از وسایل نقلیه عمومی و پرطرفدار قطار است مه مسافرین ترجیح می‌دهند برای راحتی بیشتر خودروی خود را نیز به مقصد مورد نظر انتقال دهند تا برنامه‌های مربوط به سفر به بهترین نحو صورت گیرد.
نرخ جابه‌جایی خودرو با قطار حداقل از 90 هزار تومان در کوتاه‌ترین مسیر آغاز و تا 235 هزار تومان در طولانی‌ترین مسیر ادامه می‌یابد که این جابه‌جایی در 30 مسیر متفاوت و با نرخ‌ها متغیر صورت می‌گیرد.
با این وجود جابه‌جایی خودرو با قطار شرایط و مقررات مخصوص به خود را دارد شرکت رجا در این‌باره اعلام کرده که ساعت حرکت درج شده روی بلیت حمل خودرو آخرین زمان پذیرش ماشین‌ها خواهد بود و پس از آن بلیت خریداری شده اعتباری ندارد همچنین شرایط استرداد آن نیز مانند دیگر مسیرهای ریلی است به این ترتیب که تا پیش از ساعت روز قبل از حرکت ۹۰ درصد، از ساعت ۱۲ روز قبل تا سه ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد و از سه ساعت مانده تا زمان حرکت ۵۰ درصد از قیمت بلیت در شرایط استرداد به مسافر بازگردانده خواهد شد.
به علاوه این شرکت اعلام کرده که فردی که خودرو را در مقصد تحویل می‌گیرد باید از ابتدا در بارنامه با نام و مشخصات ثبت شده باشد، زیرا در غیر این صورت امکان تحویل خودرو را نخواهد کرد. همچنین اگر صاحبان خودرو برای دریافت ماشین‌هایشان دیر اقدام کنند و از ۲۴ ساعت اولیه تا شش روز بعد روزانه ۱۵۰۰ تومان و از روز هفتم به بعد روزانه ۳۰۰۰ تومان هزینه انبارداری از آنها دریافت خواهد شد.
با این حال بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند این هزینه را پرداخت کنند تا در طول سفر خود بتوانند به راحتی جابه‌جا شوند و بهترین لذت را از تعطیلات خود را ببرند و نکته قابل توجه اینجاست که استفاده از امکان برای جابه‌جایی خودروها فقط مختص به ایام نوروزنبوده و در سایر ماه‌های سال نیز از این ظرفیت حمل و نقل ریلی استفاده می‌شود.
در این میان هزینه جابه جایی خودرو با کشتی در رفت و برگشت بدون راننده و سرنشین در مسیر بندر لنگه به کیش 165 هزار تومان و نرخ بلیت رفت و برگشت برای هر مسافر 67 هزار تومان است.

همچنین هزینه حمل هر دستگاه خودرو با راننده در مسیر بندر چارک به کیش و بالعکس 120 هزار تومان و نرخ بلیت هر مسافر به صورت رفت و برگشت و با شناورلندینگ کرافت 22 هزار تومان است.
نرخ جابه‌جایی خودرو به و سیله قطار به 30 مسیر به شرح جدول زیراست:

39225

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *