تمجید لیلی گلستان از نمایشگاه درخت‌های علیرضا اسماعیلی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا اسماعیلی در مجموعه از درخت های خود در گالری گلستان یکی از درخت‌ها را به عباس کیارستمی تقدیم کرده است.

اسماعیلی سال‌هاست که روی درخت کار می‌کند و درخت‌های مجموعه اخیر او برخلاف مجموعه پیشینش به سمت انتزاع بیش رفته‌اند و در پس زمینه برخی از این درخت بافت شهری نیز دیده می‌شود. برخی از این درخت‌ها نیز در فضای در کنار دریا یا جزیره‌ای تنها تک افتاده به تصویر کشیده‌اند و باد در میان شاخه‌هایشان چنان پیچیده.

در این مجموعه 25 نقاشی در ابعاد مختلف به نمایش گذاشته شده‌اند. تعدادی از این درخت ها با پاستل بر روی مقوا و تعدادی از آن ها بر روی بوم خلق شده‌اند. اسماعیلی برای رنگ گذاری این نقاشی از رنگ‌های شفاف و شاد استفاده کرده است.

لیلی گلستان درباره نمایشگاه اسماعیلی گفت: «نمایشگاه اسماعیلی از جمله نمایشگاه‌هایی است که از یک سال پیش هیجان برگزاری آن را داشتم. اسماعیلی نقاشی است که من به شدت نقاشی و طراحی هایش را دوست دارم. نقاشی‌های او به شدت ایرانی است و حال و هوای مینیاتوری دارد. درخت‌های مینیاتوری که مدرن شده‌اند. فرم و فضای نقاشی‌های او بسیار شاعرانه هستند.»

به گفته گلستان، اسماعیلی نقاشی است که دست بسیار قویی دارد و از نظر تکنیکی بسیار چیره دست است.

گلستان با مقایسه مجموعه پیشین اسماعیلی با نمایشگاه اخیرش گفت: «آثاری که از این هنرمند در نمایشگاه اخیرش شاهد هستیم نشان از این دارد که او هنرمندی تجربه گرا است و اصلا اهل درجا زدن و تکرار خود نیست از این رو در هر نمایشگاه از او انتظار می رود که آثار قدرتمندتری از او شاهد باشیم.»

او درباره بافت‌ها و فضاهای شهری که در برخی از نقاشی‌های او شاهد هستیم گفت: «اتفاقا من این آثار او را بیشتر دوست دارم و در این آثار او به نوعی انتزاع را به دنیای واقع گرایی پیوند زده است.»

گلستان گفت: «درخت عضو جدانشدنی زندگی ما ایرانی ها است و در جای جای فرهنگ و هنر ایران ما شاهد درخت هستیم. هنرمندان بسیاری درخت کشیده‌اند اما درخت‌های اسماعیلی حال و هوای شاعرانه خاصی دارد که من این فرم ها و حال و هوا را دوست دارم.»

57243

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *